• Informacje na temat:

  ograniczanie slodyczy

Artykuły na temat: ograniczanie slodyczy
 • Jak zaspokoić apetyt na słodkie bez cukru i słodyczy?

  To najprostszy sposób na poprawienie sobie humoru, ale zgubny dla figury! Są jednak sposoby, by poskromić chęć na jedzeniowe grzeszki.

 • Strzeż się kandydozy!

  Na skutek niewłaściwego odżywiania na bazie przetworzonych produktów z dużą ilością cukru nasz układ odpornościowy staje się niezwykle wątły i nie radzi sobie z licznymi obciążeniami spowodowanymi zbyt szybkim trybem życia. To powoduje, że kandydoza rozwija się znacznie szybciej – twierdzi Marek Zaremba, autor książki „Leczenie dietą. Wygraj z Candidą!”. Podstawą leczenia tej podstępnej choroby jest ograniczenie do minimum w codziennym menu słodyczy. Trzeba też unikać stresu i postawić na...

 • Cukier krzepi czy szkodzi zdrowiu? Największe mity na temat cukru

  Jeszcze kilkanaście lat temu słodzenie herbaty cukrem było na porządku dziennym w większości polskich domów. Obecnie coraz więcej osób ogranicza spożycie cukru w obawie przed problemami zdrowotnymi i otyłością. Czy mają rację?

 • Dlaczego niektórzy mogą jeść więcej i nie utyć?

  Na świecie żyją ludzie, którzy mogą zjeść hamburgera z frytkami, popić to colą, a następnie zagryźć deserem i nigdy nie przybrać ani grama na wadze. Inni z kolei muszą jeść sałatę, pić wodę i unikać słodyczy, aby nie przytyć. Dlaczego tak się dzieje?

 • Wyrabiania nietypowych słodyczy podjął się Johann Wolff, cukiernik z Rootach-Egern. Jak twierdzi, robi to z powodu lokalnego patriotyzmu, bo przecież wiadomo, że "Bawaria piwem stoi".

 • Pięć porad dla zapracowanego serca

  Co drugi Polak deklaruje, że on sam bądź ktoś z jego rodziny choruje lub leczy się z powodu chorób układu krążenia (ChUK) - pokazał raport społeczny przygotowany na zlecenie polskiej firmy farmaceutycznej Adamed, organizatora programu "Serce na nowo" . Schorzenia serca i naczyń wymagają pewnej troski o organizm, nie muszą jednak ograniczać aktywności życiowej i zawodowej.

 • Nie myj zębów po cytrusach

  Kwasy zawarte w owocach cytrusowych rozpuszczają szkliwo. Dlatego kiedy zjesz np. pomarańczę lub cokolwiek innego kwaśnego, nie myj od razu zębów. Najpierw wypłucz usta wodą i odczekaj co najmniej pół godziny, zanim zaczniesz szczotkowanie.

 • Tak pozbędziesz się apetytu na słodycze

  Kampanie i wytyczne dotyczące żywienia podkreślają konieczność ograniczenia spożycia cukru. Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition, zmniejszenie ilości cukru w naszej diecie minimalizuje też ochotę na słodycze.

 • Lea Michele nigdy nie jadła fast foodów

  Była gwiazda "Glee", która regularnie zamieszcza w internecie zdjęcia ze swoich górskich wycieczek, wyznała, że jej dbanie o zdrowie wykracza poza same ćwiczenia. Aktorka nie weźmie do ust tłustych fast foodów.

 • Japońska dieta długowieczności

  Najnowsze badania wskazują, że stosowanie się do zasad japońskiej diety wpływa na długość życia. Nie dziwi zatem fakt, że zbilansowana dieta i sztuka umiaru powodują, że przeciętny Japończyk żyje średnio o cztery lata dłużej niż mieszkańcy Europy lub Amerykanie.

Dyskusje na temat: ograniczanie slodyczy
 • Re: Co trzeba wyeliminować z jadłospisu żeby schudnąć

  Nie sluchaj tych co mowia ze mozesz jesc jak jadlas, i wystarczy cwiczyc.. Dobra dieta to podstawa sukcesu. Slodyczy nie nalezy "ograniczac" - trzeba je zupelnie wyeliminowac. Czego nie jesc to juz(...), ale i przyspieszysz metabolizm. Ponadto jesc czesto ale malo, czeste posilki utrzymuja metabolizm na wysokim poziomie, ograniczanie sie do 2 czy nawet 3 zupelnie nie ma sensu. Najlepiej 5 posilków