• Informacje na temat:

  na katar

Artykuły na temat: na katar
 • Zwalczamy chroniczny katar

  Zima czy lato, chłodno czy ciepło – dolegliwości nie mijają... Sprawdźmy, co może być powodem tego, że katar nie chce przejść, i co zrobić, by pozbyć się go skutecznie.

 • Gdy katar nie mija

  Porzekadło mówi, że leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni. Co jednak zrobić, kiedy katar nie przechodzi? Nie ignoruj go, może być groźny!

 • Majerankowa maść na katar

  Dlatego maść majerankowa radzi sobie z opryszczką, katarem i pomaga w stanach  zapalnych skóry. Tak ją zrobisz: 2 łyżki liści majeranku włóż do naczynia, zalej je łyżką spirytusu i pozostaw na(...). Jeśli dokucza ci katar, 2-3 razy dziennie smaruj skórę wokół nozdrzy. To przynosi ulgę w przeziębieniu.

 • Walcz z katarem

  Katar to jedna z najpowszechniejszych dolegliwości - dopaść może oseska i osobę w wieku podeszłym. Choć miewa wiele przyczyn, jego objawy zawsze są podobne. Infekcja wirusowa Katar towarzyszy(...). Katar jest im potrzebny, by wydostać się na światło dzienne i zarazić kolejne ofiary. Wirusy przenoszą się drogą kropelkową i przez dotyk, więc trudno ich uniknąć. Dlatego większość z nas przechodzi...

 • Mokre skarpety...na katar

  Kogel-mogel pomoże na ból gardła Utarte z cukrem żółtka to twój ulubiony deser? I bardzo dobrze! Dzięki niemu pozbędziesz się drapania w gardle i kataru - tak przynajmniej wierzą Rosjanie i Ukraińcy. Wypity na ciepło kogel-mogel z dodatkiem łyżeczki masła ma być najlepszy na bolące gardło. Wersja lansowana przez Amerykanów to ta z dodatkiem whisky lub brandy (tzw. egg nog). W naszym kraju...

 • Samotność a katar

  ...określili się jako "samotni, pozbawieni wsparcia", wciąż byli zakatarzeni i zachrypnięci, natomiast pozostali już pokonali przeziębienie.

 • Katar na własne życzenie

  Jednym z głównych objawów alergii jest katar.

 • Czy to jest katar sienny?

  Cierpi na nią coraz więcej osób. W Polsce już co piąte dziecko ma katar alergiczny. Chorują również dorośli. Także ci, którzy wcześniej nie mieli takich dolegliwości.  Ciekawe, że częściej problem ten dotyczy kobiet niż mężczyzn. Istnieje też opinia (niepotwierdzona badaniami), że skłonność do kataru siennego ma związek z miesiącem przyjścia na świat. Osoby urodzone w maju i czerwcu są bardziej...

 • Co pomoże na wiosenny katar sienny

  ..., zwalcza przyczynę kataru siennego. Wybieraj produkty z probiotykami: kefir, maślankę, jogurt bez cukru, a z bakteriami Bifidobacterium lub Lactobacillus i kiszonki. Probiotyki zmniejszają łzawienie oczu. Używaj przypraw: kurkumę, czosnek, imbir, są przeciwzapalne. Pij herbatę: czarną i zieloną (bez cukru) oraz napar z pokrzywy. Osłabiają katar sienny! Pestki dyni są dobrą przekąską...

 • Co pomoże na wiosenny katar sienny?

  ...hitsaminy, zwalcza przyczynę kataru siennego.  2. Wybieraj produkty z probiotykami: kefir, maślankę, jogurt bez cukru, a z bakteriami Bifidobacterium lub Lactobacillus i kiszonki. Probiotyki zmniejszają łzawienie oczu.  3. Używaj przypraw: kurkumę, czosnek, imbir, są przeciwzapalne.  4. Pij herbatę: czarną i zieloną (bez cukru) oraz napar z pokrzywy. Osłabiają katar sienny!  

Zdjęcia na temat: na katar
Wideo na temat: na katar
 • Jak leczyć katar

  Katar to potoczna nazwa nieżytu błony śluzowej nosa - powiedziała w programie "Studio Active" internistka Beata Neska. Jakie mogą być przyczyny kataru? Jak się go leczy? (Studio Active / TVN Meteo Active//x-news)

 • Jak zasnąć z uciążliwym katarem?

  Katar, zwłaszcza ten, który jest objawem drobnego przeziębienia czy grypy, który pojawia się jesienią i zimą - to naprawdę uciążliwa przypadłość, która może utrudniać normalne funkcjonowanie, a już na pewno - spać! Jest jednak prosty sposób, by ułatwić sobie zasypianie podczas uciążliwego kataru - wystarczy przygotować domowy preparat!

 • Jak zasnąć z uciążliwym katarem?

  Katar, zwłaszcza ten, który jest objawem drobnego przeziębienia czy grypy, który pojawia się jesienią i zimą - to naprawdę uciążliwa przypadłość, która może utrudniać normalne funkcjonowanie, a już na pewno - spać! Jest jednak prosty sposób, by ułatwić sobie zasypianie podczas uciążliwego kataru - wystarczy przygotować domowy preparat!

Dyskusje na temat: na katar
 • Re: Katar - jak sobie radzić?

  Ja też przyznam ze spray Acatar dobrze sobie daje radę z uciążliwym katarem. I przynajmniej daje znaczą ulge w nocy. Dla mnie to najlepsze rozwiazanie na katar.

 • Re: Katar to nie zawsze przeziębienie lub alergia!

  podobnież katar może zwiastować ciążę

 • Re: Katar - jak sobie radzić?

  Katar, zwłaszcza nawracający bywa bardzo uciążliwy. Może to jest alergiczny nieżyt nosa? Warto skonsultować się dobrym laryngologiem, zrobić testy itp. Polecam świetnego specjalistę dr. Wojciecha Kukwę. Trochę kojarzę to nazwisko... A dr. Wojciech Kukwa przyjmuje gdzies w Warszawie?

 • Re: Osiem naturalnych sposobów na katar sienny

  Należy amputować nos i po katarze.

 • Re: Katar - jak sobie radzić?

  mówią że nie leczony twa tydzien a leczony 7 dni, ja się wspomagam inhalacjami mam inhalator taki najzwyklejszy z 3 końcówkami to i mąż i dziecko korzyta, na avans.pl zamawiałam. Inhalacje robię dwa razy dziennie po fiolce z solą fizjologiczną. Katar po 3 dniach nie jest już uciążliwy, a inhalacje odtykają nosek.

 • Re: Częsty katar to nie zawsze wina infekcji

  Na katar najlepsza tabaka. Katar mi przechodzi jak ręką odjął. Ja zażywam, tata zażywał, dziadek zażywał.

 • Re: Katar - jak sobie radzić?

  Najpierw trzeba zrobić testy, żeby wykluczyć alergie. Potem laryngolog. Polecam Wojciecha Kukwę, przyjmuje na Ursynowie w Mille Medica. Wyleczył mnie z chronicznego zapalenia zatok.

 • Re: Częsty katar to nie zawsze wina infekcji

  Ja tylko jak mam katar, też się liczy?

 • Re: Uwaga ! Katar czy...ZAPALENIE ZATOK !?

  . Objawy . Zaczyna się niewinne . Mokry nos. Gęsta wydzielina , zaburzenie węchu. Mówimy sobie : przejdzie. A jednak takie objawy to zapowiedź groźnej choroby - zapalenia zatok! Objawy: ból głowy, ucisk w okolicach twarzy, uczucia zatkania ucha, ciągle zmęczenie. Przeziębienie, alergie , zanieczyszczenie powietrza - wszystko to może być przyczyną ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok. Występuje ono u dorosłych jak i u dzieci . Dolegliwości nasilają się jesienią i zimą . Warto wybrać...

 • Re: 4 sposoby na katar

  Chyba, że to katar alergiczny. Wtedy nie ma zmiłuj...bez leków antyhistaminowych nie można tego opanować. Sama w ubiegłym roku dowiedziałam się, że jestem uczulona na pyłki i niestety muszę brać allertec, by nie walczyć z katarem. To, że przez ostatnie trzydzieści lat nie miałeś kłopotów z alergią nie znaczy, że mieć ich nie będziesz.