• Informacje na temat:

  na zdrowie w innych językach

Artykuły na temat: na zdrowie w innych językach
 • Zadbaj o język

  ​Jeśli zauważysz charakterystyczny białawy nalot na języku lub policzkach, może to oznaczać, że masz pleśniawki. Kolor języka może wskazywać na inne choroby.

 • Boli cię język?

  ...odpornością, zaniedbujących higienę jamy ustnej lub jako objaw innych współistniejących schorzeń ogólnoustrojowych. Jak rozpoznać schorzenie? Śluzówka zdrowego języka powinna być wilgotna, różowa oraz(...) z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie. Przyczyny zapalenia języka Czynników ryzyka jest wiele i są bardzo zróżnicowane. Schorzenie może być objawem innych stanów lub...

 • Barwa języka sygnałem różnych chorób

  ...fakt, że serce nie pompuje prawidłowo krwi i w efekcie następuje niedotlenienie organizmu. Innych możliwych powiązań między wyglądem języka a stanem zdrowia jest znacznie więcej, podobnie jak(...). oczyszczać z nalotów specjalnym skrobakiem), obok obowiązkowego szczotkowania i nitkowania zębów.  Vik (zdrowie.pap.pl)

 • Barwa języka sygnałem różnych chorób

  ...niedotlenienie organizmu. Innych możliwych powiązań między wyglądem języka a stanem zdrowia jest znacznie więcej, podobnie jak czynników wpływających na jego zabarwienie (np. ciąża, leki onkologiczne...

 • Zdrowie zębów a zdrowie całego organizmu

  Dobry stan zdrowia jamy ustnej to więcej niż ładny uśmiech. Jama ustna jest niczym brama do reszty organizmu, dlatego zdrowie zębów ma wpływ na nasz ogólny stan zdrowia.

 • Język: Co mówi o twoim zdrowiu?

  Jak często obserwujesz swój język? Jest nie mniej ważny niż zęby lub dziąsła. W medycynie chińskiej jest podstawą diagnostyki, od której zaczyna się badanie fizykalne pacjenta. W medycynie konwencjonalnej jest jednak niedoceniany, a przecież jego nietypowy wygląd, zmiana ubarwienia, obrzęk, z pozoru niewinne krostki lub plamki, mogą dostarczyć informacji na wagę złota o zdrowiu pacjenta.

 • Sport to zdrowie… dla mózgu

  Rozwój dziecka zależy od wielu czynników zewnętrznych, dlatego na każdym etapie dojrzewania należy dbać o różnorodność jego zajęć. Nie chodzi tylko o wykształcenie, znajomość języków czy dostęp do innowacji technologicznych. Najskuteczniejszym sposobem wpajania najmłodszym samodyscypliny, konstruktywnego działania w grupie i umiejętności reagowania na różne sytuacje, jest uprawianie przez nich sportu – przyjemność i rozwój w jednym.

 • "Kobiece sprawy", a zdrowie jamy ustnej. Obalamy mity, podajemy fakty

  Czy zęby bolą bardziej w trakcie miesiączki? Czy zdrowie dziąseł wpływa na płodność? Czy w czasie ciąży należy zrezygnować z wizyt u dentysty? Czy menopauza na wpływ na nadwrażliwość zębów? Wzięliśmy pod lupę fakty i mity na temat zdrowia jamy ustnej kobiet i rozwialiśmy je raz na zawsze.

 • Michał Rusinek: Język na zamówienie

  ..., z cielęciem. Lubię czułość w języku polskim, o wiele więcej można odcieni tej czułości wyrazić w językach słowiańskich niż na przykład w języku angielskim. Bardzo lubię język kolejowy. Jak pociąg(...) dużo mówi o stanie społeczeństwa? - Tak, bo jest najprostszym komunikatem. Nie jestem żadnym specjalistą, nie widzę kolorów, ale bardzo lubię patrzeć na stroje innych ludzi. To niesamowite, jak...

 • Jak dbać o zdrowie zębów u najmłodszych?

  ...umiarkowanego i wysokiego ryzyka znacznie częściej, nawet co 2-3 miesiące. Zdrowa dieta na zdrowe zęby Nie wolno nam także zapominać o diecie, która ma istotny wpływ na zdrowie zębów. Z uwagi na...