• Informacje na temat:

  maska ptaka

Artykuły na temat: maska ptaka
 • Kalina Jędrusik. Rajski ptak

  Niezapomniana dziewczyna, która narodziła się ze zbędnego żeberka kaloryfera w Kabarecie Starszych Panów, pełna seksapilu Lucy Zuckerowa z Ziemi obiecanej, niezapomniana Holly Golightly ze Śniadania u Tiffany’ego. Ma opinię skandalistki. Gorszycielki obrażającej socjalistyczną moralność. Wampa, którego bojkotują uczciwe Matki Polki.

 • Anna Dymna: Gdybym go teraz poznała...

  Kolorowy ptak. Awanturnik, który pił i bił. Wokół Wiesława Dymnego, założyciela Piwnicy pod Baranami, narosło wiele legend. Ale Anna Dymna, jego żona, mówi, że artysta nosił maskę, za którą krył się wrażliwy i samotny chłopak: „Wiesiek miał charakter wolnego ptaka, a wtedy nie było gdzie latać”.

 • Tadeusz Łomnicki "Ja broczę krwią"

  Wielki, groźny, liryczny, nieznośny, wspaniały, gderliwy, pełen pychy... W końcu nie umiał już tych masek zdjąć. Grę przyjął jako życie i tą grą swoje życie zabijał.

 • ​Panama: Kanał, laguny i wulkany

  Urokliwe miasto Panama, słynny kanał łączący Atlantyk z Pacyfikiem i przepiękne egzotyczne wyspy to punkty obowiązkowe na turystycznej mapie Panamy.

 • Wiosna miłosna

  ...energią, a to pozwala mi zakochać się w sobie. To chyba najważniejsze, bo nie można dać komuś miłości, nie obdarzając nią samego siebie. To jak z maskami tlenowymi w samolocie - by kogoś uratować...

 • ​Bella Skyway Festival w Toruniu

  ..., widzianą z lotu ptaka — nowoczesną metropolię zaprezentowaną w trójwymiarze z wielkimi drapaczami chmur i współczesnymi budynkami — zapowiada Dávid István z grupy Limelight. Widowiskowy mapping na...

 • Filozofia jak kromka chleba

  „Życie każdego z nas ma niepowtarzalny wymiar”, podkreśla profesor filozofii Maria Szyszkowska. Niezłomnie walczy o sprawy małe i wielkie, które rozgrywają się w codzienności. Autorka kilkudziesięciu książek, działaczka społeczna. Wybitny naukowiec teoretyk, a zarazem ciepły, otwarty i bardzo kolorowy człowiek.

 • Magda Jethon o swojej pracy w Trójce

  Jeszcze jakiś czas jeden z wicedyrektorów, mijając mnie na korytarzu, krzyczał, tak niby do siebie: "Ja te wszystkie ku..y z Solidarności niebawem powypi.....am". Sądziłam, że moje dni są policzone - wspomina Magda Jethon, była dyrektor Programu III Polskiego Radia w swojej książce "Państwu pierwszym opowiem o Trójce".

 • Halo, tu kosmos

  ...minut, co nie ułatwia regularnego snu mieszkańcom wahadłowców czy stacji kosmicznych. Śpią z maskami na oczach, w śpiworach przypiętych pasami do koi. Brak grawitacji sprawia, że bez takiego...

 • Wydaje mi się niemożliwe, ale faktem jest, że dziś kiedy wyszłam rano do pracy około 6.30 i zaczęłam odśnieżać mój samochód -a śniegu na dachu i masce było ze 20 cm - to usłyszałam śpiew ptaka. nie znam się na rodzajach ptaków i nie wiem czy to jest tak, że one już czują wiosnę i dlatego dają znać o sobie. ale śpiewał cudnie. i zrobiło mi się tak po prostu ciepło na sercu. Poczułam się tak...