• Informacje na temat:

  kultura indyjska

Artykuły na temat: kultura indyjska
 • Bajeczny Mauritius

  Egzotyczna wyspa na Oceanie Indyjskim pachnie przyprawami i zachwyca różnorodną kulturą.

 • Mombasa - w labiryncie koralowej wyspy

  Drugie co do wielkości miasto w Kenii to jeden z największych portów w całej Afryce. W Mombasie znajdziemy mieszankę kultury Czarnego Lądu, arabskiej, hinduskiej i europejskiej.

 • Tańczyć nauczyła się w Indiach

  Trzy lata temu Polka Magda Niernsee rozpoczęła naukę w delhijskiej szkole kathaku, tradycyjnego tańca indyjskiego. Jej pokaz dyplomowy okazał się wielkim sukcesem.

 • Aleksandra Jakubowska: Przejdę do historii

  Kiedyś walczyłam o absolutną wolność kobiety. Jak pracowałam w "Sztandarze Młodych", toczyłam boje z Kingą Wiśniewską z "Tygodnika Powszechnego". Wtedy chciałam aborcji na życzenie, ale... życie nas zmienia. I osobiste doświadczenia też nas zmieniają. Po urodzeniu własnego dziecka i po tym, jak dowiedziałam się, że jest niepełnosprawne, życie stało się dla mnie ogromną wartością - mówi Aleksandra Jakubowska, była rzecznik dwóch rządów, wiceminister kultury, szef gabinetu politycznego premiera...

 • Przeziębienie: 15 kuracji z całego świata

  Co kraj, to obyczaj – każdy naród ma swą kulturę, tradycję i... przekazywane z pokolenia na pokolenie recepty na zdrowie. Wybraliśmy najlepsze z nich.

 • ​Idealna na gwiazdkę

  ...  Wychowują się w różnych zakątkach świata, w odmiennych kulturach, a nawet w innych czasach, ale łączą ich tajemnicze więzy. Bohaterowie książki będą je odkrywać stopniowo, zaznając przy tym radości i goryczy, ulegając przeczuciom i natrafiając na niespodzianki. Zaskakująca i pełna zwrotów akcja szybko wciąga czytelnika, który również chce poznać tajemnicę łączącą chłopca z indyjskiego...

 • Therme Skincare - kosmetyki z filozofią

  Jesienna aromaterapia inspirowana kulturami czterech stron świata.

 • Magia tańca

  ..., że nawiązujemy kontakt w rzeczywistości, może on istnieć na scenie. Myślę, że kultura Indii jest nam Polakom szczególnie bliska i że bardzo dobrze rozumiemy się nawet bez słów. Jest to związane z tym, że w obu kulturach - Polski i Indii - symbole, alegorie, retoryka mają bardzo duże znaczenie. Dzięki temu możemy łatwo się porozumieć, mamy bardzo podobny sposób wyrażania emocji, treści, związany...

 • Tańcz jak gwiazda Bollywood!

  Boom na filmy z Bollywood przyniósł ogromne zainteresowanie środkowowschodnią kulturą, strojami, a przede wszystkim charakterystycznym tańcem. Bollywood dance zyskuje coraz szersze rzesze fanów na całym świecie.

 • Tańcz jak gwiazda Bollywood!

  Boom na filmy z Bollywood przyniósł ogromne zainteresowanie środkowowschodnią kulturą, strojami, a przede wszystkim charakterystycznym tańcem. Bollywood dance zyskuje coraz szersze rzesze fanów na całym świecie.

Dyskusje na temat: kultura indyjska
 • Re: Hidźra: Indyjska trzecia płeć

  W Polsce w parkach od dawna laza tak samo kolorowo poubierane, ale 100% kobiety, zaczepiaja, kaza pokazac sobie reke, i placic. A jak sie nie da reki, to pluja i przeklinaja. Nie moge napisac, jak sie nazywaja, bo bylabyto mowa nienawisci.

 • Jak to ideał sięgnął bruku...

  Wcale nie jesteś dziecinna ani nie masz mentalności małego dziecka. Co do doktora K., to po prostu nie poznał się na Tobie, bo sądząc po Twoich zdolnościach literackich i zainteresowaniach (kultura indyjska), pewnie napisałaś fajną pracę. Na Twoim miejscu zapytałabym go, dlaczego tak nisko ocenił Twoje starania.