• Informacje na temat:

  nauka cudzoziemca

Artykuły na temat: nauka cudzoziemca
 • Jak szybciej nauczyć się obcych języków

  Jednym przychodzi z łatwością, inni poświęcają całe lata, by opanować podstawy. Nauka języków obcych nie musi być karkołomnym zadaniem, pod warunkiem jednak, że będziesz starać się za wszelką cenę utrzymać dyscyplinę i systematyczność.

 • ...sukcesy w pracy mogą teraz odnosić Lwy zatrudnione w korporacjach lub prowadzące interesy z cudzoziemcami. Będzie dużo konkretnej pracy, ale dobra organizacja pozwoli Wam ze wszystkim się uporać. Nie...

 • Uczone siostry

  Marię Skłodowską Curie znają wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że polska noblistka miała straszą siostrę – Bronisławę, która była jedną z pionierek współczesnej ginekologii. O tym, jak splatały się losy dwóch polskich naukowczyń i jakie przeszkody, jeszcze sto lat temu, musiały pokonać kobiety, chcące robić karierę na uniwersytecie, pisze w książce „Uczone siostry” Natacha Henry.

 • Kasia Adamik: Mama mówiła, żeby się nie bać

  Była gotowa robić wszystko, byle daleko od świata filmu, który na długie miesiące zabierał jej mamę – Agnieszkę Holland. Skończyła liceum plastyczne, rysowała komiksy. Rodzinny gen okazał się silniejszy, chociaż córce „tej” Holland groziło pozostanie w cieniu matki. Ale Kasia Adamik nie oszukuje, że pochodzenie utrudniało jej życie. Od Agnieszki uczyła się nie tylko robienia filmów, ale też odwagi bycia sobą. Dziś jest dojrzałą reżyserką, do kin wszedł jej "Amok".

 • Jaki będzie 2014 rok pod opieką Saturna?

  W astrologii Saturn uchodzi za planetę tworzącą trudności i przeszkody oraz sprawdzającą bez końca ludzką wytrzymałość. Jednak celem tego działania jest wydobycie z człowieka maksimum jego możliwości i uczynienie go niezależnym od kaprysów losu.

 • ...identyczne skarpetki ( 1 euro ). Nauka kosztuje. Patrzylam na rosnace dziko na poboczach drogi nagietki takie same, jak w moim ogrodku i bylo mi strasznie smutno. I to byl ostatni momement tego...

 • Dlaczego kobiety uprawiają seks?

  Miłość jest tylko jednym z 237 powodów, które w książce "Why women have sex" wyróżniła dwójka amerykańskich naukowców: Cindy Meston - psycholog kliniczny i David Buss - psycholog ewolucyjny. I to wcale nie najważniejszym.

 • Agnieszka Osiecka: Życie jest balem

  Niebieskooka blondynka z warkoczem. Szara myszka, jak mówią o niej przyjaciółki. "Modelowa polska panienka z dworku o regularnych rysach z grubym blond warkoczem", pisze Urban. Jedna z najpopularniejszych postaci powojennej Warszawy. Celebrytka? Raczej anty. Bywalczyni, ale jakby od niechcenia. Nienachalna. A mimo to rzuca się w oczy.

 • Wiedźmy, czarownice, uzdrowicielki...

  Czy wciąż jeszcze działają w Polsce? Czy odprawiają swoje tajemnicze rytuały w 21. wieku? Katarzyna Majak, artystka wizualna, sfotografowała 29 kobiet - reprezentantek pogańskiej i neopogańskiej duchowości w Polsce. Aby je spotkać, przemierzyła Polskę wzdłuż i wszerz. Specjalnie dla INTERIA.PL opowiada o realizacji tego niezwykłego projektu.

 • ...marriage pursuant to the marriage with foreigners ). Dokument taki, oprócz danych osobowych cudzoziemca oraz jego faktycznego stanu  cywilnego, winien zawierać wyraźne stwierdzenie, że zgodnie z prawem(...) cudzoziemca. -          Zaświadczenie o stałym zameldowaniu ze swojego miejsca zamieszkania -          Ważny paszport *         Strona będąca obywatelką/em Polski -          panna/kawaler...