• Informacje na temat:

  nowotwor jajnika

Artykuły na temat: nowotwor jajnika
 • ​Rak jajnika: Czy to mnie dotyczy?

  Rak jajnika to jeden z najcięższych do wykrycia nowotworów. Brak specyficznych objawów sprawia, że często diagnozuje się go dopiero, gdy osiągnie zaawansowane stadium rozwoju. Czy są badania profilaktyczne, które pomagają we wczesnym wykryciu? Kto jest w grupie ryzyka?

 • Rak jajnika – próba dla związku?

  W obliczu zdiagnozowanego nowotworu złośliwego, zmienia się wiele dziedzin życia. Kobiety tracą zainteresowanie seksem, rezygnują ze swojego hobby i unikają spotkań towarzyskich. Jaki wpływ na relacje z partnerem może mieć rak jajnika?

 • Pięć sposobów na zdrowe jajniki

  ...na 15 minut. Powtarzaj 2 razy dziennie przez tydzień.  Leczenie ciepłem  W czasie zapalenia jajnika możesz ogrzewać dół brzucha termoforem, poduszką elektryczną albo plastikową butelką z gorącą(...) wolne rodniki, co jest ważne w profilaktyce nowotworów. Co dzień zjadaj przynajmniej łyżkę nasion siemienia lnianego.  5. Olejek z lawendy i mięta z cytryną Do łyżki oleju roślinnego dodaj 4 krople...

 • Leczenie raka jajnika - o tym powinnaś wiedzieć

  Poznaj objawy raka jajnika. Dowiedz się, jakie badania diagnostyczne powinien przeprowadzić lekarz oraz jakie obecnie istnieją metody leczenia tego nowotworu. Zacznij działać, zanim będzie za późno.

 • Rak jajnika – wyzwanie, któremu łatwiej sprostać razem

  Chociaż rak jajnika jest jednym z najczęściej spotykanych kobiecych nowotworów, wciąż traktuje się go jak temat tabu. Dla wielu pacjentek diagnoza brzmi jak wyrok – wstydzą się jej, boją i często ukrywają ją przed bliskimi. Jak możesz to zmienić?

 • Rak jajnika dotyka kobiety w każdym wieku!

  Rocznie w Polsce rozpoznaje się ponad 3300 zachorowań na raka jajnika. To trzy razy więcej niż jeszcze 30 lat temu! Najwięcej nowych zachorowań onkolodzy odnotowują w województwach mazowieckim i śląskim.

 • Sygnały, że powinnaś zbadać jajniki

  ...skłonność do nowotworów jest dziedziczna. Na raka jajnika najczęściej chorują kobiety po 50. roku życia, a bez badania lekarskiego łatwo przeoczyć rosnący w jajniku guzek, który długo nie daje odczuwalnych(...) następuje uwolnienie z jajnika dojrzałego jajeczka. Łatwiej też w ten sposób wykryć istnienie różnych zmian, np. guzków czy torbieli. Po trzydziestce walczysz z trądzikiem Niepokoi cię i coraz...

 • Angelina Jolie usunęła jajniki

  ...matkę. Przypomnijmy, że na raka jajnika w 2007 roku zmarła matka Jolie, która walczyła z nowotworem 10 lat. Odeszła w wieku 56 lat. Na raka zmarły również babcia i ciocia aktorki. Źródło filmu(...) "New York Times'a" aktorka przyznaje, że to nie była łatwa decyzja. " Posiadanie wadliwego genu BRCA1 dawało 50 proc. szans, że zachoruję na raka jajnika. Postanowiłam przejąć nad tym kontrolę...

 • Kelly Osbourne chce usunąć jajniki

  W ubiegłym tygodniu Angelina Jolie zdecydowała się na usunięcie jajników. Być może takiemu samemu zabiegowi wkrótce podda się Kelly Osbourne. O sprawie pisze „Daily Mail”.

 • Turkusowy marzec – Miesiąc Świadomości Raka Jajnika

  W marcu po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Miesiąc Świadomości Raka Jajnika. Symbolem nowotworu jajnika jest turkusowa wstążeczka, dlatego właśnie tym kolorem rozbłysną miasta w całym kraju.