• Informacje na temat:

  nowotwor jamy ustnej

Artykuły na temat: nowotwor jamy ustnej
 • Wyczytane z jamy ustnej

  ..., czasem bardzo groźnych. Niektóre dolegliwości jamy ustnej wyprzedzają nawet o kilka lat pierwsze odczuwalne oznaki rozwijającej się choroby. Cukrzyca a przyzębie Suchość w jamie ustnej, uczucie(...) zębów. Anemia a śluzówka Zbielała śluzówka jamy ustnej to typowe objawy "kobiecej" anemii z niedoboru żelaza, tj. spowodowanej obfitymi miesiączkami. Jej objawy najbardziej widoczne są na...

 • Bolączki jamy ustnej

  ...migdałków, jelit, celiakia, zapalenie zatok, infekcje grzybicze. Co robić? Stosować płukanki do jamy ustnej i żele przeciwbólowe i odkażające. Cięższe postacie wymagają antybiotyków albo preparatów(...) i ograniczenie cukru (także z owoców), białej mąki, alkoholu. Groźba nowotworu W jamie ustnej tworzą się zmiany, które mają postać guzków, rozrośniętej tkanki i owrzodzeń. Występują na błonie śluzowej wnętrza...

 • Abstynencja zapobiega nowotworom?

  To FAKT! Picie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na liczne nowotwory: jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani, wątroby, jelita grubego i piersi.

 • Alkohol powoduje raka jamy ustnej

  Alkohol jest jedną z głównych przyczyn alarmującego wzrostu liczby zachorowań na raka jamy ustnej osób po czterdziestce - informuje serwis "BBC News/Health".

 • Zdrowie zębów a zdrowie całego organizmu

  Dobry stan zdrowia jamy ustnej to więcej niż ładny uśmiech. Jama ustna jest niczym brama do reszty organizmu, dlatego zdrowie zębów ma wpływ na nasz ogólny stan zdrowia.

 • Nowotwory u dzieci

  Najczęstsze i najgroźniejsze choroby nowotworowe u dzieci mogą być z powodzeniem leczone. Kluczem do pokonania choroby jest wczesna diagnostyka i odpowiednie leczenie.

 • Dieta a nowotwory

  Dieta może wpływać na rozwój chorób nowotworowych. Z jednej strony może zwiększać ryzyko ich wystąpienia z drugiej może je zmniejszać. Dlatego też warto zadbać o to, co codziennie jemy.

 • Suchość w ustach? Nie lekceważ!

  Jest niezbędna do odczuwania smaku, przełykania i trawienia pokarmów, zapobiega chorobom jamy ustnej, neutralizuje działanie kwasów i bakterii, odświeża oddech, a nawet stanowi narzędzie diagnostyczne – takie obowiązki ma ślina. Jeśli twoje ciało produkuje jej zbyt mało i wnętrze twoich ust przypomina pustynię, rośnie ryzyko wielu niebezpiecznych powikłań. Czym jest suchość jamy ustnej?

 • Nie dbasz o dziąsła? Uważaj na raka trzustki!

  Rak trzustki to jeden z najbardziej agresywnych i tajemniczych typów nowotworu, z którym walkę przegrali m.in. Steve Jobs i Patrick Swayze. Do czarnej listy ryzyka obok m.in. palenia papierosów oraz mutacji genetycznych dołącza słaba higiena jamy ustnej – alarmują amerykańscy naukowcy.

 • Zdrowo się odżywiasz i ćwiczysz? Zadbaj też o zęby

  Szczoteczka jest niewystarczająca - przekonuje prof. dr hab. n. med. Renata Górska. Ekspertka zauważa, że podobnie jak wiele mówi się o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej, więcej należałoby mówić o zdrowiu jamy ustnej. W sobotę przypada Dzień Zdrowia Dziąseł.