• Informacje na temat:

  lepsza praca mozgu

Artykuły na temat: lepsza praca mozgu
 • Dieta dobra dla mózgu

  Nie jest tajemnicą, że jadłospis wpływa na funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Badania pokazują, że zbilansowana dieta nie tylko niweluje ryzyko groźnych chorób i pomaga uzyskać smukłą sylwetkę, ale też usprawnia pracę mózgu, zwiększając sprawność intelektualną.

 • Szydełkowanie - niczym joga dla mózgu

  Coraz częściej prace manualne tj. kolorowanie czy wycinanki zyskują miano czynności relaksacyjnych. Najnowsze badania wykazują, że do tej listy należy dopisać także szydełkowanie i robienie na drutach, które specjaliści określają mianem "jogi" dla mózgu.

 • Zioła i przyprawy dla zdrowia i wydajności mózgu

  Używamy ich na co dzień w kuchni, bo są nieodłącznym elementem każdej potrawy. Dodają smaku, aromatu, pikanterii i własnie dzięki nim, jedzenie staje się niesamowitą przyjemnością. To wszystko za sprawą przypraw i ziół, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Okazuje się jednak, że ich korzystne właściwości to nie tylko smak - niektóre mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

 • Zielona herbata dobra dla mózgu

  Na podstawie badań szwajcarscy naukowcy z Bazylei doszli do wniosku, że zielona herbata może mieć wpływ na pamięć, koncentrację, a tym samym na pracę i wydajność mózgu.

 • Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia

  Gdzie leżą granice możliwości ludzkiego mózgu? Czy prawdą jest, że wykorzystujemy zaledwie ułamek potencjału drzemiącego w naszym umyśle? Czy istnieje sposób, by w pełni zaczerpnąć z umiejętności, jakimi obdarzyła nas natura? Co tak naprawdę kryje się za cudownymi uzdrowieniami tysięcy pacjentów na świecie?

 • Jak walczyć z bólem

  Naturalne metody lepsze niż tabletki przeciwbólowe.

 • Kiedy dziecko może zacząć treningi

  Nie da się przecenić znaczenia sportu w życiu młodego człowieka. Aktywność sportowa pomaga nie tylko w rozwoju fizycznym, ale także psychicznym i emocjonalnym. Poprawia koncentrację, wpływając na lepsze wyniki, uczy współdziałania poprzez gry zespołowe, zwiększa odporność organizmu, koryguje wady postawy, stymuluje pracę mózgu, zwiększa poczucie własnej wartości, dostarcza endorfin – hormonów szczęścia. A kto wie, być może zaszczepiona we wczesnym dzieciństwie pasja do sportu stanowić będzie...

 • Dietetyczne rady dla 3 typów charakteru

  Rozwiąż test, znajdź swój typ i postępuj według wskazówek eksperta. Dzięki temu wiosnę przywitasz w dużo lepszej formie!

 • Świadome wybory żywieniowe na różnych etapach życia

  Jesteś tym, co jesz. To powiedzenie wcale nie jest oklepanym sloganem. Odpowiednim żywieniem naprawdę można pozytywnie wpływać na stan zdrowia. Dzięki prawidłowo zbilansowanej diecie, organizm będzie na pewno w lepszej formie.

 • Główka pracuje

  Znowu zapomniałaś, gdzie położyłaś klucze? Nie możesz się skupić, a masz do napisania ważny raport? Weź pigułkę, a będzie dobrze. Reklamy przekonują, że wystarczy zażywać suplementy, by poprawić działanie mózgu. Czy rzeczywiście mogą wyostrzyć umysł i przedłużyć jego sprawność? Pytamy psychiatrę, dr n. med. Joannę Wilkowską-Chmielewską.

Dyskusje na temat: lepsza praca mozgu
 • -

  -

  Ciekawe jak zmienia sie ta praca mozgu, jest powolniejsze, lepsza? Jak przeczytasz to napisz