• Informacje na temat:

  nabozenstwo ewangelickie

Artykuły na temat: nabozenstwo ewangelickie
 • Wielki Piątek u luteran na Śląsku Cieszyńskim

  Zwierzchnik diecezji cieszyńskiej, najliczniejszej w Polsce, biskup Paweł Anweiler powiedział, że Wielki Piątek jest pamiątką wydarzenia, w którym wypełnione zostało przymierze pomiędzy Bogiem i człowiekiem. Ksiądz Andrzej Dębski dodał, że Wielki Piątek to pamiątka śmierci Pana Jezusa. Podczas nabożeństw wierni słuchają wyjątków z historii męki i śmierci Zbawiciela. Do tradycji ewangelickiej...

 • Wielki Piątek u luteran

  Wielki Piątek uznawany jest przez luteran za najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Uważają oni, że dzień ten jest pamiątką chwili, gdy wypełnione zostało przymierze pomiędzy Bogiem a człowiekiem.

 • Miłość ponad granicami

  Żyjemy w świecie, w którym granice się zacierają, ludzie, społeczeństwa, nacje, religie mieszają się ze sobą. I nikt już nie widzi w tym nic złego ani dziwnego. Miłość nigdy nie znała granic. Dziś coraz więcej młodych ludzi decyduje się na ślub mimo różnych narodowości, wyznań, a nawet odmiennego koloru skóry. Ślub mieszany to związek dwojga ludzi innych wyznań. Czy zawsze jest możliwy? Jakie trudności piętrzą się przed nimi? Sprawdźmy.

 • Smartfon i różaniec

  ...ewangelickiej. Bywali surowi. Gdy miała 15 lat i marzyła o tym, żeby jeździć na koncerty bez opieki, tylko z chłopakami z zespołu, ojciec jej na to nie pozwolił. Zanim nie skończyła 18 lat, wszędzie woził ją...

 • Córka wychodzi z domu

  Jak wychować córkę, by poradziła sobie w dorosłym życiu, przetrwać jej młodzieńczy bunt i nie dać się ponieść emocjom, opowiadają ojciec Zuzanny - Janusz Głowacki, tata Ewy - Tadeusz Farny, i matka Natalii - Joanna Klimas.