• Informacje na temat:

  mowa psa

Artykuły na temat: mowa psa
 • Psa urok

  Są przyjaciółmi ludzi, ale mogą być kimś jeszcze. Mistrzami życia. Od psa dowiesz się, co to mindfulness, od kota – jak być asertywną. Jerzyk nauczy cię minimalizmu, a chomik udowodni, że nigdy nic nie jest stracone… Naprawdę? Naprawdę! Zwierzęta mogą być źródłem inspiracji – przekonuje dr Paweł Fortuna, psycholog, który jedną ze swoich książek poświęcił nauczkom, jakie możemy od nich czerpać.

 • Psie serce

  ...- Ma nie tylko serce, ale i emocje. I bywa dla człowieka jak lustro. Po zachowaniu psa można poznać, jaki psychologiczny problem ma jego pan – mówi Dorota Sumińska. I tłumaczy, dlaczego warto mieć psa, czemu w życiu dziecka może on spełniać ważniejszą rolę niż niania, jak układać wzajemne stosunki z korzyścią dla obu stron?

 • Pies to nie zabawka, synku!

  ..., karmi go tylko jak przypomnę. A kiedyś, gdy stwierdziliśmy, że umowa była inna, zaproponował, żeby psa oddać do dziadków, na wieś, bo tam będzie mu lepiej. Zupełnie nie pomyślał o tym, że Medor się(...) i wychodził z nim na najdłuższy spacer. - Oczywiście! Wyglądało na to, że wszystko układa się świetnie. Kamil zajmował się swoim pupilem wzorowo. Chodził razem z tatą nawet do weterynarza. Po szkole...

 • Margaret: Nie wyobrażam sobie życia bez psa

  Słabo idzie mi wychowywanie mojego psa – przyznaje Margaret. Wokalistka twierdzi, że jest zbyt łagodna i nie potrafi wyegzekwować od swojej pupilki posłuszeństwa. Podkreśla jednak, że nie wyobraża sobie życia bez małej Grażynki.

 • Jak pies z kotem

  ...zasypia Zdaniem prof. Stanleya Corena z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver właściciele kotów częściej żyją samotnie i w mieszkaniu. Z psami zwykle idą w parze dom i rodzina. Psy towarzyszą(...), mają serce na dłoni - wyjaśnia Jan Kuroń. - Ich miłość jest bezwarunkowa, co dobrze opisuje wiersz "Czekanie" ks. Jana Twardowskiego: "Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem/o swym panu myśli/i rwie...

 • Sonia Maciuszek: ekspertka od psów

  Co zrobić z psem, który demoluje mieszkanie lub jest agresywny lub co gorsza ma depresję? Sonia Maciuszek, psia behawiorystka, odpowiada na pytania o swoją pracę z psami i ich opiekunami...

 • Nie zdobywają nagród, nie są prezentowane na wystawach i ... nie mają domu. Psy ze schronisk, bo o nich mowa, są bohaterami niezwykłej wystawy zdjęć. Kilkadziesiąt, wybranych z kilku tysięcy(...) sztuki" na antresoli Stacji Metro Wilanowska, zaś akcja adopcyjna promowana poprzez wystawę potrwa do końca roku.

 • Jak pies z... dzieckiem

  Badacze z Brigham Young University zauważyli, że dzieci, które wcześniej nie miały wiele do czynienia z psami, potrafią dopasować dźwięki gniewnego powarkiwania i przyjaznego(...) różne fotografie tego samego psa: z obnażonymi zębami i przyjaznego, z zabawnie przekrzywioną głową. Potem psycholodzy odtwarzali w losowej kolejności nagrania agresywnego i pozytywnie nastawionego...

 • Kocia inteligencja

  Grupa badaczy z Uniwersytetu w Berlinie przeprowadziła pewien eksperyment. Na oczach psa i kota naukowcy zamknęli w szafce sztukę mięsa, a klucz zostawili w zamku. Pies chciał jak najszybciej dostać smakołyk - rzucał się na drzwiczki szafki, podgryzał je i drapał. Bezskutecznie. Kot natomiast skupił się na kluczu - ruszał nim tak długo, aż wreszcie udało mu się go przekręcić.

 • Pięć powodów, dla których warto mieć kota

  Są słodkie, puchate i przyjemnie mruczą. Bywają też złośliwe, uparte i bardzo niezależne. Koty, bo o nich mowa, są obok psów naszymi ulubionymi pupilami. Oto pięć powodów, dla których warto zakochać się w tych zwierzakach!

Dyskusje na temat: mowa psa
 • Re: Marcin "Różal" Różalski poszukuje oprawcy psa

  to jest właśnie mowa nienawiści..niby kocha psy a chce strzelać do żywych celów?? ludzi??

 • Re: Sekrety „Czterech pancernych i psa”

  Skoro mowa o ofiarach wojny, to w jednym tylko polskim mieście, przez tylko dwa miesiące, zginęło 200 000 ludzi. I tylko dlatego, że kanapowi politycy siedzący bezpiecznie w Londynie chcieli Stalinowi "pokazać". No i - pokazali. Tmczasem Rosjanie, czy to się komuś podoba, czy nie, wyzwolili Polskę i tysiące więźniów obozów koncentracyjnych. Taka różnica.

 • Re: Natalia Siwiec oddała psa ze względu na córkę?

  Przecież to niedorzeczne, zawsze jest jakieś rozwiązanie. Wszystko,co żyje - czuje i postępowanie w taki sposób daje przykład do traktowania innych przedmiotowo i podkreślić należy,że nie tylko o zwierzętach mowa. Jak można chcieć być z kimś,kto nocą makijaż wyciera w poduszkę i nie ma szacunku ani do siebie ani do całej reszty. A to,co przedstawione w tv jest tylko grą pod publikę.

 • Re: Pięć rzeczy, które zdrowi ludzie robią codziennie

  Dlaczego jeśli jest mowa o spacerze to koniecznie musi się pojawić dodatek z psem. Czy bez psa nie da się spacerować?

 • Re: Kocia mowa ciała. Czy rozumiesz, co mówi twój kot?

  kocham koty,psy też ale kot to indywidualista..psa można żle traktować a i tak będzie nam wierny..na przyjażń kota trzeba sobie zasłużyć..

 • Re: Konsekwentne przestrzeganie zasad najważniejsze w wychowywaniu psa

  weterynarza jak było to konieczne a później znajdowałam nowy i dobry dom by mieć miejsce na nowego "przybłędę " To co tutaj usłyszałam nie bardzo do mnie przemawia to mowa o niczym . Wiem z doświadczenia , że każdy pies jest inny i w inny sposób trzeba go "prowadzić " Nie można powiedzieć , ze pies ma być szczęśliwy i to wszystko to temat rzeka ponieważ każdego psa uszczęśliwia co innego . Teraz mam

 • -

  -

  Szwedzi czasem przesadzaja, bo nawet byla mowa, zeby wprowadzic "prawo jazdy" na posiadanie psa, tzn. wlasciciel bylby zmuszony przejsc kurs, jak postepowac z psem. Wynikalo to z tego, ze kryminalisci i osoby z marginesu spolecznego, posiadajacy duze i agresywne psy, wykorzystuja agresywnosc psa do swoich celow. Oczywiscie taki osobnik nie mialby szans dostac pozwolenie na posiadanie psa. :-))))

 • Re: Ułatwić umieranie lub przeżywanie żałoby? To niemożliwe

  W biblii jest mowa,że zarówno ludzie jak zwierzęta jednakowo UMIERAJĄ.Dlaczego więc o człowieku niejednokrotnie gorszym od psa mówi się ,że umarł a o psie,że zdechł?.

 • Re: Uparte stworzenie

  cons, skoro o futrzakach we wpisie mowa....jak się skończyła sprawa Malkolma? wrócił? Ado, a nie możesz tak po prostu powiedzieć, że funduszy na nowe auto nie posiadasz ??..mieć bażanta za sąsiada.. kurka, to gdzie Ty ten dom postawiłeś ?? :) Man :)) wrócił ale dopiero po dwóch dniach od zejścia z drzewa .. wyjadł wszystko co było przygotowane dla kotów a i miskę psa wyczyścił :))