• Informacje na temat:

  nadmierne wypadanie włosów

Artykuły na temat: nadmierne wypadanie włosów
 • Sezonowe wypadanie włosów: Jak sobie z nim radzić?

  Na szczotce, w umywalce, na bluzkach, na poduszce – jeśli nagle zauważyłaś, że włosy wypadają ci bardziej, niż zwykle, nie wpadaj w panikę. Przyczyną może być bowiem… zmiana pory roku. Dlaczego wiosną i jesienią gubimy więcej włosów? Jak je wzmocnić i odpowiednio pielęgnować? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

 • Zachowaj każdy włos

  ...​Nadmierne wypadanie włosów może mieć bardzo wiele przyczyń, jak zmiany i zaburzenia hormonalne (np. niedoczynność tarczycy), stres, nieodpowiednia dieta (brak witamin i minerałów), niewłaściwa pielęgnacja.

 • Jak uchronić włosy przed sezonowym wypadaniem?

  Zmiany hormonalne, niedobory witamin, nieprawidłowa dieta, procesy starzenia - to tylko niektóre z przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Dołączając do tej listy osłabienie cebulek poprzez nadmierne nasłonecznienie w lecie, okazuje się, że jesienią włosy zaczynają wypadać w przerażającej ilości.

 • Zatrzymaj każdy włos

  ...​Twoje włosy są coraz rzadsze i cieńsze? Jeśli dziennie tracisz około 100 włosów, to normalne. Gdy jednak wypada ich więcej, nie czekaj - działaj. Powodem wypadania włosów może być choroba, utrata wagi, stres czy brak witamin, ale także niewłaściwa pielęgnacja.

 • Kuracja przeciw wypadaniu włosów artego

  Wypadanie włosów to problem dotykający nie tylko mężczyzn. Wśród kobiet osłabienie włosów oraz ich nadmierna utrata występuje równie często i  może mieć różne przyczyny. artègo - włoska marka(...) wyciągów roślinnych i działania aromaterapii wzmacniają włosy u nasady, przywracając im zdrowy wygląd . Już po 2/3 tygodniach stosowania włosy stają się mocniejsze, a nadmierne wypadanie zostaje...

 • Jak powstrzymać wypadanie włosów

  .... morfologię i poziom żelaza, hormonalne) albo włosów (trichogram), na podstawie których postawi diagnozę i zleci odpowiednie leczenie. Nadmierne wypadanie włosów bywa następstwem stresu lub choroby(...) przyciemnieniu może się nam wydawać, że tracimy ich więcej. Wypadanie włosów może się nasilić na skutek błędów pielęgnacyjnych, np. przetrzymywania farby podczas domowej koloryzacji czy nietrafnego...

 • Walka o włos

  Wypadanie włosów to naturalny stan. Kiedy jednak ilość traconych włosów zaczyna niepokoić, należy zgłosić się do lekarza. Osłabienie włosów może bowiem wynikać z problemów zdrowotnych.

 • Pięć najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów

  Wszyscy chcemy mieć piękne i zdrowe włosy, jednak często przez niewiedzę, złe nawyki, pośpiech lub narastające wokół pielęgnacji mity, narażamy je na uszkodzenia, zwiększone wypadanie czy przesuszenie, co znacząco wpływa na ich wygląd. Prezentujemy najpopularniejsze grzechy popełniane wobec włosów i uczymy jak im zapobiegać.

 • Gdy włosy nadmiernie wypadają

  ...długości włosów i pozostaw na parę minut. Pamiętaj jednak, że nieco przesusza, więc polecany jest raczej do włosów przetłuszczających się. Płukanka ze skrzypu polnego zahamuje wypadanie Zalej(...)Wcierki, nalewki, płukanki fantastycznie poprawią kondycję osłabionych włosów. Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich (zioła mogą wejść w interakcję z lekami, które bierzesz!), można też kurację...

 • Top 5 porad w zimowej pielęgnacji włosów

  W zimowym okresie zazwyczaj nie przywiązujemy dużej wagi do ochrony i pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. To błąd! Nieważne czy włosy są krótkie czy długie, farbowane czy naturalne – jeśli wiosną chcemy dumnie zdjąć czapki z głów, zimą koniecznie musimy o nie zadbać. Chcąc cieszyć się zdrową i piękną fryzurą, wystarczy przestrzegać 5 prostych zasad.

Wideo na temat: nadmierne wypadanie włosów
 • Łysienie androgenowe u kobiet

  Nadmierne wypadanie włosów często nie jest efektem niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, lecz wynika z zaburzeń hormonalnych. Według badań łysienie androgenowe diagnozuje się u prawie jednej trzeciej kobiet, które ukończyły 30 lat.

Dyskusje na temat: nadmierne wypadanie włosów
 • Re: Tracisz włosy? To może być objaw choroby autoimmunologicznej

  Nadmierne wypadanie włosów może być także przyczyną choroby pasożytniczej, takiej jak nużyca. Ciężko jest z tym walczyć. Leczenie nie jest proste. Ale można się wspomóc informacjami na stronie Centrum Walki z Nużeńcem.

 • lekarz

  albo po prostu idz do endokrynologa - moze cos z twoimi hormonami nie tak jak nalezy (problemem moze byc wysoka wrazliwosc na testosteron, ktora powoduje nadmierne wypadanie wlosow). pozdrawiam

 • Re: Gdy przetłuszczają się włosy

  maksymalne przetłuszczanie doprowadza do osłabienia włosów co może powodować nadmierne wypadanie włosów

 • Re: Chandra czy...niedoczynność tarczycy?

  Problemy z tarczycą mam od dwudziestu lat.jestem kilkanaście lat po usunięciu guzka z cieśni tarczycy.Przez cały czas zażywam hormony tarczycy rożne dawki w różnych okresach w zależności od poziomu TSH.W tej chwili mam nadwagę (15kg)jest mi zimno,występują napady senności ,nadmierne wypadanie włosów .Pewnie TSH znów dwucyfrowe ???-To jest niedoczynność.Wszystkim życzę zdrowia.

 • Re: Sprawdź, jak dbać o urodę (1842)

  Tak, tylko weź pod uwagę, że szare mydło z tamtych czasów było też inne, niż obecnie. Liczy się jak najmniejsza ilość chemicznych dodatków, które powodują uczulenia i w następstwie różne problemy ze skórą głowy i włosami - łupież, wypadanie włosów itp. Ludzie często nie wiedzą, że nadmierne złuszczanie się skóry może być skutkiem alergii na składniki szamponów i katują się dodatkową chemią