• Informacje na temat:

  oddawanie moczu po porodzie

Artykuły na temat: oddawanie moczu po porodzie
 • Przyczyny nietrzymania moczu

  Inkontynencja, potocznie nazywana nietrzymaniem moczu, dotyka blisko 4 mln Polaków. Występowanie dolegliwości nie jest ściśle związane z wiekiem, genami czy płcią. NTM może objawiać się zarówno u młodych mężczyzn, jak i u kobiet w podeszłym wieku.

 • Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie: Jak sobie z nim radzić?

  Jesteś w ciąży i nie potrafisz utrzymać moczu? Jeśli dotąd nigdy ci się to nie zdarzało, to naturalne, że możesz czuć się zażenowana i zaniepokojona. Ale nie panikuj – popuszczanie moczu w ciąży lub po porodzie to częsta przypadłość.

 • Miłość po porodzie

  ..."Luźna pochwa", nacinanie krocza, ból przy stosunku po porodzie - na pytania o współżycie po urodzeniu dziecka, odpowiada ginekolog - położnik, dr Edyta Olesiak.

 • Mięśnie dna macicy: Jak je wzmocnić za pomocą ćwiczeń?

  Jeszcze do niedawna nie poświęcałaś im zbyt wiele uwagi. Dziś zastanawiasz się, jak możesz sprawić, by były w lepszej kondycji. O mięśniach dna miednicy, zwanych również mięśniami Kegla, przypominamy sobie zwykle wtedy, kiedy pojawiają się kłopoty z utrzymaniem moczu. Na szczęście, dzięki odpowiednim i systematycznym ćwiczeniom, nad dolegliwością można zapanować.

 • Co piąta kobieta po porodzie skarży się na uczucie "luzu" w pochwie.

 • Cała prawda o połogu

  Tuż po porodzie czeka cię kilka trudnych tygodni. Sprawdź, co zrobić, by jakoś je przetrwać.

 • Co piąta kobieta po porodzie skarży się na uczucie "luzu" w pochwie. Najczęściej jest to złudzenie - mięśnie pochwy są bardzo sprężyste, więc dość szybko powracają do dawnego "rozmiaru".

 • Szczęście młodej matki

  Urodziłaś. Płaczesz z radości? I pewnie nie tylko z tego powodu. Dobra wiadomość jest taka, że większość nieprzyjemnych objawów, które zaskakują nas po porodzie, z czasem ustąpi. Oto, czego możesz się spodziewać w najbliższych tygodniach.

 • Co z tym pęcherzem?!

  ...ze względu na ograniczenia refundacyjne bywa utrudniona, może przywrócić choremu swobodę funkcjonowania i radość życia. Jak to się leczy? Jeśli zaobserwujesz u siebie częste oddawanie moczu i nagłą(...), czyli ćwiczenia mięśni Kegla i trening pęcherza, polegające na wydłużaniu odstępów między kolejnym oddawaniem moczu, a także leczenie chirurgiczne i farmakologiczne (są już dostępne leki nowej generacji...

 • Nadgorliwy pęcherz

  Konieczność oddania moczu pojawia się nagle, bez ostrzeżenia, nawet przy lekkim wypełnieniu pęcherza. W początkowym stadium choroby zwanej zespołem pęcherza nadreaktywnego (w skrócie: OAB, z ang. overactive bladder) udaje się na krótko powstrzymać parcie i "na sucho" dotrzeć do toalety. Z czasem staje się to trudne. Do parć naglących dołącza problem z nietrzymaniem moczu. Życie chorych ulega...