• Informacje na temat:

  książki dla dzieci w wieku 12 lat

Artykuły na temat: książki dla dzieci w wieku 12 lat
 • Julia Roberts: Piękno nie ma wieku

  ...​Wielkie oczy jelonka Bambi, szeroki uśmiech jak u Kota z Cheshire i niesforne, kasztanowe loki. Julia Roberts, która niedawno skończyła 50 lat, to wciąż nasza ulubiona Pretty Woman. Niedługo aktorkę będziemy mogli zobaczyć w nowym filmie.

 • Redakcja poleca: Książki na listopad

  Jesienna aura nas nie rozpieszcza. Jeśli w szare i deszczowe dni marzysz tylko o kocu, ciepłej herbacie i ciekawej książce, to dobrze trafiłaś! Mamy dla ciebie subiektywny przegląd nowości wydawniczych, które na pewno umilą zimne jesienne wieczory. Radzimy przeczytać, naprawdę warto!

 • Moje dziecko robi, co chce

  ...". Z listów pisarza Mikołaja Gogola Poznajcie Ewę (39 l.): florystka, ma własną kwiaciarnię, specjalizuje się w bukietach niestandardowych (nie lubi róż). Ten sam od kilku lat partner, brak dzieci (na(...) co dziś, więc rodzice, w ich mniemaniu dla dobra dzieci, korzystają z tego garściami. A potem oczekują konkretnych efektów. "Obawiam się, że nasze zbyt troskliwe wychowanie wydaje skarłowaciałe...

 • Dzieci należą do biologicznych rodziców? Nie tam...

  ...- Chcieli wychowywać „nowego człowieka”, dlatego za wszelką cenę chcieli zburzyć model rodziny „burżuazyjnej”, w której dzieci należą do rodziców i zastąpić go modelem rodzicielstwa kolektywnego: wszyscy dorośli mieszkańcy mieli być matkami i ojcami dla wszystkich dzieci - tak o życiu w kibucu mówi Jael Neeman, autorka książki "Byliśmy przyszłością".

 • Małe książki o dużych sprawach

  ...również zdania, że choć to my, rodzice, powinniśmy uczyć dzieci rozpoznawać i nazywać emocje, zwykle tego nie umiemy. Nie mieliśmy dobrych wzorów. Dlatego napisane przez niego książki mają na końcu(...)Nowe książki dla dzieci poruszają dziś tematy trudne, tematy tabu, pomagają znaleźć rozwiązanie konkretnych problemów, kształcą inteligencję emocjonalną i postawę obywatelską. Warto je czytać razem...

 • Zapraszamy na Targi Książki

  Od 22 do 24 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywać się będą 54. Międzynarodowe Targi Książki. Zapraszamy na spotkania z pisarzami.

 • Trudne tematy dla mamy i taty

  Książka jest adresowana do wszystkich rodziców i wychowawców dzieci w wieku od 4-12 lat, którzy chcieliby się dowiedzieć jak w sposób mało stresujący i rozsądny rozmawiać z dziećmi o trudnych nawet dla nas dorosłych sprawach.

 • Naucz swoje dziecko korzystać z komputera

  ...pójść dalej. Zainstaluj specjalną przeglądarkę dla małych dzieci, np. KidzBrowser (www.kidzbrowser.com). Jest bardzo prosta w obsłudze, w sam raz dla kilkulatków - poradzą z nią sobie nawet szkraby, które(...), jak długo pociecha może korzystać z internetu. Dziecko w wieku 7-9 lat może spędzić przed komputerem najwyżej do 40 minut dziennie, starsze, 10-, 12-letnie może surfować nie dłużej niż godzinę. Jeśli...

 • Maria Czubaszek: Nawet niepalący żyją tylko do śmierci

  ...12 maja 2016 roku w wieku 76 lat zmarła Maria Czubaszek - pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, felietonistka i dziennikarka. Przypominamy wywiad z Marią Czubaszek przeprowadzony w styczniu 2015 roku przez dziennikarkę Styl.pl Annę Piątkowską.

 • Jej wysokość Rock'n'Roll

  ...​20-letnia Patti Smith samotnie błąkała się po ulicach Nowego Jorku w poszukiwaniu pracy, dachu nad głową i życiowych doświadczeń, które miały uczynić z niej jedną z najważniejszych amerykańskich artystek XX wieku. Została gwiazdą rock and rolla, choć nie było w nim wtedy miejsca dla kobiet. Patricia Lee Smith w grudniu skończy 70 lat.

Dyskusje na temat: książki dla dzieci w wieku 12 lat
 • Umie, nie umie, postepuje czyli... Francuskie Przedszkole...

  Stefane, mam dwójkę dzieci i widzę, że każde rozwija się w swoim tempie. Maja w wieku 5 lat czytała już bez problemów, samodzielnie nawet przeczytała wtedy swoją pierwsza książkę. Krzyś nie był tym w jej wieku kompletnie zainteresowany. Zaczął czytać dopiero w późnej zerówce w wieku 6,5 lat. A teraz? Krzyś pożera książki, ma 12 lat i przeczytał juz całego Tolkiena , trochę Sienkiewicza. Jest