• Informacje na temat:

  książka z cytatami

Artykuły na temat: książka z cytatami
 • Książka kucharska Jane Austen

  Zbiór przepisów kuchni anglosaskiej z przełomu XVIII i XIX wieku, opatrzony komentarzem na temat obyczajów epoki, a także licznymi cytatami z ówczesnych dzienników, notatników kulinarnych oraz powieści i opowiadań autorki "Dumy i uprzedzenia", pełen smaków i zapachów, które towarzyszyły Jane Austen w życiu codziennym i podczas odświętnych przyjęć. Dzięki tej książce dowiecie się jak przyrządzić...

 • Kobitka w Ameryce - Lisa Bloom - wydala ksiazke, w ktorej cytuje wyniki badan na mlodych Amerykankach. Jedna czwarta z nich, biorac udzial w ankiecie,...

 • Konkurs "Miesiąc z Jeremim Przyborą"

  Weź udział w naszym konkursie - codziennie jedna osoba otrzyma od nas wyjątkową nagrodę. A jest nią książka "Dzieła (niemal) wszystkie" Jeremiego Przybory, która ukazała się 12 grudnia 2015 roku.

 • Julia i jej samotna podróż dookoła świata

  Wakacje, które zmieniły moje życie – najczęściej to tylko pobożne życzenie. Podróże nam powszednieją, po powrocie zaskakująco szybko wracamy do codzienności. W przypadku Julii Raczko było inaczej. Pojechała w półroczną podróż dookoła świata, z której nigdy nie wróciła. Zakochała się i zamieszkała w Australii. Niedawno ukazała się jej druga książka pt. „Julia jest w Australii”.

 • Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall

  ...ostatnią książką. Książka zawiera również wspomnienia przyjaciół, uczniów, współpracowników Hanny Krall ze spotkań z reporterką i jej twórczością. Swoimi refleksjami dzielą się z czytelnikiem m.in...

 • Monika Jaruzelska: Mogę polegać tylko na sobie

  Czytając "Towarzyszkę Panienkę" - pani pierwszą książkę, pomyślałam, że wymagała sporej odwagi - otwarcie mówi pani o samotności, która towarzyszyła jej przez całe dzieciństwo. Ale podobno ta książka(...), sprawiło, że ta książka wymagała ode mnie większego trudu. Nie myślała pani, żeby po tym skandalu wycofać się, opóźnić premierę książki? - Mam za duży szacunek dla swoich czytelników, żeby...

 • Julio Cortazar

  Cytatami z jego książek porozumiewali się ludzie na całym świecie. Wyznawali sobie miłość, objaśniali świat i buntowali się przeciw władzy, popijając mate.

 • Kobiety w Biblii

  Bogato ilustrowana książka poświęcona postaciom kobiet pojawiających się w księgach Starego i Nowego Testamentu.

 • Podążać drogami Boga. Przesłanie Abrahama i Sary

  Książka przedstawia biblijną historię Abrahama i Sary. Każdy z 40 rozdziałów rozpoczyna cytat z Pisma Świętego, po nim zamieszczono rozważania na ich temat, z odniesieniem do realiów współczesnych. Z bagażu doświadczeń Abrahama i Sary może czerpać i dzisiejszy czytelnik.

 • Po "mamałydze"

  Książka "Regał ostatnich tchnień" Aglaji Veterabyi jest kontynuacją "Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze". Jej mottem jest cytat z debiutanckiej powieści autorki: "Jesteśmy o wiele dłużej martwi niż żywi, dlatego jako umarli potrzebujemy dużo więcej szczęścia".

Dyskusje na temat: książka z cytatami
 • Re: Mario:)) Wilgotne miejsca, to jednak nowa jakosć

  robi, niezastąpione Twoje oko i komentarz do, nie ma co ukrywać, ciekawego tematu. Czy taka książka to dobry sposób na uleczenie kobiecego wstydu? Nie sądzę. Nie czytałam całości, ale myslę, że są inne sposoby na poznawanie siebie i kochanie. jesli komuś to pomoże, to niech czyta, nech się cytatami oblepi :)