• Informacje na temat:

  marmur

Artykuły na temat: marmur
 • Trendy w urządzaniu wnętrz 2017

  Miedź i marmur - najgorętsze trendy 2016 roku - odchodzą w niepamięć. Nastaje nowe i jeśli właśnie remontujesz lub urządzasz mieszkanie, możesz z łatwością sprawić, że wystrój twoich wnętrz będzie naprawdę na czasie. Jeśli nie - kilka modnych dodatków odświeży twoje otoczenie. Zainspiruj się!

 • Motywy z rysunkiem marmuru to najgorętszy trend sezonu. Także w dekoracji wnętrz. Co powiesz na kubeczki w takie wzory? Malowanie ich zajmie dosłownie chwilę, a każdy będzie inny!

 • Te torty weselne zapierają dech w piersiach

  Cukiernicy prześcigają się w pomysłach, a najnowsze trendy w świecie ciast weselnych są bardzo zróżnicowane: od subtelnych prostych form przypominających bryły marmuru po lśniące od złota bogato zdobione torty wielopoziomowe. Ale najbardziej szalona tendencja to torty weselne w kształcie zamków.

 • Póki mnie to obchodzi

  Jej "Kobieta samotna" tak wstrząsnęła władzą, że pełną wersję filmu pokazano dopiero w 1990 roku. "Gorączka" na całym pokoleniu Polaków odcisnęła się bardziej niż "Człowiek z marmuru". - Polska to ciągle trudny temat - mówi Agnieszka Holland. I opowiada o Polakach, Żydach, Czechach. O rodzicach i rewolucji, historii i literaturze, emigracji i kinie - o wszystkim, co ją kształtowało.

 • Kiedy gram, nie ma przypadków

  Krystyna Janda to niewątpliwie jedna z najsłynniejszych polskich aktorek. Jej role w filmach Andrzeja Wajdy "Człowiek z marmuru" i "Człowiek z żelaza", uczyniły z niej symbol polskiego kina. Od lat nieprzerwanie występuje w teatrze, poza pracą jej pasją jest fotografia.

 • Thassos – najspokojniejszy zakątek Grecji

  Plaże pełne marmurowego piasku, tajemnicze zaułki i wodospad, w którym można się zakochać. Jakie skarby kryje wyspa, na którą dotrzeć można promem?

 • Tęsknisz za piękną cerą? Zrezygnuj... z mleka

  ..." - zauważa Gross. Pacjenci dermatolog Ellen Marmur z Nowego Jorku również dostrzegają korzyści z wyeliminowania mleka z codziennej diety. "Wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne na pokarmy są ściśle związane z kondycją skóry, która natychmiast na nie reaguje" - zdradza Marmur. "Obrzęk i stany zapalne przewodu pokarmowego mogą powodować różne choroby skóry, takie jak trądzik różowaty" - dodaje...

 • Design zaczyna się od posadzki

  ..., imitująca beton lub marmur. Wykończona na gładko albo z wyraźnym śladem narzędzi użytych do obróbki. W każdej z tych wersji cienkowarstwowa posadzka cementowa jest wyraźnym i modnym akcentem we wnętrzu(...) zastąpi je cienkowarstwowa posadzka cementowa, która w wyrazie może być bliższa betonowi albo kamieniom, na przykład marmurowi. Ma tę przewagę nad ceramiką, że łatwiej ją dopasować do wysokości innych...

 • ...ostrzenie na kamieniu. Może to być marmur, granit, konglomerat kwarcowy, które pozostały po remoncie. Na powierzchnię nalewamy trochę wody i rozprowadzamy równomiernie. Ostrze noża układamy jak w punkcie...

 • Jak zadbać o nagrobki

  Z granitu: najlepiej czyścić je przynajmniej raz na kwartał. Polecamy używać do tego ciepłej wody z octem (jedna szklanka na litr wody). Należy unikać środków pastujących i natłuszczających.  Z lastryka: można je myć wodą z płynem do naczyń lub roztworem sody oczyszczonej (dwie łyżki na litr wody). Trudniejsze zabrudzenia usuniesz amoniakiem, a mech - twardą szczotką.  Z  marmuru: najlepiej...

Zdjęcia na temat: marmur
Dyskusje na temat: marmur