• Informacje na temat:

  leczenie grzybicy paznokci

Artykuły na temat: leczenie grzybicy paznokci
 • Powiedz grzybicy STOP!

  Żółte, łamliwe, kruche paznokcie, tracące swój naturalny kształt mogą oznaczać grzybicę. Warto znać jej pierwsze objawy i sposoby leczenia, aby jak najszybciej pozbyć się problemu.

 • Siedem pytań o paznokcie

  Są wizytówką każdej eleganckiej kobiety. Ich wygląd zależy przede wszystkim od nas. Jak zadbać o paznokcie, aby wyglądały ładnie i nie rozdwajały się? Poznaj kilka podstawowych zasad.

 • Skuteczna walka z grzybicą paznokci

  Powszechną dolegliwością stóp jest grzybica paznokci. Jej leczenie niewątpliwie powinno się zacząć już w pierwszym stadium. Pamiętać jednak należy, że nawet w tym okresie grzybicy nie da się wyleczyć domowymi sposobami, ponieważ może to spowodować jedynie jej rozprzestrzenienie się. Warto, więc wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo leczyć owo schorzenie.

 • "Nie" dla grzybicy

  Grzyby wywołujące schorzenie żyją w zamkniętych, wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Odżywiają się keratyną oraz innymi białkami budującymi włosy, paznokcie oraz skórę. Dolegliwość jest chorobą(...) występują zazwyczaj kilka dni po zakażeniu. Na początku między palcami pojawia się swędzące, złuszczające się zaczerwienienie. Nieleczone zamienia się w pękającą, schodzącą skórę. Paznokcie bieleją...

 • Nie daj szans grzybicy

  Paznokcie bieleją, miękną i zaczynają się łamać. To grzybica, zmora basenów, pryszniców i łazienek. Do zakażenia dochodzi wówczas, gdy np. staniesz na zarażonym miejscu, wytrzesz się zaatakowanym ręcznikiem lub założysz cudze klapki. Grzyby zaatakują Cię, gdy jesteś w trakcie kuracji antybiotykowej lub dopiero co ją skończyłaś. Lek bowiem niszczy nie tylko infekcję, ale także florę bakteryjną...

 • Gdy paznokcie się łamią

  ..."Lubię modny manikiur. Jednak moje paznokcie rozwarstwiają się i kruszą, przez co trudno nadać im odpowiedni kształt. Gorzej też nakłada się lakier. Jak temu zapobiec?" - Paulina, 29 lat, Gdańsk...

 • Kiedy paznokcie chorują

  Myślisz, że paznokcie nie chorują? Jeśli tak to jesteś w błędzie. Lepiej dobrze się im przyglądać. Kształt, kolor i struktura płytki paznokcia może być dla Ciebie sygnałem alarmowym o pojawieniu się zmian nie tylko miejscowych, a nawet ogólnoustrojowych.

 • Czytaj prawdę z paznokci

  Przyjrzyj się uważnie swoim paznokciom! Z ich barwy, kształtu i ogólnej kondycji możesz wyczytać całą prawdę o stanie swojego zdrowia.

 • Na co chorują twoje stopy

  Najczęstsze problemy to grzybica, haluksy i wrastające paznokcie.

 • Uwaga - paznokcie!

  Lubimy mieć ładne paznokcie. Nie zawsze jednak potrafimy je pielęgnować. A piękne i zadbane są ozdobą nie tylko kobiecych dłoni.

Dyskusje na temat: leczenie grzybicy paznokci