• Informacje na temat:

  na pms

Artykuły na temat: na pms
 • Objawy PMS: Poznaj przeciwnika

  Rozdrażnienie, zmęczenie, podenerwowanie, bóle brzucha i pleców – to nie objawy ciężkiej choroby, ale PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego, na który cierpi od 20 do 30 proc. miesiączkujących kobiet. Sprawdź, czy należysz do kobiet, które wyjątkowo ciężko znoszą dni poprzedzające menstruację.

 • Naturalne sposoby łagodzenia PMS

  Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) bywa bardzo dokuczliwy, może pojawić się nawet już 7 dni przed menstruacją. Lekarze zachęcają, by łagodzić wszystkie te dolegliwości. W aptekach i sklepach zielarskich kupisz ziołowe preparaty (Mastodynon, Castagnus) zmniejszające PMS. Trzeba je jednak przyjmować dłuższy czas, by efekt był odczuwalny. Warto przestrzegać pewnych zasad dotyczących menu...

 • PMS a wahania wagi

  ...obrzmienia ciała i czy można mu w ogóle przeciwdziałać?  Przyczyny wzrostu wagi ciała podczas PMS Na przyrost masy ciała tuż przed i w trakcie menstruacji składa się kilka połączonych ze sobą(...) przed pierwsze 2-3 dni okresu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na przyrost masy ciała jest przejadanie się i zła dieta w okresie PMS . Zastanów się, ile razy przed okresem dopadał cię...

 • Castagnus – lek na PMS

  Tabletki Castagnus® poprzez stymulację receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

 • Odpowiedz na kilka krótkich pytań i sprawdź, ile wiesz na temat PMS!

 • Syndrom Poirytowanego Mężczyzny, czyli faceci też mają PMS!

  Panowie kochają żartować z kobiecego PMS-a, naszego nastroju w poszczególnych fazach cyklu i tego, do czego zdolna jest "kobieta przed okresem". Tymczasem męski nastrój także podlega wahaniom. Naukowcy zdiagnozowali "Syndrom Poirytowanego Mężczyzny", czyli męski odpowiednik kobiecego PMS.

 • Sześć sposobów, by PMS nie był taki straszny

  Choć „kobieta przed okresem” to dla mężczyzn powód żartów i kpin, każda z nas dobrze wie, że PMS z żartami niewiele ma wspólnego. Ból brzucha, napięcie w piersiach, zmęczenie, rozdrażnienie, zły nastrój i napady wilczego apetytu to tylko niektóre z długiej listy ponad 80 symptomów PMS. Jak przetrwać te dni? Jak pomóc samej sobie?

 • Jak PMS wpływa na codzienne życie

  PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, z mniejszym lub większym natężeniem występuje u ok. 20-30 proc. miesiączkujących kobiet. Warto pamiętać o tym, że dokuczliwe objawy, takie jak rozdrażnienie, spadki nastroju i ból mogą często negatywnie wpływać na codzienne życie.

 • PMS: Jak najlepiej wspierać partnerkę?

  Przykre konsekwencje PMS (z ang. premenstrual syndrome, czyli syndrom napięcia przedmiesiączkowego), choć z różnym natężeniem, odczuwa prawie każda kobieta. To czas, kiedy kobieta nie radzi(...) w łóżku pod kołdrą, nie pokazując się światu. Oczywiste jest, że wtedy otacza się ją szczególną opieką i wyrozumiałością. Jednak często zapomina się, że skutki PMS odczuwa również mężczyzna...

 • PMS? To już przeszłość!

  Syndrom napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual Syndrome) może objawiać się różnie: bólami głowy, krzyża, dreszczami i zimnem albo poceniem się, wzdęciami brzucha, zaparciami, niekiedy nudnościami.

Wideo na temat: na pms
 • Jak złagodzić PMS?

  Rozdrażnienie i wybuchowość to sygnał, że zbliża się miesiączka. Na zespół napięcia przedmiesiączkowego uskarża się prawie połowa kobiet w wieku rozrodczym. Sprawdźmy, jak możemy złagodzić PMS i sprawić, by w tych dniach dopisywał nam dobry humor.

 • Jak złagodzić PMS?

  Rozdrażnienie i wybuchowość to sygnał, że zbliża się miesiączka. Na zespół napięcia przedmiesiączkowego uskarża się prawie połowa kobiet w wieku rozrodczym. Sprawdźmy, jak możemy złagodzić PMS i sprawić, by w tych dniach dopisywał nam dobry humor. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.

 • Jak złagodzić PMS?

  Rozdrażnienie i wybuchowość to sygnał, że zbliża się miesiączka. Na zespół napięcia przedmiesiączkowego uskarża się prawie połowa kobiet w wieku rozrodczym. Sprawdźmy, jak możemy złagodzić PMS i sprawić, by w tych dniach dopisywał nam dobry humor. (Agencja TVN/X-news)

Dyskusje na temat: na pms
 • Re: Co to jest PMS i jak sobie z nim radzić?

  Dla mnie PMS to też koszmar. Szczególnie te wahania nastrojów są nie do wytrzymania. Boję się pomyśleć o tym co będzie jak kiedyś zajdę w ciąży. Wtedy to będą wahania nastrojów :D Ale jakoś już przyzwyczaiłam się do tego PMS i da sie żyć ;D

 • Re: Co to jest PMS i jak sobie z nim radzić?

  O nie PMS- moja zmora! Co miesiąc pod koniec cyklu jestem niesamowicie nerwowa, mam wzdęcia, bóle w podbrzuszu, bolące piersi- dramat! Z tego co wiem to chyba nie ma żadnych leków na to poza braniem hormonów, a tego bym bardzo nie chciała. PMS jest straszny, ale wolę przecierpieć te kilka dni niż brać tą chemię.

 • Re: Sześć sposobów, by PMS nie był taki straszny

  Sex w trakcie PmS, gdy piersi bolą i całe ciało?

 • Re: Co to jest PMS i jak sobie z nim radzić?

  PMS - to moment , którego kobiety nienawidzą . Silne bóle w podbrzuszu , nerwowość ..mdłości . A piersi są tak bardzo wrażliwe ,że nie pozwalam się dotykać . Do tego są tak nabrzmiałe i ciężkie ,że gdy schodzę po schodach to trzymam je w rękach - jak nikt nie widzi :) Do autobusu nie podbiegnę .

 • Re: Jak złagodzić PMS?

  Nie ma owulacji, to PMS powinno prawie nie być. I dobranie tabletek nie ma tu nic do rzeczy.

 • Re: Co to jest PMS i jak sobie z nim radzić?

  PMS - to moment , którego kobiety nienawidzą . Silne bóle w podbrzuszu , nerwowość ..mdłości . A piersi są tak bardzo wrażliwe ,że nie pozwalam się dotykać . Do tego są tak nabrzmiałe i ciężkie ,że(...) jak granat :) Nawet głos ma silnie rozdzierający :) Jedna moja koleżanka ma permanentnego PMSa:-D Ale kilka chyba nie jest kobietami, albo są rozstrojone :-D :))) PMS utrwalone ??? Są kobiety

 • Re: Syndrom Poirytowanego Mężczyzny, czyli faceci też mają PMS!

  Przesadzają dziś z wszystkim ims ,pms,srems to się dawniej nazywało normalnie po imieniu ,że w....….¥ ktoś jest i tyle.

 • Re: Co to jest PMS i jak sobie z nim radzić?

  PMS - to moment , którego kobiety nienawidzą . Silne bóle w podbrzuszu , nerwowość ..mdłości . A piersi są tak bardzo wrażliwe ,że nie pozwalam się dotykać . Do tego są tak nabrzmiałe i ciężkie ,że gdy schodzę po schodach to trzymam je w rękach - jak nikt nie widzi :) Do autobusu nie podbiegnę . Ale do innych miejsc poprzytulac się można ?;-) Hmm...jak minie PSM . W trakcie ..kobieta jest

 • Re: Jak złagodzić PMS?

  Może to dziwnie zabrzmi, ale u mnie PMS zdecydowanie złagodniał odkąd biorę tabletki hormonalne. Nigdy nie zgodzę się z tym, że tabletki antykoncepcyjne powodują skutki uboczne - bo może tak być tylko wtedy, kiedy są źle dobrane. Mój lekarz ginekolog przepisał mi tabletki na podstawie szczegółowych badań.