• Informacje na temat:

  objawy anginy

Artykuły na temat: objawy anginy
 • Nie lekceważ grypy, anginy i przeziębienia

  ...recepty środków likwidujących objawy takie jak gorączka, katar, kaszel czy ból głowy, dasz jednak radę. Nawet jeśli bardzo nie lubisz brać zwolnień. W opinii lekarzy właśnie takie nastawienie jest prostą drogą do powikłań, bo nie dając organizmowi szansy na nabranie sił, osłabiamy sprawność systemu obronnego. Jakie są objawy powikłań po chorobie Powikłania po chorobie pojawiają się zwykle...

 • Nalewka z kiszonego czosnku

  To doskonały naturalny antybiotyk łagodzący objawy ropnej anginy, zapalenia migdałków czy gardła.

 • Angina

  Angina to ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła. Objawy anginy można łagodzić stosując zioła.

 • Zarazki w sercu

  Zdarza się – i to wcale nierzadko – że zapalenie mięśnia sercowego jest powikłaniem zwykłej anginy. Nieleczonej lub niedoleczonej.

 • Niebezpieczna angina

  Angina to niebezpieczny przeciwnik. Atakuje gardło, ale może zaszkodzić stawom, a nawet sercu. Uzbrojona w pomocną wiedzę, lepiej się przed nią obronisz i zwalczysz pierwsze objawy!

 • Infekcja wirusowa czy bakteryjna – jak odróżnić?

  Większość z nas co najmniej raz w roku przechodzi zapalanie gardła, które zazwyczaj jest efektem wirusowej lub bakteryjnej infekcji górnych dróg oddechowych. Podpowiadamy, jakie objawy mogą pozwolić na odróżnienie od siebie tych dwóch rodzajów infekcji, przy czym pamiętajmy, że diagnozę postawić może tylko lekarz.

 • Infekcje: 5 kuracji wspomagających leczenie

  Poprosiliśmy naszych ekspertów-lekarzy o radę, jak złagodzić objawy infekcji dróg oddechowych, co robić, by szybko wrócić do formy. Sami też stosują te metody, gdy chorują!

 • 9 zasad podawania antybiotyków

  Są skuteczną bronią w leczeniu wielu chorób wywołanych przez bakterie – od anginy, przez infekcje uszu, po zapalenie płuc. Choć szybko działają i są łatwe w użyciu, trzeba dokładnie wiedzieć, jak i kiedy aplikować je malcowi.

 • Czym jest szkarlatyna?

  Dawniej szkarlatyna była bardzo poważną i zagrażającą życiu dziecka chorobą. Dziś można ją skutecznie leczyć, a wczesne zdiagnozowanie znacznie ułatwia powrót do zdrowia najmłodszych. Jak rozpoznać szkarlatynę i co zrobić, jeśli zauważysz u dziecka jej objawy?

 • Badanie CRP: kiedy warto je zrobić?

  Słyszałam, że podczas poważniejszej infekcji, np. zapalenia oskrzeli czy anginy, należy wykonać u dziecka badanie CRP. Na czym ono polega?

Dyskusje na temat: objawy anginy
 • Re: Angina objawy i leczenie

  Jeżeli masz podejrzenia anginy, to powinnaś iść do lekarza. Angina to choroba, której nie można bagatelizować. Angina objawia się gorączką, bólem gardła i węzłów chłonnych.

 • Re: Obniżona odporność

  musi bać się bakterii, wirusów, pleśni, toksyn. Przychodzą do mnie pacjenci, z ranami, których sami brzydzą się dotykać. Kiedyś łapałam wszystkie grypy, anginy, a teraz mój organizm nie boi się(...) produkcję, związków tłuszczowych. Popularne leki, przepisywane na przeziębienia i grypy, leczą jedynie objawy tych chorób. Usuwając objawy, przeszkadzają w ten sposób i zamykają organizmowi możliwości

 • Re: Objawy, które mogą zwiastować nowotwór

  mój syn ,a teraz wnuk ma tak samo,częste anginy,węzły pod uszami jak dwie duże gule,trzeba zrobić porządek z migdałami...

 • Re: Choroby nasze powszednie - najbardziej uciążliwe objawy przeziębienia i grypy według Polaków

  Grypy uniknęłam, anginy również, jedyne co mnie złapało to zwykłe przeziębienie. Ale tutaj wystarczyło wzmocnić się większą dawką witaminy c, probiotykiem acidolac i inhalacjami z majeranku. Do tego sok z malin i organizm doszedł do formy.

 • Re: Angina - ujawniamy sekrety choroby

  pierwszych objawach anginy pomagało mi częste płukanie gardła wodą utlenioną, 1 łyżka stołowa na pół szklanki wody przegotowanej, lub wywarem z kory dębu. Jedno lub drugie co 1,5h. Objawy anginy znikały(...)A Ja z anginy śmieje się prawie od roku. Zdarzało się, że atakowała mnie co drugi miesiąc, jak nie przeziębienie to angina, a na dodatek w komplecie. Za każdym razem łapałem przeziębienie i dzień