• Informacje na temat:

  nieodwzajemniona miłość

Artykuły na temat: nieodwzajemniona miłość
 • Jak miłość odbiera nam rozum

  ...7 kwietnia zmarł prof. Jerzy Vetulani, wybitny psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik. Przypominamy rozmowę z profesorem, którą przeprowadziliśmy w październiku 2015 roku. Zapytaliśmy wówczas o to, czy miłość można wyjaśnić i opisać w kategoriach naukowych.

 • ...delikatnością, wrażliwością spojrzenia skoro tylko je dotkniesz...? Nie jesteś skazana na te warunki. Miłość nie jest karą, Basiu. Pan Tolibowski nie ma dorożki, nie przyjedzie. Zapamiętaj to. Wyjdź(...) Ciebie, na Twoją miłość, na Twoje oddanie. Basiu, uwierz mu. Basiu, my cię oceniliśmy. Piszą o Tobie, analizują i nie wiem czy tak można. Mówią, że jesteś jedną z najciekawszych postaci polskiej...

 • Miłość odwzajemniona

  ...serialu M jak miłość.

 • Znalazła prawdziwą miłość?

  ...damsko-męskich nie miał dotąd za wiele szczęścia. - Częściej to ja dostaję kosza niż odwrotnie - przyznał w wywiadzie. - Pierwszą miłość przeżyłem w wieku 22 lat i do tej pory coś tam siedzi w moim(...) wyznała mu miłość, była bardzo zawiedziona, że nie odwzajemnił jej uczucia. Znajomi chwalą go jednak za uczciwość. - Adam to wrażliwiec. Ma za sobą kilka zawodów miłosnych, więc niełatwo mu zaufać...

 • Jak miłość odbiera nam rozum

  ..."W jaki sposób, stosując terminy z dziedziny fizyki i chemii, można wyjaśnić tak ważny, biologiczny fenomen jak pierwsza miłość?" - pytał Albert Einstein. A my o to, czy miłość można wyjaśnić i opisać w kategoriach naukowych, pytamy neurobiologa i farmakologa, autora wydanych niedawno książek: "Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg" oraz "Mózg i błazen", profesora Jerzego Vetulaniego.

 • Rozważna czy rozrzutna?

  Miłość do pieniędzy nigdy nie jest pierwszą miłością, ale bywa tą najbardziej trwałą. Nawet wtedy, kiedy jest nieodwzajemniona.

 • Wielka miłość czy zauroczenie?

  Miłość niejedno ma imię. Może być gwałtowna i burzliwa albo platoniczna i nieodwzajemniona.

 • ...- według mnie- wręcz nadużywa. W miarę czytania pomogły wtopić się w szczerość jego uczuć. Zdrobnienia owe uwiarygadniają w czytelniku troskliwą miłość jaką główny bohater żywi do kobiety swojego życia(...) kobiety. Ja też nią jestem. A miłość jest zupełnie gdzie indziej. Miłość to nie skupienie na sobie. To hodowanie w sobie pięknego uczucia. Sam fakt tego, że jesteśmy w stanie kogoś kochać szczerą...

 • Dwa inne światy Dwa różne losy Dwoje odmiennych ludzi Jedna czysta miłość...

 • Leo F. Buscaglia, Miłość. O sztuce okazywania uczuć

  W książce "Miłość. O sztuce okazywania uczuć" Leo F. Buscaglia zgłębia fenomen uczucia, które jest jednocześnie najbardziej twórczą i zagadkową siłą w naszym życiu. Autor pisze o barierach(...) na ich podstawie powstała niniejsza książka. "Miłość. O sztuce okazywania uczuć " odniosła ogromny sukces i zyskała status światowego bestsellera. Kolejne książki Buscaglii również sprzedały się...

Dyskusje na temat: nieodwzajemniona miłość
 • Re: co to znaczy kochać

  o robakach? Milosc to robal, ktory drąży dusze i cialo. To cos okropnego. Muszę Cię zasmucić jeszcze bardziej - miłość to jedyne co się mnoży gdy się ją dzieli. Więc robaki mogą dokuczać intensywniej. Chyba że Twój problem to miłość nieodwzajemniona? Tak. Powód nieodwzajemnienia?

 • Re: Czuje się młodo

  Bywa coś takiego jak miłość toksyczna.,platoniczna,nieodwzajemniona...

 • Re: co to znaczy kochać

  o robakach? Milosc to robal, ktory drąży dusze i cialo. To cos okropnego. Muszę Cię zasmucić jeszcze bardziej - miłość to jedyne co się mnoży gdy się ją dzieli. Więc robaki mogą dokuczać intensywniej. Chyba że Twój problem to miłość nieodwzajemniona? Tak. Powód nieodwzajemnienia? Właśnie, to bardzo ciekawe. Powód

 • Re: Jak pozbierać się po rozstaniu

  Najgorsze to kochać kogoś, kto ciebie nie kocha. Nieodwzajemniona miłość, nie można zapomnieć, choćby się chciało.

 • Re: co to znaczy kochać

  o robakach? Milosc to robal, ktory drąży dusze i cialo. To cos okropnego. Muszę Cię zasmucić jeszcze bardziej - miłość to jedyne co się mnoży gdy się ją dzieli. Więc robaki mogą dokuczać intensywniej. Chyba że Twój problem to miłość nieodwzajemniona? Tak. Powód nieodwzajemnienia? Dziwne pytanie. Nie ma powodu.

 • Re: O utracie znaczenia

  Najcięższa jest miłość nieodwzajemniona. Miłość "zdradzona" już jest łatwiejsza. Bo próbowaliśmy ale nie wyszło. A ta pierwsza, taka wielka, tyle nadziei... I nie było jej dane nawet zakiełkować.

 • Re: co to znaczy kochać

  o robakach? Milosc to robal, ktory drąży dusze i cialo. To cos okropnego. Muszę Cię zasmucić jeszcze bardziej - miłość to jedyne co się mnoży gdy się ją dzieli. Więc robaki mogą dokuczać intensywniej. Chyba że Twój problem to miłość nieodwzajemniona? Tak.

 • Re: Chorzy z miłości

  Najgorsza jest miłość nieodwzajemniona. Kochać kogoś, kto ciebie nie kocha, bardzo się cierpi. Nie przechodzi, mijają dni miesiące, lata, ciężko zapomnieć. Mimo, że wiesz, że z tą osobą nigdy nie będziesz, a i tak czujesz rozrywanie serca.

 • Re: co to znaczy kochać

  o robakach? Milosc to robal, ktory drąży dusze i cialo. To cos okropnego. Muszę Cię zasmucić jeszcze bardziej - miłość to jedyne co się mnoży gdy się ją dzieli. Więc robaki mogą dokuczać intensywniej. Chyba że Twój problem to miłość nieodwzajemniona?

 • nieodwzajemniona miłość

  Jak zapomnieć o ukochanej kobiecie? Proszę o radę.