• Informacje na temat:

  nieprzyjemny zapach z ust przez zatoki

Artykuły na temat: nieprzyjemny zapach z ust przez zatoki
 • Nieprzyjemny zapach z ust? To może być groźna choroba

  Wiele osób zmaga się z problemem nieświeżego oddechu, ale niewielu z nich szuka pomocy. To błąd, ponieważ ten, choć często utożsamiany z zaniedbaniami w higienie jamy ustnej, równie dobrze może być objawem poważnej choroby. Jakiej?

 • Zapach skóry i oddechu: Przed czym może ostrzegać

  ...olejku z lawendy i przez 5-10 min wdychaj opary ustami, a wydychaj nosem. O tym warto wiedzieć Tak samo jak oddech i skóra, także mocz ma swój zapach. Normalnie jest on lekko kwaśny. Jeśli woń staje(...)Okazuje się, że nieświeży oddech może mieć swoje źródło w problemach metabolicznych lub stanie zapalnym. Zaś nieprzyjemny zapach skóry bywa związany z zaburzonym funkcjonowaniem niektórych narządów...

 • Przykry zapach z ust - jak sobie z nim radzić?

  ...zrobić testy na obecność bakterii Helicobacter pylori, która powoduje tworzenie się dużej ilości lotnych związków siarki.  Nieprzyjemny zapach z ust bywa wynikiem przejadania się – przepełniony żołądek(...)Głównym powodem nieprzyjemnego oddechu, czyli halitozy, jest niedostateczna higiena jamy ustnej. Za nieświeży oddech odpowiadają bakterie (pod ich wpływem tworzą się lotne związki siarki...

 • Zapach oddechu

  Przykry zapach oddechu może nie tylko stać się sporym utrudnieniem w kontaktach towarzyskich, ale przede wszystkim przeszkadza w codziennej, prywatnej i zawodowej egzystencji.

 • Naturalne kuracje na zatoki

  ...". Zatoki są bowiem bardzo wrażliwe na nasz tryb życia i niezbyt dobre nawyki, np. zapominanie o czapce w chłodny, wietrzny dzień. Odzywają się też w wyniku zaniedbanego przeziębienia lub alergii. Jeśli czujesz, że zatoki zaczynają ci dokuczać, nie zwlekaj, aż infekcja rozwinie się na dobre. Wypróbuj naturalne sposoby, które udrożnią nos, zwalczą katar i zapobiegną przedostaniu się...

 • Zapalenie zatok: Jak je rozpoznać i skutecznie leczyć

  O tej porze roku problemy z zatokami często mylimy z przeziębieniem i... bagatelizujemy. Sprawdź, jak możesz uniknąć tej zdrowotnej pułapki!

 • Sprawdzone sposoby na biały uśmiech, walkę z kamieniem i triki na świeży oddech

  Dowiedz się, jakie produkty mogą zabarwić zęby, jak zapobiegać tworzeniu się płytki nazębnej i co odpowiada za nieprzyjemny zapach z ust.

 • Nieświeży oddech? Wprowadź te produkty do diety

  Próchnica, niewłaściwa higiena jamy ustnej, infekcje gardła, a nawet choroby nerek i wątroby - to najczęstsze z przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust.

 • 6 kroków do świeżego oddechu

  Ponad połowa przypadków nieświeżego oddechu, to nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Ale brzydki zapach z ust może być również spowodowany infekcją migdałków, zatok lub chorobą układu pokarmowego. Nie ulega wątpliwości, że halitoza to bardzo wstydliwy problem, z którym trzeba walczyć. Tylko jak? Oto kilka ważnych wskazówek.

 • Nieświeży oddech jest bez szans. Pożegnaj halitozę

  ...w jamie ustnej. Jednak jest bardzo rzadko spotykany w gabinetach. Dlaczego? Odczucie tego, czy zapach jest identyfikowany jako miły, neutralny czy nieprzyjemny jest kwestią, w większości, bardzo subiektywną. Poza tym, na zapach z ust składa się przynajmniej kilkadziesiąt związków chemicznych.  - Naukowcy odkryli już około 150 substancji, które mogą tworzyć nieprzyjemny oddech. Najbardziej wyczuwalnymi...