• Informacje na temat:

  obnizenie cukru we krwi

Artykuły na temat: obnizenie cukru we krwi
 • Na obniżenie cukru we krwi

  W początkowej fazie cukrzyca nie powoduje charakterystycznych objawów. Raz w roku kontroluj więc poziom cukru we krwi. Gdy przekracza 100, wzbogać jadłospis o pokarmy obniżające stężenie cukru i wzmacniające naczynia krwionośne. Wyeliminuj te, które działają niekorzystnie, czyli węglowodany proste.

 • Roślinne kuracje na obniżenie poziomu cukru

  Chociaż ziołowe napary nie zastąpią terapii zaleconej przez lekarza, mogą skutecznie wspomóc pracę trzustki i dzięki temu regulować poziom cukru we krwi.

 • Trzy sposoby na obniżenie cukru

  ...obniżają poziom cukru we krwi i zwiększają wrażliwość na insulinę. Hojnie więc doprawiaj cynamonem, co się da - nie tylko dania na słodko!

 • Obniżamy cukier we krwi

  ...przedcukrzycowy. Dlatego zażywajmy preparaty z aloesu trzy razy dziennie przez trzy tygodnie. Ostropest i gorzki melon Stosuj ostropest jako dodatkową pomoc w obniżeniu poziomu cukru we krwi. Ma silne(...). Wyciąg z nasion tej rośliny skutecznie obniża poziom cukru we krwi, a sok podnosi wrażliwość tkanek na działanie insuliny. Także wyciągi z gorzkiego melona mogą znacznie zmniejszyć dawkę przyjmowanej...

 • Na obniżenie cholesterolu

  Dzięki niej można, zdaniem Jenkinsa, obniżyć poziom tego tłuszczu o 35 procent. Ważna jest proporcja pokarmów w jadłospisie. Jak najczęściej powinnaś jeść płatki owsiane, warzywa, owoce, rośliny strączkowe, np. soję, fasolę. 1. Niski indeks glikemiczny Wybieraj produkty z indeksem poniżej 50, a zapobiegniesz wzrastaniu poziomu cukru we krwi i odkładaniu się tłuszczu. Niski IG mają: cukinia...

 • Cukier pod kontrolą

  Nie tylko diabetycy muszą pilnować poziomu glukozy we krwi. Poznaj naturalne sposoby jego obniżania. Warto po nie sięgnąć, zanim konieczne okaże się zażywanie leków. W twojej kuchni nie może zabraknąć czosnku, kakao czy cytrusów.

 • Produkty, które obniżą poziom cukru

  Sięganie po nie w codziennej diecie reguluje poziom cukru we krwi i korzystnie wpływa na cały organizm. Zamieszczoną listę wytnij i zabierz na zakupy.

 • Cukier w górę, cukier w dół

  Wiele osób, które podczas rutynowych badań dowiaduje się, że ma podwyższone stężenie cukru we krwi, ignoruje tę informację. Wymówek jest wiele: błąd pomiaru, zbyt późna i obfita kolacja, wieczorna impreza. Tymczasem cukrzyca rozwija się w najlepsze! Po cichu uszkadza naczynia krwionośne oraz nerwy i nierzadko prowadzi do inwalidztwa lub śmierci. Z diabetologiem, prof. dr. hab. n. med. Leszkiem...

 • Osiem rzeczy, które zmienią się, gdy przestaniesz jeść cukier

  ...​Przede wszystkim - schudniesz. Utrata wagi to jedna z największych zalet odstawienia cukru, choć nie jedyna. Co jeszcze zmieni się w twoim życiu, gdy przestaniesz jeść cukier? Przeczytaj i sprawdź!

 • Odstaw cukier – twoja skóra ci podziękuje!

  Cukier uzależnia - zdania w tej kwestii są podzielone, chociaż nawet gdyby to nie była prawda, to trudno oprzeć się sernikowi czy, teoretycznie zdrowym, ciasteczkom zbożowym. Jednak znajdziemy go nie tylko w słodyczach, jest w zasadzie wszędzie. W pieczywie, wędlinach, ketchupie… Wg kosmetologów nasza dieta powinna zawierać go jak najmniej. Dlaczego? Zasada jest prosta: im więcej jesz cukru, tym...