• Informacje na temat:

  norwegia

Artykuły na temat: norwegia
 • Małgorzata Rozenek-Majdan spędziła święta w Norwegii

  Gwiazda wraz z mężem i dziećmi wyjechała do Oslo. W Norwegii mieszka brat Radosława Majdana.

 • Norwegia nie tylko piękna, ale i smakowita

  ...​O tym jak Norwegia działa na zmysły - nie tylko wzroku, ale i podniebienia - przekonał się latem tego roku Robert Makłowicz, którego program "Makłowicz w podróży" odwiedził krainę fiordów. O tym co gotował na norweskim wybrzeżu, co szczególnie podbiło jego podniebienie można będzie się dowiedzieć w czterech najbliższych odcinkach programu.

 • Poznajecie ją? Polka robi zawrotną karierę w Norwegii!

  W Norwegii chciała tylko złapać oddech. A nagle została gwiazdą popularnego tam serialu. Ale aktorka stawia na Polskę.

 • Norwegia będzie prawdopodobnie pierwszym krajem na świecie, w którym niemal całkowicie będzie zakazane palenie papierosów w miejscach publicznych.

 • Norwegia: Księżna Mette-Marit w ciąży

  Norweska księżna Mette-Marit, która ma już syna Mariusa z poprzedniego związku, jest w ciąży. Dziecko może zostać następcą norweskiego tronu. Poinformował o tym norweski dwór królewski w piątek, 4 lipca.

 • Tam mieszkam, Malwina Wrotniak

  Norwegia, Wyspy Owcze, USA, Szwecja, RPA, Niemcy, Kolumbia, Grecja, Wietnam, Katar, Chorwacja, Hongkong, Holandia, Indonezja, Wielka Brytania – los może rzucić w różne miejsce.

 • Ellie Goulding otarła się o śmierć

  Ellie Goulding prawie utonęła podczas ostatniego pobytu w Norwegii.

 • Tran to olej z wątroby dorsza. Jego ojczyzną jest Norwegia, gdzie produkowany jest od przeszło tysiąca lat. Początkowo wykorzystywany był w garbarstwie i budownictwie. Dopiero w XIX wieku odkryto jego zdrowotne właściwości. Dorsze poławiane są w Morzu Norweskim, które słynie z czystej, arktycznej wody i nieskażonego środowiska naturalnego.

 • Warczenie pierwszej lwicy

  ...pisarz. Czy może pani opowiedzieć o specyfice życia na północy Norwegii? - Północna Norwegia jest dzisiaj zupełnie inna niż wtedy, kiedy urodziłam się tam w połowie drugiej wojny światowej. Teraz jest(...) kraj bogatym. Tym, co moim zdaniem powoduje, że północna Norwegia jest stosunkowo słabo zaludniona i pozostaje czymś na kształt ukrytej perły, jest klimat - przerażający tych, którzy nie są...

 • "Saga rodziny Neshov", tom 2 - "Raki pustelniki"

  ...- rzeczywistości oraz ludzi - wpisuje zaś w naturalny, nieunikniony rytm życia. "Saga rodziny Neshov" jest literacką wędrówką śladami skandynawskiej kultury. Książka zdobyła Norwegian Booksellers' Prize oraz The Norwegian Readers' Prize. Uhonorowana została także nagrodą księgarzy Bokhandlerprisen. Na podstawie serii powstał również popularny serial telewizyjny. W 2017 roku nakładem wydawnictwa Smak...

Zdjęcia na temat: norwegia
Wideo na temat: norwegia
 • Północna Norwegia - wakacje dla odkrywców

  Białe noce, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezwykła przyroda – północna Norwegia przyciąga turystów, dla których wypoczynek to coś więcej niż wylegiwanie się na gorącej plaży. Jeśli preferujesz aktywny wypoczynek i uwielbiasz otoczenie nieskażonej przyrody, to miejsce dla ciebie. Odwiedź archipelag Lofoty, Przylądek Północny, spójrz w dna świat z perspektywy pulpitu skalnego

 • Zięć króla Norwegii Ari Behn oskarżył Kevina Spacey o molestowanie seksualne

  Kolejne oskarżenie wobec Kevina Spacey. Zięć króla Norwegii Ari Behn twierdzi, że był molestowany przez aktora. Do zdarzenia miało dojść po koncercie z okazji wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 roku. - Wspaniale nam się rozmawiało, usiadł naprzeciwko mnie. Po pięciu minutach Spacey powiedział: "hej, wyjdźmy na papierosa". Potem włożył rękę pod stół i złapał mnie za jądra - wyznał pisarz. Ari Behn jest w separacji z księżniczką Martą Ludwiką, córką króla Haralda V i królowej Sonji.

 • Życie Polaków w Norwegii

  Hanna Seferowicz opowiada o pomyśle stworzenia serialu o życiu Polaków pracujących w Norwegii. (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: norwegia