• Informacje na temat:

  łupież skóry

Artykuły na temat: łupież skóry
 • By zlikwidować łupież

  Łupież to popularna choroba skóry polegająca na złuszczaniu się naskórka głowy z nasilonym łojotokiem. Jak poradzić sobie z nim naturalnymi sposobami?

 • Tak pokonasz łupież

  ...​Pasożytnicze drożdżaki z rodzaju Malassezia i Pityrosporum ovale mają latem na spoconej skórze głowy idealne warunki do rozwoju. Jeśli jednocześnie odziedziczyliśmy skłonność do szybkiego złuszczania się naskórka, stajemy się podatni na ich atak. Skutkiem jest... łupież.

 • 6 sposobów na łupież

  Łupież to jedna z najczęstszych chorób skóry głowy, która nieleczona szybko staje się przypadłością przewlekłą. Nie wystarczy szampon i odżywka, o skórę borykającą się z problemem łupieżu dbać musimy na kilku płaszczyznach. Jeśli leki i kosmetyki drogeryjne zawodzą, warto zwrócić się w stronę natury. Oto 6 naturalnych produktów do walki z łupieżem.

 • Gdy łupież pojawia się zimą…

  Zimą w szczególności powinniśmy zadbać o nasze włosy. To dla nich niełatwy czas. Nieodpowiednia pielęgnacja, a także zaniedbanie może doprowadzić do poważnych problemów, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Elektryzowanie się, przetłuszczanie, łupież. Czy możemy temu zaradzić? Oczywiście! Wystarczy odpowiednia pielęgnacja!

 • ​Łupież i wypadanie włosów - który problem zwalczać najpierw?

  Zarówno łupież, jak i wypadanie włosów, stanowią problemy, które potrafią pogorszyć nasze samopoczucie. Niestety obydwa są dość powszechne, w dodatku często występują razem: łuszcząca się skóra głowy wzmaga wypadanie włosów. Jak poradzić sobie z tymi dolegliwościami? Który problem zwalczać w pierwszej kolejności?

 • Łupież - problem, którego nie można lekceważyć

  Łupież jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry głowy. Dotyczy około 5-10% populacji ogólnej, z przewagą płci męskiej. Szacuje się, że około 50% osób w wieku od 10 do 20 lat ma ten problem. Łupież wiąże się nie tylko z problemem natury estetycznej. Może on być także symptomem poważniejszych chorób, dlatego nie można go lekceważyć.

 • Jak pozbyć się łupieżu

  Dr n. med. Urszula Kozłowska, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego uważa, że wprowadzenie kilku zmian do codziennej pielęgnacji włosów pomoże zwalczyć przyczyny łupieżu i pozbyć się jego objawów.

 • Cała prawda o łupieżu

  Łupież jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyka 50% ludzi na świecie na jakimś etapie ich życia, bez względu na wiek i płeć. Jednak mimo jego powszechności i dobrego poznania problemu przez dermatologów, wciąż możemy się spotkać z wieloma błędnymi przekonaniami na jego temat. Popularne mity obala dr n. med. Urszula Kozłowska, ekspert head&shoulders, członek Polskiego...

 • Łupież? Miej go z głowy!

  ...head&shoulders, nr 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie*, w kampanii „Polska walczy z łupieżem” zachęca do zwrócenia uwagi na skalę problemu, jakim jest łupież. Rekomendowane(...), błyszczące i do 100% wolne od łupieżu** włosy.

 • Pozbądź się łupieżu!

  Aby pozbyć się łupieżu, możesz samodzielnie przygotować kilka preparatów.

Zdjęcia na temat: łupież skóry
 • Head&Shoulders
Dyskusje na temat: łupież skóry
 • Re: Jak naturalnie dodać włosom objętości?

  jej włosów jest dwukrotna i to była prawda. Suchy szampon jest do włosów tłustych, raczej nie poleca się go do zwykłych lub suchych włosów, bo można sobie nim wysuszyć skórę głowy i spowodować łupież, więc jeżeli masz Autorko normalną lub suchą skórę głowy (cerę), to nie polecam stosowania suchego szamponu, bo będziesz miała łupież :\ , przy tłustej skórze głowy już tak, ale tylko w tym

 • Re: Zapomnij o łupieżu

  Często taki uporczywy łupież jest mylony z Łojotokowym/Atopowym Zapaleniem Skóry. I o ile łupież to jeszcze nie problem - to ŁZS jest już poważnym problemem

 • Re: szampony na łupież

  Zadne super szampony ja swój łupież wyleczyłem w mig Polsim ziołowym szamponem z czarnej rzepy. NIZORAL - jest lekiem m.ionn. w postaci szamponu - na choriby skóry ( łupież to jedna z nich). Może być stosowany również na typowy "łupież pstry" pojawiający się na karku, rękach, plecach, klatce piersiowej. Nikogo przekonywać nie zamierzam bo to nie mój problem.Można się równie dobrze posmarować

 • Re: Tak pokonasz łupież

  A ja pozbyłam się łupieżu wtedy kiedy zaczęły mi włosy wypadać. To nie żart - zaczęłam używać odżywki Hasna na zatrzymanie wypadania włosów. Ona nie tylko uratowała włosy, a nawet nowe zaczęły wyrastać ale jeszcze łupież znikł i swędzenie skóry głowy.

 • Re: szampony na łupież

  Spróbuj np. "Dove" do włosów suchych lub w ogóle stosuj szampony do włosów suchych. Też miałam ten problem. ale zauważyłam, że łupież często spowodowany jest po prostu przesuszeniem skóry głowy i nie susz włosów suszarką. Jeżeli jest za chłodno, by dawać im wyschnąć bez suszenia, nie susz ich całkiem, zostaw trochę wilgotne przy skórze.

 • Re: Czy od odżywki do włosów można dostać łupieżu?

  łupież jest od malin, jeżyn, orzechów, kwaśnych owoców zwiększających wchłanianie glutenowej gumy powodującej też otyłość oraz od kwasów z kiszonek. łupież to objaw zaburzeń hormonalnych powodujących zakwaszenie i porost skóry grzybami - należy unikac brudzenia mózgu owocowymi poliestrami, glutenem, olejami schnącymi (lniany, konopny) - wszystko co w mediach jest reklamowane jako zdrowe - ma

 • Re: szampony na łupież

  Nizoral jest najlepszy więc nie wiem dlaczego chcesz sięgać po coś innego :) Ja zawsze stosuje nizoral jak tylko się łupież pojawi więc go nie mam :) Dobra porada. Łupież to choroba skóry. Przyczyny? - wiele. Jedynym i skutecznym jest NIZORAL - produkt apteczny. Stosować systematycznie przy każdym myciu głowy. Po ustapieniu objawów kontynuować kurację. Powracać do leku po przerwie stosując go

 • Re: Czy od odżywki do włosów można dostać łupieżu?

  Na łupież najlepsze jest zwyczajne białe mydło lub zwykłe mydło Biały Jeleń, jeśli to nie pomoże w ostateczności pozostaje myć głowę zwykłym szarym mydłem. Wszystkie szampony p-łupieżowe to gigantyczne oszustwo. Chemia w szamponach powoduje podrażnienie skóry głowy i łupież. Najlepiej myć głowę mydłem bez dodatku chemii , tylko na naturalnych składnikach.

 • Re: szampony na łupież

  (próbki ze skóry) nie są bardzo czasochłonne i może warto je wykonać by określic rodzaj grzyba i wybrać właściwy lek. Ale mozna zacząć samemu. Krzywdy nie zrobi. Jeśli nie pomoże - dermatolog+wymazy.

 • Re: Jak najlepiej zwalczać łupież?

  Często uporczywy łupież oznacza po prostu daleko bardziej paskudną chorobę: Łojotokowe zapalenie skóry.