• Informacje na temat:

  objawy niedoczynnośći tarczycy

Artykuły na temat: objawy niedoczynnośći tarczycy
 • Guzki tarczycy

  Masz problemy z przełykaniem, a na szyi wyczuwasz zgrubienia? To mogą być... guzki tarczycy. Najczęściej są to zmiany łagodne, np. torbiele lub niezłośliwe guzki lite.

 • Niedoczynność tarczycy

  ...napary ziół, które złagodzą objawy choroby.   Pokrzywa zawiera jod -  bardzo ważny składnik w niedoczynności tarczycy. Ma też mnóstwo innych cennych substancji, m.in.: magnez, potas, wapń(...)Zadbaj o białko  Jest źródłem tyrozyny, związku niezbędnego do wytwarzania hormonów tarczycy. Musi to być jednak pełnowartościowe białko, pochodzące z chudego mięsa, drobiu, ryb, jaj, a nie np...

 • Co dolega tarczycy

  Zaburzenia jej pracy mogą prowadzić do depresji, problemów ginekologicznych czy zaburzeń pracy serca. Objawy choroby bywają mało charakterystyczne. Jak poznać diagnozę?

 • Guzki na tarczycy

  Powstają wskutek zwyrodnienia tkanki tarczycy. Dochodzi do jej włóknienia albo niekontrolowanego rozrastania się. Najczęściej nie wymagają leczenia. Należy je tylko obserwować i sprawdzać, czy się(...). Istotne są predyspozycje genetyczne, ale najczęściej za tworzenie się guzków odpowiada niedobór jodu, niezbędnego do produkcji hormonów tarczycy (TSH). Gdy dostarczasz organizmowi zbyt mało tego...

 • Hashimoto: Gdy brakuje hormonów tarczycy

  Problemy z suchą skórą, wypadanie włosów, tycie, uczucie senności, ale także apatia, a wręcz stany depresyjne mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy. W jej leczeniu bardzo ważna jest dieta.

 • Niedoczynność tarczycy - najważniejsze zasady diety

  ...​Niedoczynność tarczycy to choroba, z którą zmaga się coraz więcej kobiet. W procesie leczenia kluczowa jest terapia farmakologiczna. Jednak schorzeniu często towarzyszą objawy metaboliczne i nadwaga, a także niedobór mikroelementów. Z tych powodów przy niedoczynności tarczycy istotną rolę odgrywa zmiana nawyków żywieniowych.

 • Hashimoto: Przewlekłe zapalenie tarczycy

  Wciąż niewiele wiemy o naturze choroby Hashimoto. Doprowadza do zaniku hormonów tarczycy, a jeśli nie jest leczona - do groźnych następstw. Po latach może obniżyć przemianę materii do tego stopnia, że organizm dosłownie wchodzi w stan "hibernacji". Ratunkiem jest wcześnie postawiona diagnoza i substytucja hormonów. W zwolnionym tempie Hormony tarczycy zawiadują najważniejszymi reakcjami...

 • Prawdy i mity o Hashimoto i zapaleniu tarczycy

  Choroby tarczycy są coraz częstsze – szczególnie wśród kobiet. Sprawdź, czy to, co wiesz na temat tych dolegliwości, zgodne jest z rzeczywistością.

 • USG tarczycy

  Choroby tarczycy takie jak zapalenie lub zaburzenia produkcji hormonów wynikające z nadczynności lub niedoczynności to coraz częściej spotykane schorzenia tego gruczołu. Sprawdziliśmy, jakie symptomy są wskazaniem do wizyty u lekarza i przeprowadzenia badania.

 • Choroby tarczycy groźne dla kobiet

  ...). Inne objawy niedoczynności tarczycy to: ciągłe marznięcie, blada, łuszcząca się skóra, suche, łamliwe włosy. Aby wyleczyć się z choroby, powinnyśmy przyjmować brakujące hormony. To szczególnie ważne(...) aż 10 razy częściej niż u mężczyzn. Możemy zauważyć, że z przodu szyi pojawiła się dziwna wypukłość (tzw. wole). Do tego mamy objawy nadczynności tarczycy (takie jak chudnięcie i wzmożony apetyt...