• Informacje na temat:

  matematyka dla malych dzieci

Artykuły na temat: matematyka dla malych dzieci
 • Jest taki dzień w roku, na który w napięciu oczekują wszystkie dzieci. 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka, to święto dzieci dużych i małych, które czekają na upominek. O ile z wyborem prezentu dla kilkulatka zwykle nie mamy problemu, o tyle trudniej jest nam zdecydować się na atrakcyjną zabawkę dla maluszka. Zanim więc kupisz prezent, przyjrzyj się naszym propozycjom.

 • Będziesz moim dzieckiem

  Zrządzenie losu sprawiło, że Agnieszka adoptowała Olę. Krystyna sama zdecydowała, że zaopiekuje się maltretowanym chłopcem. Były spełnionymi matkami, miały odchowane dzieci, poukładane życie, ale zdecydowały, że jest w nim miejsce na jeszcze jedną miłość. Do dziecka odrzuconego, z bolesną przeszłością. Czy umiały je pokochać tak jak własne? I czy drugi raz zrobiłyby tak samo?

 • Dziecko idzie do szkoły

  Pierwsze tygodnie w szkole, nowe osoby, obowiązki... To duży stres dla dziecka - zarówno pierwszaka, jak i gimnazjalisty. Ułatw mu dobry start!

 • Bez dziecka jestem nikim

  Najpierw nie mogłam zajść w ciążę, potem trzy razy poroniłam. Dla męża przestałam być kobietą…

 • Kiedy moje dziecko się zakocha

  ...". - U nas jest kult "jidisze mamełe" (żydowska mama - przyp. red.). Czy ja taka jestem? - zastanawia się Tencer. - Jak każda matka zawsze chciałam dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Ale to on(...) dużo dzieci itd.". Tylko co z tego? Później życie i tak weryfikuje nasze wyobrażenie. Kochająca matka nigdy nie stanie na drodze do szczęścia swego dziecka, nawet gdyby miała jakieś zastrzeżenia co do...

 • Pytania mamy i taty o rozwijanie talentów dzieci

  Na pytania odpowiadają: Helena Turlejska-Walewska, psycholog dziecięcy, Joanna Król, terapeutka integracji sensorycznej oraz Jacek Widawski, matematyk i pedagog, terapeuta wczesnego wspomagania.

 • Idealne przedszkole dla malucha

  ...początek recepty na doskonałe przedszkole dla naszej pociechy. Recepta na doskonałe przedszkole No właśnie - rodzice przeglądający oferty, słuchający porad znajomych i biegający od jednej instytucji(...) realizowała ona swoją ideę tzw. Case dei Bambini - Domy Dziecięce powstały w robotniczych dzielnicach Rzymu. To tam słynna lekarka dokonywała obserwacji i weryfikowała pomysły pracy wychowawczo...

 • Samotna matka układa sobie życie

  Kochasz swoje dziecko, ale marzysz też o nowym związku. Bo nie ma powodu, żebyś dla macierzyństwa wyrzekała się innych relacji. Pytanie tylko, jak to wszystko pogodzić?

 • Maciej Orłoś: Nie mogę żyć bez sławy

  Mało kto umie się do tego przyznać, ale prezenter „Teleexpressu” mówi bez ogródek, że źle znosi, gdy ktoś go nie rozpoznaje. W rozmowie zdradził jeszcze, jak wychowuje czwórkę dzieci i dlaczego nigdy nie pomaga im w lekcjach.

 • Zapaleni naukowcy

  ...2-3 lat wszystkie dzieci przechodzą fazę takich pytań. Ale jeśli twój maluch nie zamierza zadowolić się prostą odpowiedzią i nieustannie próbuje zrozumieć, jak działa kuchenka, samochód, dlaczego powietrze(...) powiększające i lornetkę. Będzie zachwycony, obserwując mrówki przez lupę, i śledząc przez lornetkę ptaki na niebie. Pamiętaj tylko, by była to lornetka dla dzieci, lekka i z odpowiednim rozstawem...