• Informacje na temat:

  lagodzenie pms

Artykuły na temat: lagodzenie pms
 • Naturalne sposoby łagodzenia PMS

  Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) bywa bardzo dokuczliwy, może pojawić się nawet już 7 dni przed menstruacją. Lekarze zachęcają, by łagodzić wszystkie te dolegliwości. W aptekach i sklepach zielarskich kupisz ziołowe preparaty (Mastodynon, Castagnus) zmniejszające PMS. Trzeba je jednak przyjmować dłuższy czas, by efekt był odczuwalny. Warto przestrzegać pewnych zasad dotyczących menu...

 • Sześć sposobów, by PMS nie był taki straszny

  Choć „kobieta przed okresem” to dla mężczyzn powód żartów i kpin, każda z nas dobrze wie, że PMS z żartami niewiele ma wspólnego. Ból brzucha, napięcie w piersiach, zmęczenie, rozdrażnienie, zły nastrój i napady wilczego apetytu to tylko niektóre z długiej listy ponad 80 symptomów PMS. Jak przetrwać te dni? Jak pomóc samej sobie?

 • Jak PMS wpływa na codzienne życie

  PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego, z mniejszym lub większym natężeniem występuje u ok. 20-30 proc. miesiączkujących kobiet. Warto pamiętać o tym, że dokuczliwe objawy, takie jak rozdrażnienie, spadki nastroju i ból mogą często negatywnie wpływać na codzienne życie.

 • PMS? To już przeszłość!

  Syndrom napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual Syndrome) może objawiać się różnie: bólami głowy, krzyża, dreszczami i zimnem albo poceniem się, wzdęciami brzucha, zaparciami, niekiedy nudnościami.

 • Jak odróżnić objawy towarzyszące ciąży od PMS?

  Wczesne objawy ciąży łatwo pomylić z objawami PMS lub zatrucia pokarmowego. Główną przyczyną zarówno objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i pierwszych symptomów ciąży są szalejące hormony.

 • PMS – tego nie planuj w te dni

  Na dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego uskarża się nawet co trzecia miesiączkująca kobieta. Rozdrażnienie, bóle, uczucie ciężkości i puchnięcie nóg, obniżona zdolność koncentracji, uczucie zmęczenia, a nawet pogorszenie koordynacji ruchów - to tylko niektóre ze 150 objawów związanych z PMS i towarzyszących kobietom od kilku do nawet kilkunastu dni przed miesiączką.

 • Ruch to zdrowie – również w czasie PMS

  Wzdęcia, obolałe piersi, przyrost masy ciała i przygnębienie – wszystkie te objawy sprawiają, że większość kobiet na kilka dni przed okresem, najchętniej nie wychodziłaby spod kołdry. A to duży błąd! Ruch i aktywność fizyczną są bowiem jednym z najlepszych sposobów na dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

 • Olej z wiesiołka łagodzi PMS, dobrze wpływa na mózg

  Łagodzi PMS – najcenniejszy jest w nim kwas gamma-linolenowy (GLA), który m.in. zmniejsza objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Jeśli cierpisz z tego powodu, wypijaj w drugiej połowie cyklu jedną łyżeczkę oleju z wiesiołka lub dodawaj go do sałatki. Dzięki zawartości kwasów z grupy omega wzmacnia układ odpornościowy. Ułatwia odtruwanie i oczyszczanie organizmu z toksyn. Poprawia też...

 • Seks a PMS: Jaki wpływ na libido mają hormony?

  ...seks, jednak zaczyna ona wyraźnie spadać - zbyt intensywne pieszczoty mogą sprawiać dyskomfort lub ból. W trakcie PMS Zespół napięcia przedmiesiączkowego zaczyna się na ogół na kilka(...) zatrzymaniem płynów w organizmie). W trakcie PMS libido na ogół utrzymuje się na bardzo niskim poziomie (choć oczywiście są od tej reguły wyjątki). Bardziej, niż seksu, kobiety potrzebują...

 • Szafran łagodzi stres

  ..., przez co poprawia nastrój i zwiększa poczucie szczęścia. Badania wykazały również, że roślina ta działa łagodząco na objawy napięcia przedmiesiączkowego tzw. PMS. Szafran w sposób naturalny poprawia...