• Informacje na temat:

  olej lniany zastosowanie

Artykuły na temat: olej lniany zastosowanie
 • Oleje w naszej diecie

  Jakiego oleju używasz? To pozornie niewinne pytanie, na które jeszcze parę lat temu odpowiedzielibyśmy: „zwykłego”, dziś potrafi wywołać długą i burzliwą dyskusję. Podczas gdy jedni sięgają po oleje(...) prawda tkwi jak zawsze gdzieś pośrodku. Dlaczego tłuszcze są istotną częścią diety? Czy roślinne są faktycznie lepsze od zwierzęcych? Czym kierować się w wyborze oleju i co o tym wszystkim sądzą...

 • Modne oleje zamiast suplementów

  Kupisz je i w markecie, i… w aptece. Nie bez powodu! Dobre oleje są niczym lekarstwo i kosmetyk w jednym. Przekonaj się, na które z nich warto wydać pieniądze.

 • ...żywności. Półki sklepowe uginają się od olejów smakowych, tłoczonych z orzechów, pestek, a czasem z nasion, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Zaciekawieni kupujemy taki nieznany olej, a potem używamy niezgodnie z przeznaczeniem. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie oleje nadają się do wszystkiego. Zwłaszcza do wysokich temperatur.

 • Jak dodać blasku suchym włosom?

  ...złotych. U fryzjera ceny zaczynają się od 300 zł. To ci będzie potrzebne: 1 łyżka żelatyny, 3 łyżki gorącej, ale nie wrzącej wody miska odżywka do włosów lub np. olej arganowy folia lub czepek(...) spłucz maskę letnią wodą. Idealna dla suchych pasm: Wymieszaj 1 żółtko, 4 łyżki oleju rzepakowego i parę kropel soku z cytryny - uzyskasz majonez. Nałóż i z myj po 30 min. Chroń włosy przed słońcem...

 • Jak dodać blasku suchym włosom?

  ...parę złotych. U fryzjera ceny zaczynają się od 300 zł. To ci będzie potrzebne: 1 łyżka żelatyny 3 łyżki gorącej, ale nie wrzącej wody  miska odżywka do włosów lub np. olej arganowy(...) ok. 30 min spłucz maskę letnią wodą.   Idealną dla suchych pasm Wymieszaj 1 żółtko, 4 łyżki oleju  rzepakowego i parę kropel soku  z cytryny - uzyskasz majonez. Nałóż i zmyj  po 30 min. IK      

 • Wątroba do czyszczenia

  ...wyeliminować, a przez kolejne 4 w ogóle z nich zrezygnuj. Następne 2 tygodnie potraktuj już luźniej. O tych produktach zapomnij: nabiał: mleko, jogurty, jajka, itd. czerwone mięso pieczywo pszenne(...) świeże ryby: sardynki, tuńczyk, pstrąg tłuszcze: oleje tłoczone na zimno świeże soki. Na dobranoc Wątroba najaktywniej pracuje między godziną 22. a 2. Dlatego przez 20 dni pij przed snem szklankę...

 • Kokosowy zawrót głowy

  W Azji palmę kokosową nazywa się drzewem życia. Unikalne połączenie kwasów tłuszczowych sprawia, że olej kokosowy ma właściwości odżywcze, a nawet lecznicze.

 • Jak oczyścić kobiecy organizm

  .... Przykryj płótnem i odstaw w ciepłe miejsce. Po 3 tyg. przecedź. Olej: Szczególnie lniany, tłoczony na zimno słynie z dużej zawartości witaminy E i lignanów – naturalnych „wymiataczy” wolnych(...) pomidorów. Aby został dobrze wchłonięty, do dania dodaj oleju. Natka: To skarbnica witaminy C, która działa odtruwająco, gdyż unieszkodliwia wiele toksycznych produktów przemiany materii, a także...

 • Zrób ziołowy olejek

  To wcale nie jest trudne! Wystarczą odpowiednio dobrane do twej skóry zioło i olej (z oliwek, ze słonecznika, z migdałów czy lniany).

 • Zrób ziołowy olejek

  To wcale nie jest trudne! Wystarczą odpowiednio dobrane do twej skóry zioło i olej (z oliwek, ze słonecznika, z migdałów czy lniany).

Dyskusje na temat: olej lniany zastosowanie
 • Re: Olej lniany - co z nim zrobić ?

  Kazałam dziś kupić mężowi olej kokosowy a on ,nie wiem dlaczego kupił olej lniany ,jaki on ma w ogóle zastosowanie? A jest poświęcony przez Biskupa ..???

 • Re: Olej lniany - co z nim zrobić ?

  olej lniany stosuje się na zimno, idealny jest do sałatek. Ja używam golden drop, to jest olej rzepakowo-lniany, ale dzięki wyważonej kombinacji nadaje się też do smażenia :) bardzo dobry do wszystkiego. Kazałam dziś kupić mężowi olej kokosowy a on ,nie wiem dlaczego kupił olej lniany ,jaki on ma w ogóle zastosowanie?

 • Re: Lecznicze mikstury z polskiego lnu

  Do wiadomości tych, którzy twierdzą, że olej lniany jest szkodliwy, bo schnie o czym świadczy zastosowanie do farb olejnych: inne oleje też schną. Maluję obrazy i czasem używam jako spoiwa oleju rzepakowego. Może trochę wolniej niż lniany, ale też schnie!

 • Re: Najgorszy z tłuszczów

  co do parówek ok, ale olej lniany od wieków jest lekarstwem, cos się pani pomyliło; każdy olej może mieć zastosowanie w przemyśle, więc nie generalizujmy; dzieci chorują od antybiotyków i szczepionek, a nie od oleju; życzę pani wiecej oleju tego własciwego w głowie :)