• Informacje na temat:

  objawy raka jajnika

Artykuły na temat: objawy raka jajnika
 • Rak jajnika – co powinnaś o nim wiedzieć

  Według danych Światowego Funduszu Badań nad Rakiem (World Cancer Research Fund) w ubiegłym roku na raka jajnika zachorowało prawie 300 tys. kobiet. Specjaliści biją przy okazji tych doniesień na alarm, wskazując, że liczba pacjentek zapadających na tę chorobę będzie w nadchodzących latach systematycznie rosła.

 • Jak nie przeoczyć objawów raka jajnika

  Rak jajnika jest najczęściej wykrywany przypadkowo  - podczas badania USG dróg rodnych. Łatwo go przeoczyć, bo jego objawy nie są charakterystyczne. Jednak u większości pacjentek na ponad rok przed(...) ryzyko wystąpienia raka jajnika. Wynik (jest podawany w procentach) stanowi algorytm dwóch markerów nowotworowych: CA125 i HE4. Określają one prawdopodobieństwo, czy rozwija się stan nowotworowy. Badanie...

 • ​Rak jajnika: Czy to mnie dotyczy?

  Rak jajnika to jeden z najcięższych do wykrycia nowotworów. Brak specyficznych objawów sprawia, że często diagnozuje się go dopiero, gdy osiągnie zaawansowane stadium rozwoju. Czy są badania profilaktyczne, które pomagają we wczesnym wykryciu? Kto jest w grupie ryzyka?

 • Leczenie raka jajnika - o tym powinnaś wiedzieć

  Poznaj objawy raka jajnika. Dowiedz się, jakie badania diagnostyczne powinien przeprowadzić lekarz oraz jakie obecnie istnieją metody leczenia tego nowotworu. Zacznij działać, zanim będzie za późno.

 • ​Najwcześniejsze symptomy raka jajnika. Młode kobiety także muszą je znać!

  Nie przypadkiem rak jajnika bywa nazywany "cichym zabójcą kobiet". Może rozwijać się przez wiele miesięcy, nie dając żadnych objawów. W końcu pojawiają się symptomy, jednak zupełnie nie kojarzą się one z problemami natury ginekologicznej.

 • Rak jajnika – wyzwanie, któremu łatwiej sprostać razem

  Chociaż rak jajnika jest jednym z najczęściej spotykanych kobiecych nowotworów, wciąż traktuje się go jak temat tabu. Dla wielu pacjentek diagnoza brzmi jak wyrok – wstydzą się jej, boją i często ukrywają ją przed bliskimi. Jak możesz to zmienić?

 • Pięć sposobów na zdrowe jajniki

  .... Zawiń kompres folią, by dłużej trzymał ciepło. Zostaw na 20 minut. Rób to przez 15 dni.  Ratunek z Peru  Gdy ustaje funkcja jajników, pogarsza się samopoczucie. Towarzyszą temu przykre objawy, które(...) na 15 minut. Powtarzaj 2 razy dziennie przez tydzień.  Leczenie ciepłem  W czasie zapalenia jajnika możesz ogrzewać dół brzucha termoforem, poduszką elektryczną albo plastikową butelką z gorącą...

 • Turkusowy marzec – Miesiąc Świadomości Raka Jajnika

  W marcu po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Miesiąc Świadomości Raka Jajnika. Symbolem nowotworu jajnika jest turkusowa wstążeczka, dlatego właśnie tym kolorem rozbłysną miasta w całym kraju.

 • Objawy, które powinny zaintrygować kobietę

  Ciało kobiety zmienia się bardzo często. Nie tylko w okresie dojrzewania, ale również w czasie cyklu miesięcznego i menopauzy. Są jednak zmiany, które mogą sygnalizować poważną chorobę. Które objawy powinny zaintrygować każdą kobietę?

 • Bunt jajników

  ...hirsutyzmu, tyją, mają trądzik nie tylko na twarzy, ale też na dekolcie i plecach, wypadają im włosy. Ma pani dla nich jakieś dobre wieści? - Wraz z wiekiem produkcja androgenów spowalnia i objawy tej(...) produkcja androgenów spowalnia i wówczas szanse na ciążę rosną. - Ponadto duża liczba niedojrzałych pęcherzyków w policystycznych jajnikach pozwala przypuszczać, że panie z PCOS być może mają zwiększoną...

Dyskusje na temat: objawy raka jajnika