• Informacje na temat:

  lzawienie oczu przyczyny

Artykuły na temat: lzawienie oczu przyczyny
 • Gdy oczy pieką

  Skąpa produkcja łez, za dużo słońca, za mało beta-karotenu w diecie - to najczęstsze przyczyny pieczenia oczu. Kłopotom może towarzyszyć zaczerwienienie i łzawienie, co niekiedy sygnalizuje zapalenie spojówek lub brzegów powiek. Jest wiele ziół, które doskonale wpływają na oczy, nawilżają, zmniejszają podrażnienia i łagodzą dolegliwości.

 • Podpuchnięte oczy? Co robić?

  ...​Przyczyny obrzęków okolic oczu są często błahe: płacz, odwodnienie, za długi lub za krótki sen. Jednak powody mogą być poważniejsze - od infekcji po ciężkie choroby. 1 Sprawdź, czy masz na to wpływ...

 • Gdy twoje oczy łzawią zbyt mocno

  To normalne, że tak reagują na wiatr czy jaskrawe oświetlenie. Ale gdy dzieje się tak bez przyczyny, to mogą sygnalizować, że potrzebują pomocy.

 • Susza w oku

  ...kłujący ból oka, zmęczenie oczu i uczucie ucisku w nich. Jednym z pierwszych objawów choroby są tzw. krokodyle łzy, czyli wzmożone łzawienie bez wyraźnej przyczyny. Badania stwierdzą, czy produkujesz za(...)Co piąty Polak skarży się na szczypanie, pieczenie oczu oraz nawracające uczucie "piasku pod powiekami". To najczęstsze objawy suchego oka. Łzy to warstwowa, złożona substancja. By powstały...

 • Jak diagnozować i radzić sobie z alergią na pyłki roślin?

  Zbliża się wiosna i okres kwitnienia traw, drzew i krzewów, a wraz z nim rozpoczyna się kolejny trudny sezon dla wszystkich osób uczulonych na pyłki roślinne. Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami alergii wziewnej, takimi jak łzawienie oczu, zmiany skórne czy katar oraz tzw. swędzenie w nosie?

 • Alergie - wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

  Powracający katar, suchy kaszel, łzawienie oczu... Jeśli wcześniej nie byliśmy na nic uczuleni, nie wiążemy tych objawów z alergią. To błąd, bo ta choroba może się ujawnić nie tylko u dzieci.

 • Co robić, żeby głowa nie bolała

  Są różne przyczyny bólu głowy. Latem najczęstsza z nich to odwodnienie, dlatego zwłaszcza w upały pijmy 2-3 litry wody dziennie.

 • Alergia pokarmowa a zatrucie. Jak rozróżnić

  Wymioty, biegunka i ból brzucha? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny tych objawów i jak postępować, gdy się pojawią.

 • Letnie zapalenie spojówek

  ...solą fizjologiczną. Mniej znane powody podrażnienia oczu Pieczenie, łzawienie, swędzenie oczu czasem ma inne przyczyny niż atak bakterii, wirusów lub alergia. Nieinfekcyjne, tak zwane proste(...). sterydowych. Zastanówmy się, co może powodować nasze dolegliwości i postarajmy się wyeliminować ten czynnik. Dodatkowo w czasie leczenia zapalenia spojówek nie malujmy oczu i nośmy okulary...

 • Zapalenie spojówek

  Maluch często pociera powieki oraz skarży się na ból i światłowstręt? Prawdopodobnie cierpi na popularną o tej porze roku infekcję oczu. Sprawdź, jak mu pomóc.