• Informacje na temat:

  opuchlizna leczenie

Artykuły na temat: opuchlizna leczenie
 • Na żylaki i opuchliznę

  Kasztan jadalny i nasz popularny brązowy kasztan zbierany jesienią – to nie to samo.

 • Skuteczne leczenie temperaturą

  ...m.in. w leczeniu uporczywej bezsenności. Taki zabieg możesz sobie zaordynować również przy pierwszych objawach przeziębienia. Ciepłe kąpiele borowinowe wspomagają z kolei leczenie chorób kości(...) w termoterapii zbyt wysoką albo zbyt niską temperaturę, zamiast pomóc, możemy sobie zaszkodzić. Krioterapia, czyli lodowata kuracja Krioterapia (czyli leczenie bardzo niską temperaturą) polecana jest...

 • Pokrzywka: jest się czym przejmować?

  Pokrzywka to rodzaj wysypki, najczęściej związanej ze swędzeniem skóry, czerwonymi bąblami, opuchlizną i obrzękami.

 • Podagra: Unikamy ataków bólu

  Opuchlizna i nieznośne rwanie dużego palca u stopy to typowe objawy tej choroby. Niestety, świąteczna „dieta” może wywołać dolegliwości, warto więc wiedzieć, jak im zapobiegać.

 • Zadbaj o nogi nim nadejdzie lato

  Gdy nastają ciepłe dni, niechętnie odsłaniasz nogi i stopy? Zmień to. Większości kłopotów (żylaków, odcisków itp.) możesz się pozbyć, jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniesz leczenie.

 • Wątroba i trzustka - duet do zadań specjalnych

  ..., chociaż nic go nie bolało i nie miał dolegliwości, które wskazywałyby na problemy z wątrobą. Jednak jego podkrążone oczy, brązowe łokcie i opuchlizna były niepokojące. Przypadkowe badanie ALAT oraz(...) przekraczał normę, należy natychmiast podjąć leczenie. Nie wolno czekać. Przede wszystkim trzeba odstawić alkohol oraz leki, których branie nie jest konieczne, np. przeciwbólowe i przeciwzapalne...

 • Zakrzepowe zapalenie żył – jak je leczyć?

  Ciąża, unieruchomienie, żylaki nóg i przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych – to jedne z głównych czynników ryzyka zapadnięcia na zakrzepicę. Niektórych z nich nie da się wyeliminować. Jak wygląda leczenie zakrzepowego zapalenia żył?

 • Bazylia uspokaja i wzmacnia serce

  Chętnie używamy jej w kuchni. I warto to robić jak najczęściej, bo poza walorami smakowymi ma też lecznicze. Wspomaga leczenie wielu dolegliwości wieku dojrzałego.

 • Kolory, które łagodzą dolegliwości

  Kolory mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Właściwości te wykorzystuje się od lat w chromoterapii (leczenie kolorami). Każda barwa ma swoją określoną długość fal, które oddziaływują na naszą przysadkę mózgową. Gruczoł ten z kolei wpływa na sen, trawienie, na naszą psychikę, a nawet na popęd seksualny.

 • Homeopatia - to musisz wiedzieć

  ...mu się lek, w którym będzie w mikroskopijnej dawce środek wywołujący tę dolegliwość. Leczenie homeopatyczne polega więc na dobraniu indywidualnego leku w celu sprowokowania organizmu do zatrzymania(...) wyłącznie tę metodę, a w innych wdraża się homeopatię tylko jako leczenie uzupełniające. Daje ona szczególnie dobre efekty w terapii chorób przewlekłych, alergii, zakażeń górnych dróg oddechowych...