• Informacje na temat:

  kradziez dokumentow

Artykuły na temat: kradziez dokumentow
 • Jak się bronić przed przestępstwami internetowymi

  Nękanie, wyłudzenia danych, kradzieże z kont bankowych. Podpowiadamy, jak korzystać z sieci tak, by uniknąć tego typu zagrożeń.

 • Decyzja o przeprowadzce podjęta. Przenosimy się na wieś :) Oby tamtejsza cisza, i relaksacyjny wpływ zwierząt sprawił, że zostaniemy tam na dłużej, bo...

 • Jak chronić się przed kieszonkowcami?

  Niedawno podczas zakupów w centrum handlowym zostałam okradziona. Nic nie zauważyłam ani nie poczułam, że złodziej wyciąga mi portfel z torebki. To było bardzo przykre przeżycie i ogromne kłopoty, bo w portfelu, oprócz pieniędzy, miałam dokumenty, m.in. dowód osobisty, kartę do bankomatu i kartę miejską. Spędziłam sporo czasu na posterunku policji, aby zgłosić kradzież. Musiałam też zastrzec karty. Jak chronić się przed kieszonkowcami? Katarzyna, Gdańsk

 • Zastrzegamy zgubione i skradzione dokumenty

  W sklepach większy ruch przed nadchodzącymi powoli świętami... A gdy jesteśmy zabiegani i zamyśleni, to... w to graj złodziejom! Gdy zginie nam dokument, trzeba szybko działać.

 • Niedawno podczas zakupów w centrum handlowym zostałam okradziona. Nic nie zauważyłam ani nie poczułam, że złodziej wyciąga mi portfel z torebki. To było bardzo przykre przeżycie i ogromne kłopoty, bo w portfelu, oprócz pieniędzy, miałam dokumenty, m.in. dowód osobisty, kartę do bankomatu i kartę miejską. Spędziłam sporo czasu na posterunku policji, aby zgłosić kradzież. Musiałam też zastrzec karty. Jak chronić się przed kieszonkowcami? Katarzyna, Gdańsk

 • Ratunku, okradli mnie

  To zawsze jest szok, ale utrata dokumentów zdarza się nawet najbardziej uważnym. Dlatego, gdy tylko zauważysz, że zostałaś okradziona, nie panikuj, ale działaj!

 • Skradzione tablice

  Kradzież numerów rejestracyjnych to dla kierowcy kłopot. Czy powinien ten fakt zgłaszać policji? Ile kosztować będą nowe tablice? Co grozi za jazdę bez nich?

 • Jak zmniejszyć ryzyko wyłudzenia pożyczki na swoje dane

  Kreatywność i precyzja działania przestępców kradnących dane osobowe w celu wyłudzenia na nie pożyczki zwiększa się wraz z rozwojem technologii, która na dobre wkroczyła nie tylko do naszych portfeli. Co prawda nie istnieją sposoby pozwalające zabezpieczyć się przed kradzieżą w stu procentach, jednak dzięki niektórym rozwiązaniom możemy znacznie ograniczyć ryzyko. Na co szczególnie uważać? Co zrobić, kiedy zorientujemy się, że ktoś wziął chwilówkę, podszywając się pod nas?

 • Ochrona w sklepie – jakie ma uprawnienia

  Ochroniarze są teraz niemal w każdym sklepie. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób muszą się zachowywać wobec klientów – co im wolno, a czego nie. Gdyby się zdarzyło, że ochroniarz nas źle potraktował, mamy prawo złożyć skargę.

 • Chroń swoje dane

  Ostatnio złodzieje wyspecjalizowali się w tzw. kradzieży tożsamości, czyli wykorzystywaniu danych osobowych lub haseł do okradania kont bankowych.