• Informacje na temat:

  na pamiec

Artykuły na temat: na pamiec
 • Tak jak masz wpływ na swoją kondycję fizyczną, tak samo możesz poprawić sprawność intelektualną.

 • Ku pamięci

  Jak to leciało? Znowu zapomniałaś. Zdarza się każdemu. Dlatego warto ćwiczyć umysł, by jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią, nie mieć problemów z koncentracją i ograniczyć ryzyko choroby Alzheimera. Koniec z lenistwem szarych komórek.

 • Post na poprawę pamięci

  Popularne diety uwzględniające krótkotrwały post, takie jak dieta 5:2, nie tylko poprawiają naszą sylwetkę, ale również pamięć.

 • Stres szkodzi pamięci

  72 proc. przebadanych mieszkańców woj. śląskiego cierpiało na zaburzenia pamięci związane ze stresującym trybem życia - wykazały badania przeprowadzone w regionie w grudniu ubiegłego roku. W konsultacjach wzięło udział 130 mieszkańców województwa śląskiego, którzy chcieli zbadać swoją pamięć, zaniepokojeni takimi objawami jak zapominanie słów, terminów czy problemy z odnalezieniem przedmiotów, np. portfela czy okularów.

 • Ćwiczymy pamięć

  Dobra wiadomość: jeśli regularnie będziemy zachęcać do pracy neurony, ominą nas kłopoty z zapamiętywaniem, a mózg długo będzie pracował sprawnie. Oto rady specjalistów dobrane do wieku!

 • Polska. Biała siła, czarna pamięć

  Piotr Ratajczak ściąga z Polaków pelerynę tolerancji, przenosząc na deski teatru zbiór reportaży Marcina Kąckiego pod tytułem "Białystok. Biała siła, czarna pamięć". Spektakl nie jest jednak wierną adaptacją książki. Tu sztuka miesza się z dobrze znaną nam rzeczywistością, gdzie pod pozorami miłosierdzia i troski o własny kraj, jesteśmy świadkami antysemityzmu, ksenofobii oraz antyimigranckich pikiet. O pracy w teatrze, protestach ONR i subiektywnym wizerunku Polski opowiada reżyser Piotr...

 • Co naprawdę poprawia pamięć

  Nie ma cudownych sposobów, które działają u wszystkich. Wraz z lekarzami obalamy mity i polecamy tylko skuteczne metody – dobrane do wieku, stylu życia oraz zdrowia.

 • Lepsza pamięć i koncentracja

  Każda z nas od czasu do czasu miewa kłopot z przypomnieniem sobie czegoś… oczywistego. By zapominanie nie stało się w przyszłości naprawdę dużym problemem, warto skorzystać z naszych rad.

 • Lepsza pamięć i koncentracja

  Każda z nas od czasu do czasu miewa kłopot z przypomnieniem sobie czegoś… oczywistego. By zapominanie nie stało się w przyszłości naprawdę dużym problemem, warto skorzystać z naszych rad.

 • Jak trenować pamięć

  Każdego dnia mamy styczność z tysiącami bodźców, które nas rozpraszają. Nic więc dziwnego, że zdarza nam się zapominać o wielu rzeczach. Pomagamy sobie przypomnieniami telefonicznymi lub mailowymi, samoprzylepnymi karteczkami czy wpisami w kalendarzach. Jest jednak kilka sprytnych sposobów zwanych mnemotechnikami, dzięki którym możemy sobie skuteczniej poradzić z zapominaniem.

Zdjęcia na temat: na pamiec
Wideo na temat: na pamiec
 • "Biała siła, czarna pamięć" reż. Piotr Ratajczak

  Spektakl Piotra Ratajczaka jest luźno inspirowany książką Marcina Kąckiego. W zbiorze prowokacyjnych reportaży pisarz przygląda się z bliska Białemustokowi. Miastu, w którym ścierało się w przeszłości i koegzystowało ze sobą tak wiele odmiennych społeczności i kultur. Obok siebie żyli Polacy, Ukraińcy, Białorusini, Żydzi i Tatarzy. Kącki stara się nakreślić jak najszerszą panoramę społeczną tego regionu. Rozmawia z lokalnymi politykami, przedstawicielami Kościoła, zwykłymi mieszkańcami...

 • Beyonce uczciła pamięć ofiar nieudanego zamachu stanu w Turcji

  Beyonce uczciła pamięć ofiar nieudanego zamachu stanu w Turcji. Podczas koncertu w Amsterdamie nawiązała do tego tragicznego zdarzenia. Artystka zadedykowała poległym piosenkę „Halo”. Wokalistka podróżuje w ramach trasy koncertowej Formation World Tour 2016.

 • Aktor uczcił pamięć przyjaciela wykonaniem utworu „See You Again”

  Vin Diesel uczcił pamięć Paula Walkera śpiewając na gali People's Choice Awards. Aktor podczas imprezy odebrał aż dwie statuetki za film „Szybcy i wściekli 7”. Podczas podziękowań nie zapomniał oczywiście o tragicznie zmarłym przyjacielu z planu. „Kiedy ostatni raz stałem na tej scenie, byłem z moim bratem, Pablo” - przypomniał Vin Diesel, następnie wykonując utwór „See You Again”. (Cover Video/x-news)

Dyskusje na temat: na pamiec
 • Re: Prezenty świąteczne dla dalszych krewnych. To mój obowiązek?

  Obdarowywanie prezentami to jest przyjemnosc...nie musza byc drogie...chodzi o pamiec.

 • Re: Koniec turystyki

  Masz pamiec.

 • Re: Jakie tabletki / suplementy by mieć więcej energii ?

  Ja postawiłam na http://suplago.pl/p/1525/606/actibion-energia-pamiec-i-koncentracja.html, bo zawiera wszystkie składniki, jakich szukałam. Jest energia, lepiej się koncentruję, no i nawet przy mniejszej ilości snu, nie jestem aż tak ospała, jak wcześniej ;)

 • Re: Szkoła z naszego dzieciństwa

  ludzka pamiec ma to do siebie ze pamieta sie przeszlosc w cukierkowych kolorach, a te gorsze rzeczy wypieramy z pamieci. ja jakos pamietam co innego z pierwszej polowy lat 90tych gdy chodzilem do(...) wychowawczyni kwiaty to on jej wreczyl wiazanke pogrzebowa. a chodzilem do klasy gdzie nie bylo osob z marginesu spolecznego. pamietamy tylko to co jest dla naszej pamieci wygodne.

 • Re: Czkawka - jak się pozbyć??

  Blokada.reklam.mocno.ogranicza.dochody.Wladze.firmy.zostana.zmuszone.dociekac,.czemu.tak.sie.dzieje?.Do.tego.brak.reklamy.odciaza.nam.procesor,.pamiec,.witryna.bez.spowolniania.szybciej.sie.laduje.Oszczedzamy.przepustowosc.naszego.lacza.niepotrzebnym.transferem.Za.pomoca.prostych.dzialan.mozna.walczyc,.robieniem.z.nas.stada.bydla.do.wypasu.na.ich.lakach

 • Re: Lampka wina na odświeżenie pamięci

  Ja tam nie poprzestaje na dwoch lampkach wina lecz na dwoch butelkach chociaz,a wtedy mam pamiec,ze ho,ho,ho!

 • Re: Czkawka - jak się pozbyć??

  . Blokada.reklam.mocno.ogranicza.dochody.Wladze.firmy.zostana.zmuszone.dociekac,.czemu.tak.sie.dzieje?.Do.tego.brak.reklamy.odciaza.nam.procesor,.pamiec

 • Re: Kakao na straży pamięci

  pamietam ze byl taki niezawodny srodek na pamiec ale kurcze zapomnialem

 • Re: ZAiKS prześladuje weselników?

  na jego warunkach Zablokowanie rekl*my mocno ogranicza dochody. Wladze firmy zostana zmuszone dociekac, czemu tak sie dzieje? Do tego brak rekl*my odciaza nam procesor pamiec i wszystko szybciej sie

 • Re: Zofia Posmysz: Pasażerskim do Auschwitz

  Oświęcim to były kolonie w porównaniu do Jasenovac