• Informacje na temat:

  opuchlizna leczenie

Artykuły na temat: opuchlizna leczenie
 • Skuteczne leczenie temperaturą

  ...m.in. w leczeniu uporczywej bezsenności. Taki zabieg możesz sobie zaordynować również przy pierwszych objawach przeziębienia. Ciepłe kąpiele borowinowe wspomagają z kolei leczenie chorób kości(...) w termoterapii zbyt wysoką albo zbyt niską temperaturę, zamiast pomóc, możemy sobie zaszkodzić. Krioterapia, czyli lodowata kuracja Krioterapia (czyli leczenie bardzo niską temperaturą) polecana jest...

 • Pokrzywka: jest się czym przejmować?

  Pokrzywka to rodzaj wysypki, najczęściej związanej ze swędzeniem skóry, czerwonymi bąblami, opuchlizną i obrzękami.

 • Podagra: Unikamy ataków bólu

  Opuchlizna i nieznośne rwanie dużego palca u stopy to typowe objawy tej choroby. Niestety, świąteczna „dieta” może wywołać dolegliwości, warto więc wiedzieć, jak im zapobiegać.

 • Zadbaj o nogi nim nadejdzie lato

  Gdy nastają ciepłe dni, niechętnie odsłaniasz nogi i stopy? Zmień to. Większości kłopotów (żylaków, odcisków itp.) możesz się pozbyć, jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniesz leczenie.

 • Wątroba i trzustka - duet do zadań specjalnych

  ..., chociaż nic go nie bolało i nie miał dolegliwości, które wskazywałyby na problemy z wątrobą. Jednak jego podkrążone oczy, brązowe łokcie i opuchlizna były niepokojące. Przypadkowe badanie ALAT oraz(...) przekraczał normę, należy natychmiast podjąć leczenie. Nie wolno czekać. Przede wszystkim trzeba odstawić alkohol oraz leki, których branie nie jest konieczne, np. przeciwbólowe i przeciwzapalne...

 • Zakrzepowe zapalenie żył – jak je leczyć?

  Ciąża, unieruchomienie, żylaki nóg i przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych – to jedne z głównych czynników ryzyka zapadnięcia na zakrzepicę. Niektórych z nich nie da się wyeliminować. Jak wygląda leczenie zakrzepowego zapalenia żył?

 • Bazylia uspokaja i wzmacnia serce

  Chętnie używamy jej w kuchni. I warto to robić jak najczęściej, bo poza walorami smakowymi ma też lecznicze. Wspomaga leczenie wielu dolegliwości wieku dojrzałego.

 • Kolory, które łagodzą dolegliwości

  Kolory mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Właściwości te wykorzystuje się od lat w chromoterapii (leczenie kolorami). Każda barwa ma swoją określoną długość fal, które oddziaływują na naszą przysadkę mózgową. Gruczoł ten z kolei wpływa na sen, trawienie, na naszą psychikę, a nawet na popęd seksualny.

 • Homeopatia - to musisz wiedzieć

  ...mu się lek, w którym będzie w mikroskopijnej dawce środek wywołujący tę dolegliwość. Leczenie homeopatyczne polega więc na dobraniu indywidualnego leku w celu sprowokowania organizmu do zatrzymania(...) wyłącznie tę metodę, a w innych wdraża się homeopatię tylko jako leczenie uzupełniające. Daje ona szczególnie dobre efekty w terapii chorób przewlekłych, alergii, zakażeń górnych dróg oddechowych...

 • Pajączki, żyłki? Powiedz im: nie!

  Najpierw pojawia się wieczorne uczucie ciężkich nóg, opuchlizna wokół kostek, kurcze łydek, uczucie drętwienia, pieczenie, świąd skóry. Jeśli przejdziesz nad tymi objawami do porządku dziennego, na nogach pojawi się siateczka pajączków.