• Informacje na temat:

  ochrona szkliwa zębów

Artykuły na temat: ochrona szkliwa zębów
 • ​Bezpieczne metody wybielania zębów

  Białe zęby to nie tylko oznaka naszego zdrowia, ale również potwierdzenie sukcesu, szczęścia i doświadczenia. To wizytówka, którą każdy z nas chce się pochwalić - w końcu śnieżnobiały uśmiech jak nic pomaga w pokonywaniu trudności! Jest mnóstwo sposobów na wybielanie zębów, ale tylko niektóre z nich są naprawdę skuteczne. Zobaczcie, jak bezpiecznie sprawić, by nasz uśmiech zachwycał swoją bielą!

 • Superfoods dla twoich zębów

  Sekret pięknego uśmiechu tkwi nie tylko w higienie zębów i wizytach u dentysty, ale także w dostarczaniu im codziennej dawki odpowiednich witamin i minerałów. Poznaj największych Superbohaterów zdrowia twoich zębów i dziąseł, których nie powinno zabraknąć na twoim talerzu.

 • Profesjonalne wybielanie zębów w zaciszu własnego domu – poznaj innowacyjną pastę do zębów Rapid Whi

  Hollywoodzki uśmiech to jedno z podstawowych marzeń kobiety XXI wieku. Sposoby na osiągnięcie śnieżnobiałego uzębienia są różne – w wielu przypadkach jest to efekt kosztownych zabiegów dentystycznych. Naprzeciw oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa wychodzi marka Rapid White z nowoczesną pastą do zębów, która nie tylko kompleksowo zadba o higienę jamy ustnej, ale także dzięki zastosowaniu...

 • Trzy sposoby, by na zębach nie tworzył się kamień

  ...1 Przez cały dzień popijaj niegazowaną wodę. Za każdym razem gdy weźmiesz łyk, potrzymaj go chwilę w ustach. Dzięki temu lepiej zmyjesz ze szkliwa resztki pokarmowe.  2. Na koniec posiłku chrup marchewkę lub kalarepę. Rób tak zawsze, gdy nie masz możliwości umycia zębów. Przesuwające się po szkliwie twarde kawałki tych warzyw działają niczym szczotka.  3. Stosuj domową płukankę do ust. Do...

 • Gdy dziecko zgrzyta zębami

  Spokojny sen dziecka, jest nadzieją na spokojną noc także dla rodziców. Trudno jednak wyobrazić sobie taką sytuację, jeśli sen z powiek mamie i tacie spędza przeraźliwe zgrzytanie zębów ukochanego malucha.

 • Co jeść, by mieć zdrowe zęby?

  Fluor jest czynnym składnikiem pasty do zębów, który chroni nasze zęby przed próchnicą i erozją szkliwa. Niegdyś w szkołach stosowano fluoryzację, dziś myje się zęby pastą z fluorem. Prof. Ewa Iwanicka-Grzegorek w trosce o zęby radzi zwrócić uwagę na to, co jemy.

 • Czy leczenie nakładkami Brightalign odmłodzi nasz wygląd? Proste zęby to młodość!

  Myślicie, że korygowanie zgryzu i prostowanie zębów jest zarezerwowane tylko dla nastolatków? nic bardziej mylnego! obecne rozwiązania technologiczne pozwalają dokonać korekty zgryzu w każdym przedziale wiekowym.

 • 6 najczęstszych błędów, jakie popełniasz szczotkując zęby

  Właściwa higiena jamy ustnej jest kluczem do zdrowia naszych zębów. Niestety większość z nas popełnia błędy, które narażają nasze zęby na rozwój próchnicy, infekcje dziąseł lub erozję szkliwa. Dowiedz się, jakie błędy popełniasz podczas codziennej higieny jamy ustnej i jak je naprawić.

 • Uśmiechoterapia

  Biały uśmiech jest powszechnie uznawany za oznakę zdrowych zębów, a jednocześnie sukcesów w życiu zawodowym i towarzyskim. Słynny "Hollywood smile", który z okładek czasopism mówi sam za siebie. Obok(...) wybielających w obawie o ich wpływ na stan czy wrażliwość szkliwa.* W odpowiedzi na te wyzwania marka Blend˗a˗med podjęła współpracę z naukowcami, aby stworzyć pielęgnacyjną formułę, która zapewnia zębom śnieżną...

 • Uwaga na zimne powietrze! Mogą boleć od niego zęby

  ...powierzchni zębów pojawiają się uszkodzenia szkliwa i ubytki, lub gdy odsłonięciu ulegają szyjki zębowe. Objawem tego najczęściej jest przeszywający ból, który ustępuje po kilku chwilach - mówi lek. stom(...) kiedy uprawiamy sport na świeżym powietrzu. Kontakt zębów z bardzo zimnym powietrzem lub silnym wiatrem może wyrządzić w jamie ustnej wiele szkód. Nagła zmiana temperatury sprawia, że nasze zęby na...