• Informacje na temat:

  komunikacja werbalna

Artykuły na temat: komunikacja werbalna
 • Dziwna komunikacja

  ...złości do radości. Przyszedłszy do domu opowiedział, jak było i na końcu rzekł: - Soli nie przyniosłem, lecz wiem teraz, co oznacza wyraz dziwny. Trochę śmieszna ta komunikacja, prawda? Popatrzmy uważnie wokół siebie, ile jest takich sytuacji w życiu. Przysłowie mówi - "dogadał się jak gęś z prosięciem". A przecież komunikacja werbalna zależy nie tylko od tego, jak sprawnie nadajemy komunikat, ale...

 • Popraw swoją inteligencję niewerbalną!

  ...siebie oraz rozmówców, na których chcemy wywierać wpływ. Jak się przekonaliśmy, właściwie spożytkowana inteligencja niewerbalna sama w sobie stanowi siłę, jest kwintesencją tego, co ludzie sukcesu(...) upragniony cel, ucząc się interpretowania i wykorzystywania uniwersalnego języka, jakim jest inteligencja niewerbalna. Książka jest swego rodzaju przewodnikiem, który w sposób prosty i przejrzysty...

 • 10 Mieczy Ludzie uważają Cię za osobę inteligentną, ale zamkniętą w sobie. Zdecydowanie łatwiej się im z Tobą pisze niż rozmawia, więc poćwicz komunikację...

 • Porozumienie bez słów

  Rozmowa to podstawa budowania udanego związku, ale z pewnością nie jedyna forma komunikacji. Dotyk, gesty, a nawet sposoby na jakie można wspólnie milczeć tworzą indywidualny język, który każdej parze umożliwia porozumiewanie się na zupełnie nowym poziomie. Równie ważnym dla budowania intymnej więzi i poczucia bliskości.

 • Jak odczytać mowę twarzy?

  Ekspresja ciała jest najważniejszą częścią komunikacji niewerbalnej, tak zwanej mowy ciała. Udowodniono, że 7 procent informacji czerpiemy ze słów, 35 procent wnioskujemy z tonu głosu i aż 55 procent z języka ciała. Przejawia się on jako ruch lub gest. Kobiety są lepszymi od mężczyzn nadawcami i odbiorcami komunikatów niewerbalnych. Zobaczmy, co mówi ciało kobiety.

 • Jak odczytać mowę twarzy?

  Ekspresja ciała jest najważniejszą częścią komunikacji niewerbalnej, tak zwanej mowy ciała. Udowodniono, że 7 procent informacji czerpiemy ze słów, 35 procent wnioskujemy z tonu głosu i aż 55 procent z języka ciała. Przejawia się on jako ruch lub gest. Kobiety są lepszymi od mężczyzn nadawcami i odbiorcami komunikatów niewerbalnych. Zobaczmy, co mówi ciało kobiety.

 • Łatwo przyjdzie Tobie dziś pozałatwiać niedokończone sprawy emocjonalne. Jeśli jesteś na kogoś pogniewany, to dziś uda się się skutecznie zażegnać spory...

 • Taneczny protest

  Już po raz czwarty Kraków dołączył do ogólnoświatowej akcji pod nazwą "One Billion Rising". Polska nazwa akcji nosi tytuł - Nazywam się Miliard.

 • Jak ustrzec się napadu: Ważne zasady

  Żadna z nas nie chciałaby być ofiarą napadu ulicznego. Aby zminimalizować ryzyko, warto przestrzegać kilku ważnych zasad.

 • Dziesięć ciekawych faktów o kotach

  ..."rozmowne" staje się to zwierzę. Komunikacja niewerbalna Jeśli podczas głaskania czujesz charakterystyczne drżenie kociego ciała, oznacza to, że zwierzę cieszy się z twojej obecności. Jeśli ugniata...

Wideo na temat: komunikacja werbalna
 • Czy Herbuś kieruje się intuicją?

  Intuicja. Czy warto słuchać wewnętrznego głosu? Gośćmi "Dzień Dobry TVN" były: aktorki Edyta Herbuś, Anna Cieślak i wizjonerka Aida Kosojan-Przybysz. - Kobiety mają zdolność czytania 80 procent znaków niewerbalnej komunikacji, a mężczyźni tylko 40 procent - powiedziała Herbuś. W jakich sytuacjach polegają na tym, co podpowiada im serce? Czy da się rozwinąć wrodzony zmysł intuicji, a jeśli tak, to jak go ćwiczyć?

 • Oczy twoją wizytówką. Soczewki akcentujące

  Oczy są najważniejszym kanałem komunikacji niewerbalnej. Zdrowe i pełne energii spojrzenie ułatwia kontakty zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Atrakcyjny wygląd oczu można podkreślić za pomocą soczewek kontaktowych akcentujących. Nadają one charakterystyczny błysk oczom, uwydatniają ich naturalną barwę oraz zaznaczają okolice rogówki.

Dyskusje na temat: komunikacja werbalna
 • Re: czy rozmawiacie z partnerami o seksie??

  ) jedna rzecz, nigdy nie rob nic przeciwko sobie bo tylko mozesz pogorszyc sprawy i obrzydzic sobie cos co kiedys mogloby ci sie podobac xD komunikacja ... nie tylko werbalna wysoce zalecana :)

 • -

  -

  mmowa ciala jest bardziej wyrazna niz werbalna komunikacja. nie da sie jej jednak nauczyc, kazdy wyuczony gest robiony "swiadomie" na sile jest sztuczny i taki pozostanie. najwazniejsza bowiem w czlowieku jest spojnosc - spojnosc emocji, slow, gestow i zachwoania, tonu glosu itd.