• Informacje na temat:

  na zatoki

Artykuły na temat: na zatoki
 • Leczenie zapalenia zatok

  Zanim poprosisz lekarza o przepisanie antybiotyku, spróbuj wyleczyć zatoki domowymi miksturami.

 • Sposób na zatkane zatoki

  Sposób na zatkany nos i zatoki  Do dwóch łyżek mąki żytniej dodaj łyżkę miodu, dwie łyżki soku z cebuli lub jedną łyżkę soku z czosnku, zagnieć. Przyłóż masę na zatoki czołowe, przynosowe i szczękowe, okryj, by miejsca z okładem pozostały ciepłe. Pozostaw 15-20 min. Następnie przemyj twarz ciepłą wodą. Wzmacniający miód anyżkowy  Do 1/2 szklanki płynnego miodu dodaj po łyżeczce zmielonych...

 • Domowe płukanie zatok

  To sprawdzony sposób na zatkane zatoki, gęsty, zalegający katar oraz wysuszoną śluzówkę nosa. W takich sytuacjach pomocne jest płukanie roztworem soli fizjologicznej.

 • Zatrzymaj zapalenie zatok

  ...​Zatoki czołowe, nosowe czy szczękowe to puste przestrzenie w czaszce, nawilżające i ogrzewające powietrze, które wdychasz. Chronią też mózg przed urazami, nadają głosowi barwę. Ale gdy są w stanie zapalnym, nie funkcjonują na 100 procent. Ich infekcje to katorga.

 • Jak oczyścić zatoki

  ...polecają także ssanie kawałka plastra miodu - co godzinę przez 15 minut lub łyżeczki oleju słonecznikowego 2 razy dziennie przez 2 tygodnie. Po co nam zatoki? To przestrzenie wypełnione powietrzem...

 • Jak szybko oczyścić zatoki

  Wypróbuj sposoby, które przyniosą ci ulgę.

 • Udrożnij chore zatoki

  ...15 minut. Dalej postępuj jak wyżej. Zapchane zatoki to "pamiątka" po niedoleczonym katarze lub alergii, dokuczają w dzień i w nocy. Męczy nas katar, odczuwamy ból i ucisk w okolicy nosa, skroni...

 • Szybka ulga w bólu zatok

  Okład z leczniczej soli (z apteki) albo kuchennej soli morskiej. Wsyp do lnianego woreczka 4-5 łyżek i włóż do rozgrzanego piekarnika na 20 minut. Ciepły okład ułóż na czole lub nosie.  Zabieg rozgrzewa, a w głąb skóry przenikają jod i brom. W rezultacie nos i zatoki oczyszczają się z wydzieliny.  Kompres z borowiny. Usprawnia krążenie krwi, rozgrzewa i rozluźnia tkanki, leczy stan zapalny...

 • Jak naturalnie leczyć zatoki?

  Najczęstszymi objawami zapalenia zatok są: ból głowy, zatkany nos i wydzielina w nosie. Nieleczony stan zapalny zatok może prowadzić do wielu komplikacji i poważnych schorzeń. Jak naturalnymi metodami wspomagać leczenie zatok? Jaką rolę w leczeniu zatok odgrywa kasza jaglana, kurkuma i imbir lub czarnuszka? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedziała autorka cyklu i książki "Naturalnie" Agnieszka Cegielska.

 • Krupnik na chore zatoki

  Ta silnie rozgrzewająca zupa złagodzi objawy zapalenia zatok. Ma właściwości osuszające śluz, który spływa z do nosa i gardła w trakcie infekcji.

Zdjęcia na temat: na zatoki
Wideo na temat: na zatoki
 • Najczęstszymi objawami zapalenia zatok są: ból głowy, zatkany nos i wydzielina w nosie. Nieleczony stan zapalny zatok może prowadzić do wielu komplikacji i poważnych schorzeń. Jak naturalnymi metodami wspomagać leczenie zatok? Jaką rolę w leczeniu zatok odgrywa kasza jaglana, kurkuma i imbir lub czarnuszka? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedziała autorka cyklu i książki "Naturalnie" Agnieszka Cegielska.

 • Jak naturalnymi metodami leczyć zatoki?

  Nieleczony stan zapalny zatok może prowadzić do wielu komplikacji i poważnych schorzeń. Jak naturalnymi metodami wspomagać leczenie chorych zatok? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Agnieszka Cegielska, dziennikarka. Jaką rolę w leczeniu zatok odgrywa kasza jaglana, kurkuma, imbir i czarnuszka? (DDVN/X-news)

 • Natalia Siwiec o swoim problemie z zatokami

  Natalia Siwiec opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" o swojej operacji zatok. Czy teraz lepiej jej się oddycha? Dziennikarka Agnieszka Jastrzębska zapytała też modelkę o to, czy pamięta pierwszą randkę ze swoim mężem. - To była miłość od pierwszego wejrzenia - zdradziła Siwiec na Charytatywnym Balu Dziennikarzy. (źródło: Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: na zatoki