• Informacje na temat:

  leczenie zacmy

Artykuły na temat: leczenie zacmy
 • Zaćma – objawy i leczenie

  ...ostrości wzroku – tłumaczy dr Elżbieta Sędrowicz z warszawskiej kliniki Mediq. Leczenie zaćmy Przy zaawansowanych zmianach zmętnienia soczewki, nie można poprawić ostrości wzroku szkłami...

 • Gdy trudno skupić wzrok… Zaćma – jej objawy i leczenie

  Powszechnie uważa się, że problemy ze wzrokiem są w pewnym wieku zupełnie naturalne. Seniorzy często przecież używają okularów korekcyjnych, niedowidzą, odwiedzają okulistów z większą częstotliwością niż młodzi ludzie. Niektórych problemów ze wzrokiem nie da się jednak rozwiązać za pomocą okularów czy soczewek kontaktowych i kropli do oczu. Czasami chorobowe zmiany w gałce ocznej wymagają interwencji chirurgicznej. Tak się dzieje, gdy atakuje zaćma. Jak ją rozpoznać i jak się ją leczy?

 • Ponad 800 tys. Polaków choruje na zaćmę

  NFZ refunduje pacjentom możliwość operacyjnego usunięcia zaćmy, jednak w przeciwieństwie do innych państw w Europie chorzy nie mogą dopłacać do nowoczesnych soczewek w ramach zabiegu refundowanego przez Fundusz.

 • Kilka ważnych pytań o zaćmę

  ​Zmętniony obraz, nieostre kontury, wyblakłe kolory to zwykle pierwsze objawy zaćmy. Z czasem dołącza do nich trudność w czytaniu i oglądaniu telewizji, a także gorsza orientacja w przestrzeni. Czy można coś z tym zrobić?

 • Gdy gorzej widzisz...

  ...i wzmagającą się krótkowzroczność. Leczenie polega na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej nową. Zabieg trwa około pół godziny. Wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych przy znieczuleniu...

 • Przyjrzyj się zaćmie – Światowy Dzień Wzroku 2017

  Przypadający 12 października Światowy Dzień Wzroku to doskonała okazja, by przypomnieć o czynnikach ryzyka i nowoczesnych metodach leczenia zaćmy, która jest przyczyną co drugiego przypadku utraty wzroku . Przy okazji tego dnia warto także wykonać krótki test, który pozwoli sprawdzić, czy grozi nam zaćma lub jest na nią narażony ktoś z naszych bliskich. Wystarczy odpowiedzieć na 15 krótkich pytań, aby dowiedzieć się, czy warto skonsultować swoje wątpliwości z okulistą.

 • Nie lubisz kolejek do okulisty, polub aronię

  Spiżarnia z przetworami z aronii jest jak apteczka okulisty - jedzenie tego owocu wspomaga leczenie wzroku. Aronia ma też właściwości odtruwające i przeciwdziała chorobom cywilizacyjnym.

 • Nadciśnienie - jak je obniżyć bez leków?

  Osoby ze stwierdzonym nadciśnieniem powinny być pod stałą opieką kardiologa, a jeśli zachodzi taka konieczność, regularnie zażywać leki, obniżające ciśnienie. Oprócz leczenia farmakologicznego ważne jest też przestrzeganie diety i korzystanie z naturalnych metod wspomagających leczenie.

 • Dlaczego warto jeść jabłka codziennie?

  ...​Najczęściej uprawiane i najchętniej jadane owoce na świecie. Ich smakiem możemy delektować się przez okrągły rok. Nie bez powodu mówi się - "jedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci potrzebny". Ułatwiają trawienie, zmniejszają obrzęki, a ocet jabłkowy wspomaga leczenie wrzodów. Spośród wszystkich owoców Polacy wybierają je najczęściej - i dobrze. Ich korzyści zdrowotne są nieocenione.

 • Pięć chorób oczu, które mogą się nasilić latem

  Z przyjemnością spędzamy wolne chwile na zewnątrz. Wystawiamy twarz do słońca, spacerujemy, gdy wieje ciepły wiatr i... do głowy nam nie przyjdzie, że możemy nabawić się kłopotów ze wzrokiem, wymagających pomocy lekarza!

Wideo na temat: leczenie zacmy
Dyskusje na temat: leczenie zacmy
 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  Jeśli ktoś szuka dobrego miejsca nie na nfz to ja miałam operację wykonywaną w Gdyni w Laguna Medical http://lagunamedical.pl/okulistyka/zabiegi-okulistyczne/usuwanie-zacmy/ Nie musiałam czekać dwóch lat, poszło szybko, bez kolejki. Operacja udała się a ja jestem wreszcie spokojna.

 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  Witam, czy ktos z Panstwa ma wszczepione soczewki wieloogniskowe? Jaki jest efekt, czy rzeczywiscie nie trzeba nosic okularow? Czy sa jakies efekty uboczne typu efekt halo? Mam 32 lata i na lewe oko widze juz bardzo slabo z powodu zacmy. Wlasciwie ciezar patrzenia spadl na prawe oko, na ktorym tez zreszta zdiagnozowano zacme. Mam zacme podtorebkowa tylna. Zastanawiam sie nad wyborem soczewek

 • Re: zaćma- leczenie, operacja?

  -usuniecie-zacmy-30.html