• Informacje na temat:

  kartki dla babci

Artykuły na temat: kartki dla babci
 • Oryginalny prezent dla babci – co wybrać, by sprawić babci radość?

  Dzień Babci to wyjątkowe święto – idealna okazja, żeby wyrazić miłość, szacunek oraz wdzięczność dla osoby, która kocha nas bezwarunkowo. Szukasz najlepszego prezentu, który będzie doskonale wpisywał się w zainteresowania i pasje Twojej babci? Sprawdź nasze inspiracje i wywołaj uśmiech na jej twarzy!

 • Katarzyna Żak: Na Wielkanoc musi być sernik babci Helenki

  Te radosne święta są dla aktorki okazją do spotkania z najbliższymi. Nam opowiedziała, jak się do tego przygotowuje i jak smakuje życie.

 • ...w domu mowilo, moze nie najpiekniej, ale trafnie). Dekolt ma dalej i szyje gola bo ja dusi . Moze wieczorem da sie namowic na staroswiecka metode owiniecia gardla i kompresu z alkoholu. Gardlo ja tez(...) z zielonej natki finocchio. Oni to wyrzucaja a ja na koperek przerobilam. Zupa wyszla delikatna z drobna nuta zapachu finocchio. Jak ja lubie dla nich gotowac. Uwielbiaja polskie zupy i w ogole co...

 • Era listów powraca z aplikacją „Slowly”?

  Wiele wskazywało na to, że era pisania listów minęła już bezpowrotnie. Że papierowe kartki skrywające ludzkie myśli i sekrety zostały na zawsze zastąpione przez SMS-y i elektroniczne komunikatory. Czy jednak na pewno?

 • "Jak wtedy było"

  Pretekstem do naszej rozmowy z Pauliną Holtz jest premiera gry planszowej "Jak to wtedy było" inspirującej rodzinne opowieści oraz towarzyszące jej albumy z serii "Opowiedz mi, Babciu", "Opowiedz mi, Dziadku" - pamiętniki do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń.

 • Pomysły na prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny

  Przed nami najbardziej oczekiwany okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. Statystycznie to właśnie w grudniu wydajemy najwięcej pieniędzy, zarówno na przygotowanie samej Wigilii, jak i na prezenty dla najbliższych. Często nie panujemy nad swoim kontem bankowym, a nasze wydatki zaskakują… nas samych. Warto więc zaplanować świąteczny budżet z odpowiednim wyprzedzeniem i zgodnie z nim, poszukać...

 • ​Anna Seniuk: Bałagan z przodkami

  W tej rodzinie była smutna babcia, prababka, która postradała zmysły z rozpaczy, jej córka, po którą narzeczony przyjechał do... klasztoru i cała plejada postaci z fascynującymi życiorysami. To przodkowie aktorki Anny Seniuk, która w raz z córką Magdaleną Małecką-Wippich stara się uporządkować drzewo genealogiczne.

 • Marcin Kwaśny: Bóg mnie wyłowi

  ...do policji w Tarnowie, do wydziału kryminalnego. Dostał nawet odznaczenie dla najlepszego policjanta w Małopolsce za wykrywalność przestępstw. Wolałem go jako wojskowego, bo historie związane z pracą(...) rosłem w domu kobiet. Mama jest otwarta, towarzyska, zawsze było wokół niej wielu ludzi. W Tarnowie mieszkała z nami także babcia i ciotka. Mieliśmy 42-metrowe mieszkanie na parterze, dwa pokoje. W jednym...

 • Gotujemy dla małego alergika

  Kiedy malec ma alergię pokarmową, nie obejdzie się bez specjalnej diety. Podpowiemy ci, jak w bezpieczny sposób przyrządzać dla niego posiłki.

 • Magdalena Boczarska: Lubię sobie wszystko utrudnić

  ...​Perfekcjonistka. Ciągle stawia sobie nowe wyzwania. Chce stanąć z drugiej strony kamery w roli reżyserki. Ale praca nie jest już dla niej najważniejsza. Życie napisało dla Magdaleny Boczarskiej inny scenariusz.

Dyskusje na temat: kartki dla babci
 • Re: Ile znaczą dla nas rodzinne pamiątki

  Mam dowód osobisty babci ur. 25 lipca 1906 r., a dowód wydany był w 1936 roku, mam kartki na wszystko co było sprzedawane na kartki, mam masę zdjęć moich przodków (część z nich odnawiam u fotografa). Cenię sobie pamiątki po bliskich!

 • Re: Zapiski Mamy

  geografa z Olsztyna pelen opisow szlakow i przyrody ale bardzo wesoly... fragmenty pamietnika mojej babci z Wilna sprzed wojny...; kiedys wpadly mi w rece kartki z jakiegos pamietnika mojej mamy ale bylo to dla nas tragiczne... dowiedzielismy sie z tych kartek ze mama kochala tylko naszego najmlodszego brata ale ani mnie ani mojego drugiego brata... mama do dzisiaj nie wie, ze my o ty wiemy...

 • Re: Penne a raczej Maccharoni Piselli i menu na nadchodzący tydzień

  Jolie zgadza sie, dzisiaj we Francji Pasternak czy surowy burak to rarytas dla szefa kuchni! Nastepuja i w tej dziedzinie pewne ewolucje. Choc sa osoby, ktore nie ewoluuja pomimo zmian, stad napisalam o babci. Moja mama pysznie gotuje a kiedys hm... robi wspaniale zupy i chlodniki, jej mlodsza siostra wciaz uwaza, ze zupa to tylko na kosciach i peczku wloszczyzny jak to w PRL bywalo. Takze