• Informacje na temat:

  nabial

Artykuły na temat: nabial
 • Żeby nabiał się nie zepsuł

  Dzięki tym sposobom produkty dłużej zachowają świeżość.

 • Nabiał - jeść czy nie jeść?

  Temat obecności nabiału w diecie człowieka spotyka się z różnymi opiniami. Jedni rezygnują z niego całkowicie, mając na uwadze kwestie etyczne czy zdrowotne. Inni uważają, że produkty mleczne są do życia niezbędne, bo to najlepsze źródło wapnia. Czy któraś z tych tez jest prawdziwa? A może prawda leży gdzieś pośrodku?

 • Z jakich powodów warto ograniczyć nabiał w diecie?

  Szacuje się, że 20-25% dorosłych Polaków ma problem z trawieniem laktozy. Część tej grupy nie toleruje również kazeiny, dlatego całkowicie eliminują z diety mleko i jego przetwory.

 • Zalecenia dietetyków: Nabiał dwa razy dziennie!

  Jedzcie każdego dnia co najmniej pół kilograma owoców i warzyw, dwa produkty mleczne, nie więcej niż plaster szynki - i pijcie dużo wody! To niektóre z najnowszych zaleceń paryskich dietetyków przedstawionych przez francuską Wyższą Radę ds. Zdrowia Publicznego, która przygotowuje nowy ogólnokrajowy program zdrowego odżywiania.

 • Wartości odżywcze szpinaku zmniejsza występujący w jego liściach kwas szczawiowy. Nadmiar szczawianów wpływa odwapniająco na organizm...

 • Dieta bez nabiału - coraz popularniejszy trend

  Wykluczenie nabiału z codziennego menu stało się jednym z dietetycznych trendów. Gwiazdy, które zrezygnowały z przetworów mlecznych w swojej diecie, przekonują, że dzięki temu zachowują smukłą sylwetkę i piękną skórę.

 • Nabiał i jego wpływ na organizm

  Mleko i jego przetwory to bogate źródło niezbędnych dla organizmu składników odżywczych. Jest stałym gościem na naszych stołach i wydaje się, że wiemy o nim wszystko. Czy aby na pewno? Przypominamy jego zalety.

 • Czego jeszcze nie wiesz o nabiale

  Dba o twoje mięśnie, serce oraz prawidłową wagę.

 • Nabiał daje moc

  Kości i ząbki twojego smyka będą twarde jak stal, pod warunkiem, że będziesz mu podawać produkty mleczne. Co wybrać: mleko, twarożek czy żółty ser?

 • Gdy maluch nie chce jeść warzyw, mięsa, nabiału

  Dobrze wiesz, jak ważna jest zdrowa dieta. Ale co zrobić, gdy dziecko na widok kotlecika ucieka, marchewką pluje, a mleku mówi stanowcze "nie"!

Zdjęcia na temat: nabial
Wideo na temat: nabial
 • Dlaczego nabiał może niekorzystnie wpływać na naszą cerę?

  Jedna z blogerek zamieściła w sieci zdjęcia swojej twarzy z niedoskonałościami po zjedzeniu nabiału. Co powoduje nadużywanie nabiału? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" Justyna Mizera. Czy picie mleka jest niezdrowe? - Jeśli ktoś lubi mleko, dobrze się po nim czuje, to może je spożywać - powiedziała dietetyk. - Samo mleko faktycznie dużo częściej powoduje alergie, jakieś zmiany skórne, ale produkty fermentowane już nie - dodała. (DDTVN/X-news)

 • Kuchnia, która leczy, czyli zdrowe potrawy bez mięsa i nabiału

  - Człowiek jest taki, jak je, pije, wie i myśli - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" alergolog Danuta Myłek. Zgodnie z tą dewizą pani doktor w towarzystwie dyplomowanego coacha zdrowia Agnieszki Cegielskiej przygotowała potrawy korzystnie wpływające na stan naszego ciała i ducha. Wśród propozycji znalazły się: zupa pomidorowa na oleju kokosowym bez mięsa i nabiału, warzywa w ziołach pieczone w niekonwencjonalny sposób, kompot z gruszki z imbirem oraz zdrowotny koktajl z jarmużem i brokułem....

 • Kto powinien wykluczyć ze swojej diety mleko?

  Osoby obciążone chorobami autoimmunologicznymi powinny wykluczyć z diety nabiał.

Dyskusje na temat: nabial