• Informacje na temat:

  lanie wosku w andrzejki

Artykuły na temat: lanie wosku w andrzejki
 • Katarzynki i Andrzejki

  Listopadowe Andrzejki, ze staropolska zwane Jędrzejkami, to jeden z najbardziej radosnych zwyczajów ludowych kultywowanych nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach współczesnej Europy.

 • Impreza andrzejkowa kiedyś i dzisiaj

  Wigilia świętego Andrzeja to od wieków noc znana z odprawiania wróżb. Jej charakter zmienił się jednak na przestrzeni czasu. Z poważnego, kultywowanego w samotności obrządku, Andrzejki stały się ostatnią okazją do hucznej zabawy przed adwentem przygotowującym do Świąt Bożego Narodzenia.

 • "Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście"

  Wielkimi krokami zbliżają się imieniny Andrzeja, a wraz z nimi niezwykły wieczór pełen magii i wróżb. Jest to także ostatnia okazja na huczną zabawę przed rozpoczynającym się w grudniu Adwentem. Andrzejki znane wcześniej również jako „Jędrzejki” lub „Jędrzejówki” odbywają się w nocy z 29 na 30 listopada i coraz częściej obchodzone są nie tylko przez „panny na wydaniu”, ale i wszystkich, którzy...

 • Wierzysz w andrzejkowe wróżby?

  Nadszedł ten odpowiedni czas lania wosku. W nozdrza uderzył nas pszczeli zapach, zaskwierczało, a potem zastygło na tafli wody. Delikatnie, aby obejrzeć to w całości wyjmujemy, patrzymy z uwagą na rzeźbę.

 • Wierzysz w andrzejkowe wróżby?

  Nadszedł ten odpowiedni czas lania wosku. W nozdrza uderzył nas pszczeli zapach, zaskwierczało, a potem zastygło na tafli wody coś. Delikatnie, aby obejrzeć to w całości wyjmujemy, patrzymy z uwaga na rzeźbę.

 • Andrzejkowe wróżbobranie

  Noc z 29 na 30 listopada, czyli popularne andrzejki, to czas wróżb. Nie wróży się wtedy pomyślności, bogactwa czy urodzaju. Te przepowiednie mają charakter matrymonialny.

 • Poznaj swoją przyszłość!

  Andrzejki to pełna wrażeń noc zaglądania w przyszłość. Kochasz? Sprawdź, co czeka Twój związek. Poszukujesz miłości? Zobacz kiedy ją spotkasz! Andrzejkowe wróżby, poradnik dla zakochanych i horoskop astrologa Andrzeja Jamroza - przygotowaliśmy je specjalnie dla Ciebie!

 • Magia andrzejkowej nocy

  Katarzynki i Andrzejki - jak sprawić, by magia tych dni towarzyszyła nam zawsze? Nie jako przypadkowy przechodzień, ale jako dobry przyjaciel!

 • Wróżby, które się sprawdzają

  ...powinno być jak najwięcej. Nalejcie wosku na wodę, Ujrzycie swoją przygodę. Andrzejki bez lania wosku są nieważne! Roztopiony w garnuszku pszczeli wosk, lub po prostu wosk ze świeczki, trzeba przelać(...) wraz ze znajomymi. Liczy się pierwsze wrażenie. Możesz też rzucić na ścianę cień wosku. Bucik prawdę ci powie! Czy to pantofelek od Prady, czy też kozaczek z miejscowego bazaru, będzie miał wpływ na...

 • W ubiegla sobote odbyla sie impreza u mnie w domu to bylo na 3 okazje . - moje urodziny - moja przeprowadzka - spoznione andrzejki Oczywiscie same baby...

Dyskusje na temat: lanie wosku w andrzejki