• Informacje na temat:

  nawilżanie powietrza przez rośliny

Artykuły na temat: nawilżanie powietrza przez rośliny
 • Rośliny, które oczyszczają powietrze

  Z​ieleń w pomieszczeniu nie tylko ładnie wygląda i ma kojący wpływ na domowników. W ciągu dnia rośliny pochłaniają dwutlenek węgla, a wytwarzają tlen.

 • Rośliny, które oczyszczą powietrze w twoim domu

  Według badań przeprowadzonych przez NASA istnieje wiele roślin, które świetnie oczyszczają powietrze w domu czy biurze. Każda z tych odmian bujnie się rozwija w pomieszczeniach zamkniętych i świetnie urozmaici wystrój mieszkania. Poza nieprzeciętnym wyglądem, wpływają też korzystnie na nasze zdrowie. Oto dziesięć roślin, które najlepiej filtrują powietrze w domu.

 • ...i regularnie. Wanna - wstaw rośliny do wanny, zwilż je prysznicem. Nalej do wanny wodę tak, by była do 3 cm wysokości doniczki. Zostaw rośliny, ale tylko wtedy, gdy w łazience jest okno. W ciemnym pomieszczeniu zgniją! Kamienie i taca - wysyp na dużą tacę kamienie i ustaw na nich doniczki bez podstawek. Wlej wodę na tacę do pełna. Rośliny będą piły nawet przez tydzień.

 • Naukowcy długo zastanawiali się nad pytaniem: jak na statku kosmicznym odfiltrować z powietrza szkodliwe substancje? Zaskakującym rozwiązaniem problemu mogą stać się rośliny pokojowe. W trakcie testów udawało im się zneutralizować toksyny nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach – a to oznacza, że podczas ewentualnej podróży na Marsa mogłyby stać się wręcz nieocenione. Prezentujemy...

 • Rośliny dobre do sypialni

  Ustawione w sypialni mogą emanować dobrą energią i dbać o jakość powietrza w tym ważnym dla nas pomieszczeniu. Oto brygada zielonych specjalistów!

 • Przygotuj do zimy rośliny doniczkowe

  Starannie i regularnie oglądaj rośliny, czy nie ma na nich oznak chorób ani szkodników. Im szybciej zastosujesz odpowiedni środek, tym łatwiej pozbędziesz się problemu.

 • Rośliny dobre do sypialni

  Ustawione w sypialni mogą emanować dobrą energią i dbać o jakość powietrza w tym ważnym dla nas pomieszczeniu. Oto brygada zielonych specjalistów!

 • Rośliny, które mogą cię uszczęśliwić

  ...przyczyn może być wiele (od niewłaściwej diety począwszy, poprzez przewlekły stres, na zaburzeniach hormonalnych skończywszy), jednak najbardziej prozaicznym powodem tych dolegliwości jest brak dostatecznej ilości tlenu w pomieszczeniach. Dlatego warto postawić obok biurka małą "fabryczkę powietrza". Taką rolę świetnie spełni np. skrzydłokwiat - popularna i atrakcyjna roślina, która produkuje wyjątkowo...

 • Sposoby na oczyszczanie powietrza w domu

  Wiele osób uważa, że oczyszczenie powietrza w domu to fanaberia. Tymczasem wystarczy użyć prostego czujnika mierzącego jakość powietrza lub nawet zwykłego odkurzacza, by przekonać się, że jest to konieczność.

 • Jak dbać o powietrze w domu?

  ..., wężownica i epipremium złociste. Czy warto kupić oczyszczacz? Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które zasysa powietrze z pomieszczenia i przepuszcza je przez system filtrów. W ten sposób można(...) piecami na węgiel i "byle co", jakość powietrza bywa równie zła).  Trzeba wierzyć Choć smog przenika do domów z zewnątrz, wietrzenie pomaga się go pozbyć. Poza tym musimy usunąć z domu szkodliwy...