• Informacje na temat:

  kurkuma i jej właściwości

Artykuły na temat: kurkuma i jej właściwości
 • Kurkuma - hit czy kit?

  Kurkumowe latte to jeden z najpopularniejszych napojów w ostatnim czasie, swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim kurkumie, która uchodzi za jedną z najzdrowszych przypraw na świecie. Choć jej właściwości zdrowotne są nieocenione, eksperci radzą nie popadać w skrajny zachwyt.

 • Kurkuma nie leczy. Tylko udaje...

  Kurkuma, popularna głównie w kuchni azjatyckiej przyprawa, często stosowana także jako barwnik, nie ma właściwości leczniczych, które się jej przypisuje. Pisze o tym na swej stronie internetowej(...) naukowej nie ma przekonujących dowodów na jakiekolwiek terapeutyczne działanie zawartej w kurkumie, rzekomo leczniczej, kurkuminy, a jej "sława" bierze się stąd, że ta substancja doskonale takie własności...

 • Medyczne odkrycie: kurkuma

  ...przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi, poprawiając krążenie i zmniejszając ryzyko miażdżycy tętnic. Nasza rada: Aby wykorzystać cenne właściwości kurkumy, można stosować ją na co dzień w kuchni, dodając(...) zwiększenie (ponad tysiąckrotne!) działania kurkumy i lepsze jej wchłanianie jest spożywanie jej z dodatkiem pieprzu lub papryki. 5. Wzmacnia oraz regeneruje wątrobę: Substancje aktywne zawarte w kurkumie...

 • Niezwykłe właściwości kurkumy

  Zwana ostryżem długim kojarzona jest głównie z przyprawą w kuchni indyjskiej. A tymczasem jej główny składnik – kurkumina – to samo zdrowie.

 • Niezwykłe właściwości kurkumy

  Zwana ostryżem długim kojarzona jest głównie z przyprawą w kuchni indyjskiej. A tymczasem jej główny składnik – kurkumina – to samo zdrowie.

 • Imbir, curry, kurkuma

  Nie tylko nadają potrawom wspaniały aromat i smak, ale też mają cenne walory lecznicze. Te przyprawy warto zaprosić do swojej kuchni w mroźne zimowe dni.

 • Co jeść, żeby nie przytyć

  ...też zielona herbata. Ważne jednak, by nie zalewać jej wrzątkiem, bo wtedy traci swoje właściwości. Temperatura wody do jej zaparzania nie powinna przekraczać 80°C. Płatki i otręby Nie powinno ich(...) brzuchu. Podobnie działa niacyna, a karczochy spośród warzyw są jej najbogatszym źródłem. Z kolei kwas chlorogenowy zmniejsza wchłanianie cukru, przez co zmusza organizm do spalania zmagazynowanego...

 • Żywność zwalczająca stan zapalny - spożywczy trend 2017 roku?

  Potrawy niwelujące stany zapalne będzie jednym z wiodących trendów żywieniowych, przewidują eksperci. Zapowiedzią tej mody była kurkuma, która ze względu na swoje zdrowotne właściwości stała się jedną z najmodniejszych przypraw.

 • Przyprawy dodadzą urody

  Na co dzień dodają charakteru ulubionym potrawom. Ale warto też poznać ich właściwości pielęgnacyjne.

 • "Leki" bez recepty, czyli tym wyleczysz się sama

  A gdybyśmy musieli leczyć się sami? Czosnek, miód, jabłka, kurkuma oraz... światło słoneczne - oto "leki", które - jak przekonuje Małgorzata Lewko, autorka książki "Leczenie dobrą dietą" - pozwalają zapobiegać wielu chorobom.

Dyskusje na temat: kurkuma i jej właściwości
 • Re: Kurkuma - hit czy kit?

  Badania naukowe nad ziołami i naturalnymi substancjami prowadzone w ostatnich latach to jest taki pic na wodę. Komu opłaca się udowodnić lecznicze właściwości kurkumy? Można ją jedynie zapakować w kapsułki z domieszką oleju lub pieprzu. Każda firma farmaceutyczna mogłaby to zrobić. Nie ma unikatowej receptury - nie ma kasy. Kiedyś przebadano hiperycynę zawartą w dziurawcu. Jej super lecznicze