• Informacje na temat:

  kleszcz w skorze

Artykuły na temat: kleszcz w skorze
 • Usuń kleszcza

  ...​Nie wykręcaj ani nie wyciskaj kleszcza. Nie smaruj go tłuszczem (np. masłem, olejkami), lakierem do paznokci ani spirytusem. To sprawia, że pajęczak dusi się i wymiotuje, co zwiększa ryzyko zakażenia. Nie wycinaj go też ze skórą. Do usuwania kleszczy służą następujące przyrządy dostępne w aptekach i drogeriach.

 • Jak wyciągnąć kleszcza?

  ...​Prawidłowe usunięcie kleszcza wymaga precyzji oraz użycia odpowiedniego narzędzia. Nie jest to trudne – pod warunkiem zastosowania właściwej techniki. Dowiedz się, jak prawidłowo wyciągnąć kleszcza i co zrobić po usunięciu pasożyta.

 • Uwaga: Kleszcze!

  Z roku na rok ich przybywa. Rośnie też liczba zachorowań na niebezpieczne choroby roznoszone przez te pajęczaki. Najczęstsze z nich to borelioza i odkleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego tak ważne jest, by uniknąć ukąszenia przez pasożyty, a jeśli już do niego dojdzie, właściwie zareagować. Przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu możemy się zaszczepić. Nie ma niestety szczepionki przeciw...

 • Co robić, gdy ugryzie cię kleszcz

  Momentu wkłucia się kleszcza w skórę nie czujesz, ponieważ wydziela on substancję znieczulającą. Zanim kleszcz napije się krwi, wygląda na skórze jak mała czarna lub brązowa grudka. Opity krwią przypomina borówkę przyczepioną do skóry. Co robić, gdy po spacerze zauważymy kleszcza na ciele?

 • W tym roku zima była dość łagodna, więc mamy prawdziwy wysyp kleszczy. To zła wiadomość, zważywszy na to, że kleszcze przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). Nie każdy kleszcz jest ich nosicielem, ale ryzyko jest spore: specjaliści szacują, że już co trzeci kleszcz w Polsce jest zarażony którąś z tych chorób...

 • Sezon na kleszcze

  Z roku na rok przybywa zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu. Co wiemy o tej chorobie? Jak jej zapobiec?

 • Naturalne sposoby ochrony przed kleszczami

  Kleszcze to roztocza pasożytujące na ludziach i zwierzętach, roznoszące groźne dla zdrowia choroby zakaźne. Ryzyko ukąszenia występuje głównie w lesie, ale nie zapominajmy, że kleszcze mogą czyhać również w przydomowym ogródku!

 • Kleszcze - mały, wielki kłopot

  Wraz z nadejściem wiosny i pierwszymi promieniami słońca do życia budzi się cała natura i... kleszcze!

 • Prawdy i mity o kleszczach

  Wraz ze słoneczną i ciepłą aurą w lasach, parkach i na łąkach uaktywniają się kleszcze. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o tych pajęczakach, zagrożeniach z nimi związanych i dowiedz się jak ich unikać.

 • Sezon na kleszcze - jak się przygotować?

  Większość ludzi z niecierpliwością czeka na dłuższe i cieplejsze dni, by wreszcie odetchnąć pełną piersią. Warto jednak w nadchodzącym czasie uzbroić się w zdwojoną czujność. Pierwsze podmuchy wiosennego wiatru to nie tylko pretekst do dłuższych spacerów dla nas. Na żer wyruszają też najwięksi wrogowie wycieczkowiczów i pupili – kleszcze.

Wideo na temat: kleszcz w skorze
 • Jak uchronić zwierzęta przed pchłami i kleszczami?

  Jak uchronić zwierzęta domowe przed pchłami i kleszczami? - Stosować dobrej jakości leki - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Artur Andrzejczak, weterynarz. - Zalecam zawsze po spacerze zwierzę oglądać, szukać pcheł, kleszczy - zaznaczył. Jak pozbyć się znalezionego w skórze kleszcza? Jakie objawy u psa powinny zaniepokoić właściciela? Źródło: Dzień Dobry TVN Dostawca: x-news