• Informacje na temat:

  opryszczka narzadow plciowych

Artykuły na temat: opryszczka narzadow plciowych
 • Ciąża bez opryszczki

  Opryszczka w ciąży zagraża zdrowiu i życiu dziecka. A najbardziej niebezpieczne jest, gdy kobieta spotyka się z wirusem opryszczki po raz pierwszy w ciąży - podkreślała dr Iwona Rudnicka z Katedry Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Uważaj na opryszczkę

  Na wargach często pojawia się opryszczka pochodzenia wirusowego, zwana potocznie zimnem. Drobne pęcherzyki bywają uciążliwe - towarzyszy im zwykle ból, pieczenie, swędzenie. Niestety, lubią powracać.

 • Nie wstydź się! Lecz opryszczkę

  Wywołuje ją ten sam wirus, który jest odpowiedzialny za tzw. zimno na ustach. Jednak opryszczka narządów płciowych jest nie tylko bolesna, ale może też mieć groźne konsekwencje zdrowotne. Jeśli się, obawiasz, że ją masz, nie zwlekaj! Idź do lekarza.

 • Opryszczka? Nie tylko na ustach

  .... Zanim przyschną, upływa od jednego do trzech tygodni - tłumaczyłem. - U kobiet opryszczka atakuje zwykle srom, może też umiejscowić się w pochwie czy cewce moczowej. U mężczyzn pęcherzyki pojawiają się...

 • Jak zadbać o zdrowie okolic intymnych?

  ​Związany z okresem przekwitania brak estrogenów prowadzi do niekorzystnych zmian intymnych: u pań rozwija się menopauzalny zespół moczowo-płciowy GSM (Genitourinary Syndrome of Menopause). Zmiany mogą rozpocząć się już na kilka lat przed menopauzą, ale też pojawić kilka lat po niej.

 • Co powinnaś wiedzieć o chorobach wenerycznych?

  Choroby weneryczne przenoszone są drogą płciową. Zaniechanie bądź leczenie na własną rękę takich chorób może być szkodliwe dla twojego organizmu.

 • Czego nie widać

  .... Nie lepiej jest z innymi chorobami wenerycznymi: nadal groźna jest rzeżączka, opryszczka narządów płciowych czy uciążliwe zapalenia cewki moczowej. Któż oprzeć się ma mu Wszystko dlatego(...) bezpłatnie i anonimowo, znajdziesz na stronach www.aids.gov.pl . Problemem dla przyszłej matki może okazać się również tak częste schorzenie, jak opryszczka narządów płciowych. Wywołujący ją wirus może...

 • Seks bez ryzyka... czyli bezpieczne opcje

  ...siebie zbliżyły. " Co ci grozi? Nie zajdziesz w ciążę, nie zarazisz się wirusem HIV ani żółtaczką. Ale opryszczka nie jest wykluczona, bo się całujecie. Ryzyko małe: tylko góra Kolejny krok, gdy...

 • Infekcja po seksie

  ...grzybów i sprzyja ich rozwojowi. 4. Opryszczka Wirusem HSV typu 2 (opryszczką narządów płciowych) możesz zarazić się podczas stosunku z partnerem, który jest jego nosicielem. Okolice narządów...

 • Kuracje na kobiece dolegliwości

  Kiedy w miejscach intymnych zaczyna się rozwijać stan zapalny, można ratować się łykaniem tabletek lub zastosować terapię ziołami.

Dyskusje na temat: opryszczka narzadow plciowych
 • Mozna chorobe przyniesc do domu

  Jest wiele chorob przenoszonych droga plciowa , np opryszczka narzadow plciowych -choroba wirusowa,ktora po latach moze powracac i przyczyniac sie do powstawania raka .Inne choroby to np.Klykciny konczyste,Rzezaczka,Rzesistkowica, wzwB ,Chlamydiozy przenoszone droga plciowa ,AIDS itd.Nigdy nie wiadomo kto co ma miedzy nogami!