• Informacje na temat:

  kiedy odrzucic spadek

Artykuły na temat: kiedy odrzucic spadek
 • Wszystko o spadku. Kiedy warto go przyjąć, a kiedy odrzucić

  Pamiętajmy, że dziedzicząc spadek, przejmujemy nie tylko majątek zmarłego, ale i jego zobowiązania, czyli długi. Jak to zrobić, by nie wpaść w kłopoty finansowe?

 • Terminy ważne dla spadkobierców

  Gdy odziedziczymy spadek, warto wiedzieć, które sprawy z nim związane można załatwić w dowolnym czasie, a z jakimi lepiej nie czekać, by z powodu spóźnienia nie stracić finansowo. Przypominamy!

 • Jak PMS wpływa na codzienne życie

  ...mężczyzna będzie wiedział, kiedy może spotkać się z odmową i nie będzie się czuł odrzucony. Uwaga! Spadek libido podczas PMS występuje u wielu kobiet, ale nie u wszystkich. Zdarza się, że dotyk(...) pierwsze: Spadek koncentracji To jeden z wielu psychicznych objawów, najprawdopodobniej związany z wahaniami poziomu hormonów.  W trakcie PMS możesz czuć, że zadania, które zwykle przychodzą ci...

 • Jak się uchronić od długów w spadku

  Spadek kojarzy się z majątkiem... Ale trzeba pamiętać, że można odziedziczyć też długi. Co zrobić, by taka sytuacja nas nie zaskoczyła? Są dobre rozwiązania!

 • 8 ważnych pytań o zachowek

  Sprawy spadkowe często budzą emocje. Warto więc wiedzieć, co i kiedy załatwić, aby otrzymać należną część spadku, nawet jeśli testament okaże się dla nas niekorzystny.

 • Jak uchronić się przed długami

  Są w życiu sytuacje, kiedy bez własnej winy stajemy się dłużnikiem! Bywa, że odziedziczymy długi w spadku. Ale nie tylko... Może się okazać, że małżonek narobił długów lub podżyrowaliśmy kredyt nieuczciwemu znajomemu. Co zrobić?

 • Stalkerzy: Niszczą życie innych, myślą tylko o sobie

  ...- Czasem, kiedy klienci dzwonią, wyczuwam, że bardzo się boją tego, że ktoś przeszkodzi im w rozmowie. Mówią dużo, szybko, czasem chaotycznie - jakby obawiali się, że stracą szansę na podzielenie się swoim problemem. Że słucha ich sam stalker i już wie jak kolejnym razem zaatakować - mówi Weronika Plich, konsultant psychologiczny.

 • Dieta jak narkotyk

  Tu sprężyste uda, tam jędrne pośladki. Tu krągłe biusty, tam zgrabne łydki. Mają je gwiazdy, Ty też chcesz je mieć. Więc zaczynasz dietę. I kolejną. Przestajesz jeść albo jesz za dużo. Wydaje ci się, że masz kontrolę. Nawet nie zauważasz, kiedy ją tracisz. O tym, skąd biorą się zaburzenia odżywiania, rozmawiamy z dr Anną Brytek-Materą, psychologiem.

 • Sposoby na wyjście z długów

  ...w sytuacji, kiedy nie stać nas na bieżącą spłatę tych, które już posiadamy. Tak wpada się w klasyczną pętlę zadłużenia. Zobowiązania w spółdzielni Małżeństwo W. ma mieszkanie spółdzielcze własnościowe. Kiedy on zachorował, nie płacili czynszu przez wiele miesięcy, wszystko szło na jego leczenie. Spółdzielnia wysłała im przedsądowe wezwanie do zapłaty całej zaległej kwoty. Straszy sądem, eksmisją...

 • Zasady dziedziczenia nieruchomości

  W jaki sposób można przejąć taki spadek, wyjaśnia nasz ekspert, Przemysław Gronowski, specjalista od prawa cywilnego. Mieszkanie własnościowe W przypadku mieszkania własnościowego to jego(...) spadkobiercy ustawowi, czyli w pierwszej kolejności współmałżonek i dzieci. Otrzymują spadek w równych częściach, ale część małżonka nie może być mniejsza niż 1/4 całości. Istnieją dwie...