• Informacje na temat:

  kuchnia poznanska

Artykuły na temat: kuchnia poznanska
 • Jajka przepiórcze z komosą ryżową i domowym majonezem

  Razem z Marcinem Jabłońskim, szefem kuchni warszawskiej restauracji Naturel, oraz ekipą z poznańskiej pracowni Kwiaty i Miut urządziliśmy święta wśród kwiatów. Ważne było nie tylko to, czy są ładne, ale też czy smaczne. Oto jedna z naszych propozycji.

 • Mieczysław Hryniewicz: Chcę korzystać z życia

  Dlaczego gwiazdor serialu „Na Wspólnej” nigdy nie pomaga żonie w kuchni? Dowiecie się z rozmowy, w której opowiada nam o domu i bliskich.

 • II Dni Twierdzy Poznań

  .... "prawosławna". Śluza Katedralna W niedzielę na przedpolu śluzy rozgości się obóz wojskowy różnych formacji z zabytkowymi pojazdami, kuchnia polowa, strzelnica wiatrówkowa oraz stoisko księgarskie...

 • Maciej Nowak: Tylko apetyczni jedzą

  ​Z pozoru dobroduszny jak misie, które kolekcjonuje, i barwny jak jego koszule, jest postrachem restauratorów i kucharzy.

 • Na szlaku smaku z marką WINIARY – odkrywaj zupy razem z nami!

  Pyszny, pożywny, sycący.. Kto z nas nie marzy o takim posiłku zaraz po powrocie do domu z pracy czy szkoły? Wszystkie te cechy łączą w sobie zupy, które jesienią i zimą skutecznie rozgrzewają, a latem przynoszą lekkie orzeźwienie. Dzięki nim możemy do naszego menu włączyć także warzywa, które nie tylko wzbogacą ich smak, ale są też pełne witamin. Jednak to nie koniec ich zalet! Nie od dziś wiadomo, że nic nie jednoczy rodziny przy wspólnym stole lepiej niż talerz pysznej domowej zupy. Marka...

 • Koncert i Bal sylwestrowy w Teatrze Wielkim w Poznaniu

  Teatr Wielki w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy wieczór i noc sylwestrową, której przewodzić będzie hiszpańska Carmen.

 • Mieczysław Fogg. Jego piosenki znają wszyscy

  Jeszcze za jego życia krążył dowcip: archeolodzy znajdują egipską mumię, która budzi się i pyta: "Czy Fogg wciąż jeszcze śpiewa?". Dzisiaj mumia musiałaby się zdziwić, bo popularni młodzi muzycy wciąż śpiewają jego utwory. O Mieczysławie Foggu z jego prawnukiem Michałem Foggiem na łamach magazynu PANI rozmawiała Iga Nyc.

 • Nasze skarby

  ..., w których turyści, ale też mieszkańcy przesiadują od rana do późnych godzin nocnych. Przy ul. Józefa ulokowały się m.in. restauracja Kuchnia i Wino ze świetnymi mulami czy francuskie bistro Zazie...

 • W jakich regionach Polski najlepiej odpoczniesz podczas wyjazdu z całą rodziną?

  Współczesna moda na dalekie podróże trochę oddaliła nas od tego, co warte zobaczenia w naszym kraju. Doskonale znamy Egipt, wiemy, co jada się w Grecji, jakie zabytki zobaczymy w Rzymie. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak piękna jest Polska. Atrakcje zza przysłowiowej miedzy umykają naszej uwadze. Szkoda, bo blisko położone regiony są wymarzonym miejscem na rodzinny wypad.

 • Fabrycznie nowa

  „Polski Manchester” jest coraz mniej przemysłowy, a coraz bardziej pomysłowy. Ubywa kominów, przybywa festiwali i murali. Łódź dogania swoja przedwojenną reputacje miasta bardziej awangardowego niż stolica. Pomimo kontrowersyjnej publikacji brytyjskiego tabloidu "The Sun" trzeba przyznać, że miasto należy do najszybciej rozwijających się, przyszłych metropolii kraju. Zresztą - sprawdźcie sami!