• Informacje na temat:

  komponowanie utworow

Artykuły na temat: komponowanie utworow
 • "Tworzymy utwory, gdy jest nam smutno"

  ...na nas jako ludzi. A jeśli chodzi o chorobę Adama, to niech on lepiej sam ci o tym opowie. Adam : W moim przypadku długi pobyt w szpitalu spowodował, że miałem mniej czasu na komponowanie piosenek...

 • Dziewczyny z "Projekt Lady" piszą piosenkę z Lilu!

  Julka Jaroszewska uwielbia śpiewać, zaś Paulina „Pyśka“ Radzikowska rapuje i pisze teksty. Dzięki programowi „Projekt Lady“ spełniły swoje muzyczne marzenia - trafiły do profesjonalnego hip-hopowego studia. W świat komponowania wprowadziła ich raperka, wokalistka i autorka tekstów Lilu!

 • Listy zamiast powieści

  Maria Dąbrowska i Anna Kowalska odpoczywały w Sopocie, Zygmunt Mycielski urlopował i komponował w Nieborowie, Anna Iwaszkiewiczowa kurowała się w Rabce i ukochanej Ustce. Pisarze i intelektualiści tworzący w PRL byli stałymi bywalcami domów pracy twórczej w Zakopanem, Sopocie, Oborach. Jarosław Iwaszkiewicz uwielbiał wyjeżdżać do Sandomierza, w którym co roku powstawały ważne opowiadania i powieści, a przede wszystkim wyjątkowe listy.

 • Piotr Bukartyk: Śmiech to moja broń

  Piosenki tworzy od niemal czterdziestu lat. Trochę bard, trochę kabareciarz, który z równą łatwością pisze romantyczne ballady, piosenki satyryczne i utwory rockowe. Oklaskiwała go publiczność Opola, Woodstoku i… teatru Rampa, gdzie wystąpił w roli Vana Morrisona. Telewidzowie znają go z programu „Powrót bardów”, a słuchacze radiowej Trójki z piątkowych programów Wojciecha Manna, w których Piotr Bukartyk pojawia się od 12 lat.

 • Reni Jusis: chcę znowu zaryzykować

  Komponuje i pisze teksty. O kobietach, o miłości. Jest ikoną muzyki klubowej i szczęśliwą mężatką. Teraz Reni Jusis zapowiada zwrot w swoim życiu.

 • The Rasmus

  ...oczekiwania. Moje własne pragnienia. Dzięki temu mogę unikać konfliktów z innymi. I unikać stresu. Medytacja w pewnym sensie ma również wpływ na komponowanie przeze mnie muzyki. Wydaje mi się, że dzięki jodze...

 • ​Wawel o zmierzchu: Koncert finałowy

  W programie trwającego w Krakowie 11. festiwalu "Wawel o zmierzchu" akcent pada na wartości polskie i kulturę narodową, przedstawianą w szerokim kontekście wysokiej sztuki muzycznej. Podczas finału w sobotę 25 sierpnia międzynarodowej publiczności przedstawią się dyrygent - Maestro Marek Moś, a także młodzi utalentowani artyści: pianista Szymon Nehring ("ambasador" kultury polskiej w świecie) oraz orkiestra CORda Cracovia.

 • Opera kameralna na 1050. rocznicę chrztu Polski

  Muzyka jednego z największych polskich kompozytorów na najważniejszej rocznicy tego roku - "Passio Domini Nostri Jesu Christi" Józefa Elsnera będzie można usłyszeć na placu Piłsudskiego już 2 czerwca. Plenerowy koncert odbędzie się z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

 • ​Leszek Możdżer i "barokowi dziwacy"

  Leszek Możdżer - wybitny jazzman, pianista i kompozytor rozpoczął współpracę z Holland Baroque - orkiestrą grającą muzykę dawną. Niebawem premiera ich nowej płyty i trasa koncertowa.

 • ​Gitarzysta The National na Sacrum Profanum

  Gitarzysta formacji The National Bryce Dessner wystąpi 14 września w Krakowie w ramach festiwalu Sacrum Profanum.