• Informacje na temat:

  nieprzyjemny zapach potu pod pachami

Artykuły na temat: nieprzyjemny zapach potu pod pachami
 • Wolność od zapachu potu

  Spotkanie służbowe, popołudniowy spacer, podróż tramwajem, pociągiem, autobusem…. i nagle to nieprzyjemne uczucie wilgoci oraz towarzyszący mu przykry zapach potu. Koszmar! Choć pot jest rzeczą naturalną potrafi być również bardzo krępujący, zwłaszcza w sytuacjach, gdy zależy nam na dobrej prezencji. Jak skutecznie i dyskretnie sobie z nim poradzić?

 • Pot jest bezwonny, nieprzyjemny zapach powodują bakterie

  W upalne dni łatwiej się pocimy, dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę. - Pot jest bezwonny, nieprzyjemny zapach powodują bakterie - mówi Katarzyna Gancarz. Zauważa też, że pocenie redukuje antyperspirant, dezodorant zaś maskuje go zapachem.

 • Gdy pot oczy zalewa

  Mokre plamy na odzieży, wilgotne stopy i dłonie, nieprzyjemny zapach... Tak daje znać o sobie nadpotliwość, która latem jest szczególnie uciążliwa.

 • Sposoby na pot

  Świeży pot jest ledwo wyczuwalny. Przykry zapach pojawia się, gdy długo pozostaje na skórze. Na szczęście istnieją sposoby, aby utrzymać świeżość.

 • Do czego jest potrzebny pot?

  ...do przejścia... Wyróżniamy dwa rodzaje nadmiernej potliwości: nadmierną potliwość ogniskową (kiedy zbyt duża ilość potu wydzielana jest w konkretnych obszarach, np. na dłoniach lub pod pachami) oraz(...) rozkład potu i tym samym powstawanie brzydkiego zapachu. Zaś rolą antyperspirantów i blokerów jest hamowanie wydzielania potu, poprzez zablokowanie ujść kanalików potowych - i faktycznie mogą "zaczopować...

 • Prawdy i mity o pocie i nadpotliwości

  ...jednoznacznie wyrokować o nadpotliwości, istnieją jednak symptomy, które mogą ją zwiastować. Chorzy pocą się intensywnie nie tylko pod pachami, ale mają także często mokre dłonie, stopy, czoło, skórę(...) drugich jest znacznie większa u mężczyzn niż u kobiet. Warto przypomnieć, że sam pot zdrowego człowieka jest bezwonny. Charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu nabiera przez bakterie zgromadzone na...

 • Gdy nie używasz dezodorantu…

  Pot jest bezwonny. Nieprzyjemny zapach powstaje dopiero wtedy, gdy bakterie zaczynają go rozkładać. Usuniesz je domowymi sposobami.

 • ​BasicLab Dermocosmetics Anti-Perspiris

  ...​BasicLab Dermocosmetics Anti-Perspiris, to gama trzech produktów dedykowanych ochronie przed nadmiernym poceniem. Są skuteczne i nawet podczas wiosennej huśtawki efektywnie rozwiązują problem nadpotliwości, a przy tym pielęgnują skórę pod pachami, bo zawierają ekstrakt z aloesu i alantoinę. Pachną subtelnie i świeżo, szybko się wchłaniają i nie zostawiają śladów na ubraniach.

 • SOS dla podrażnionej skóry

  Podrażnieniom sprzyja tarcie dwóch powierzchni skóry o siebie lub skóry o ubranie (szczególnie pod pachami, biustem czy w pachwinach). Te miejsca są naturalnie ciepłe, ciało poci się, może więc dojść nawet do odparzenia, rozwoju grzybicy czy stanów zapalnych.

 • Gdy robi się gorąco

  Pocimy się bez przerwy, choć nie zawsze to zauważamy. W normalnych warunkach wydzielamy zaledwie 0,8 litra potu na dobę, ale podczas intensywnych ćwiczeń, w upał czy w gorączce – nawet 10 litrów.

Dyskusje na temat: nieprzyjemny zapach potu pod pachami
 • Re: Ziaja Yego anty-perspirant sport

  Ponieważ dzięki niemu, mówiąc kolokwialnie nie śmierdzi się potem. A tak na poważniej ze względu na jego skład – brak alkoholu, konserwantów i innych parabenów, co nie powoduje, że skóra pod pachami jest podrażniona. A to ważne, bo wbrew pozorom mężczyźni też są wrażliwi. Fajnie, że Ziaja o tym pamięta. Należy do tego dodać, że skutecznie hamuje wydzielania potu, neutralizuje jego nieprzyjemny

 • Re: Jeśli przestanie mnie kochać, ucieknę

  Piszesz w imieniu Ewy Sz., bo jest imbecylem? a może ma nieprzyjemny zapach z pochwy, może kocmołuch jest ubrany jak szmata, z gniazdem na głowie? A może przeszła ochota na seks, bo ma włosy pod pachami, na nogach i w kroczu? Niemiły zapach z ust, "wąsy", niemodne ubranie, nosi suknie -worki, ma bezkształtną figurę, nieprzyjemny zapach ciała i potu, popękany i łuszczący się lakier na