• Informacje na temat:

  nowotwor prostaty leczenie

Artykuły na temat: nowotwor prostaty leczenie
 • Dieta pomaga w leczeniu raka

  Nie sięgajmy po jedną z tych, które obiecują pokonanie nowotworu. Takiej nie ma! Ale dobre żywienie zwiększa szansę na wygranie z rakiem.

 • ...nieoceniona przede wszystkim w walce z chorobą XXI wieku, czyli z wszelkiego rodzaju nowotworami. Niestety, nadal niewiele osób wie, że z jej dobrodziejstw może skorzystać każdy. Ten oręż w ręku lekarzy(...) sposób. Mutacje genetyczne sprawiają, że organizm traci kontrolę nad procesem rozmnażania się komórek. Przyczyn chorób nowotworowych może być wiele – od spożywania złej jakości jedzenia, nadużywania...

 • 10 rzeczy o nowotworach, których nie wiedziałaś

  Kiedyś były nieuleczalne. Jednak w ich terapii bardzo wiele się zmieniło. Na tyle, że dzisiaj nowotwory zalicza się do chorób przewlekłych, a więc możliwych do całkowitego wyleczenia.

 • Postępy w leczeniu onkologicznym

  Wyniki badań niedawno wprowadzonych do użytku leków przedstawiono podczas konferencji dotyczącej leczenia zaawansowanych nowotworów w Warszawie.

 • Piersi pod specjalnym nadzorem

  ...chorują albo chorowały na nowotwór jajnika. Na badania powinny się również wybrać osoby, które mają bliskich krewnych chorujących na nowotwory jajnika, prostaty, krtani lub czerniaka albo takich(...) nowotworu u jednej z osób w rodzinie było uszkodzenie któregoś z tych genów, ryzyko zachorowania u ciebie (oraz innych blisko spokrewnionych osób) wzrasta. Skierowanie na test genetyczny (badanie z krwi...

 • Testy genetyczne. Kto powinien je wykonać?

  ...​Jeśli ktoś z naszych bliskich, np. rodzice, dziadkowie, chorował na raka piersi, jajnika, jelita grubego, tarczycy czy prostaty, wskazane jest wykonanie testów genetycznych. Mają one na celu sprawdzenie, czy jesteśmy obciążeni wadliwym genem zwiększającym prawdopodobieństwo zachorowania na raka.

 • Skóra nie swędzi bez powodu!

  Czasami świąd nie ma związku z problemami dermatologicznymi. Bywa sygnałem niektórych chorób wewnętrznych, nawet nowotworów!

 • Nowy oręż w walce z rakiem

  Immunoterapia jest hitem tegorocznych kongresów onkologicznych. To nowa nadzieja dla chorych na nowotwory. O tym, na czym polega i przy jakich nowotworach się ją wykorzystuje, z prof. dr. hab.n. med.Piotrem Wysockim rozmawia Katarzyna Koper.

 • Nowe terapie na raka

  ...zautomatyzowanym urządzeniem do radiochirurgii - nieinwazyjnego usuwania guzów nowotworowych. Zabieg stosowany jest na świecie od ponad 13 lat. Polega na naświetlaniu guza wiązkami promieni X. Wysyłane(...) obciążająca dla chorego i nie wymaga znieczulenia. Nóż cybernetyczny stosuje się w guzach mózgu, płuc, wątroby, raku trzustki czy w przypadku odległych przerzutów innych nowotworów. Nóż cybernetyczny...

 • Medycyna na czasie

  ...mogą skorzystać z nieinwazyjnych metod także u lekarza specjalisty. Jednym z takich zabiegów, wykonywanych w placówkach medycznych, np. w Certusie w Poznaniu, jest leczenie metodą laserową, bądź RF(...) funkcjonuje Prywatna Lecznica Certus, która wykorzystuje najnowsze technologie, stale doskonaląc swoje usługi. I tak na przykład jako nieliczni w Polsce wykonują zabiegi nieoperacyjnych nowotworów wątroby...