• Informacje na temat:

  karnawal na swiecie

Artykuły na temat: karnawal na swiecie
 • Wszystko, co musisz wiedzieć o karnawale

  ...również do naszych warunków. Skąd wzięła się ta tradycja? Czym różnią się dwie najsłynniejsze imprezy karnawałowe? Co jeszcze powinieneś wiedzieć o karnawale? Nie dla wegetarian Na początku roku(...). W świecie tańców latynoamerykańskich nie ma większego wyróżnienia niż nagroda na karnawale w Rio. Na początku imprezy przywódca karnawału otrzymuje od burmistrza klucze do miasta. Wówczas władza w Rio...

 • Sprawdź, gdzie najlepiej spędzić karnawał!

  Karnawał to czas hucznych zabaw, bali maskowych i imprez klubowych. Wielu z nas tańczy, pląsa i podryguje w rytm wesołych piosenek na stylizowanych dancingach i potańcówkach u znajomych. Można jednak ten czas wykorzystać zupełnie inaczej i przeżyć przygodę życia! Uliczne karnawały we Francji, Belgi i we Włoszech to doskonały pomysł na zimowy wypad, którego długo nie zapomnisz.

 • Walka postu z karnawałem

  ...- opowiada aktorka, mama 11-letniej Marysi i 4-letniego Stasia.  Maciej Musiał śmieje się, że przez całe dzieciństwo żył w karnawale. Jego rodzice, aktorzy Andrzej Musiał i Anna Markiewicz-Musiał...

 • Karnawał tuż, tuż...

  Paulina Borkiewicz ukończyła z wyróżnieniem projektowanie ubioru w Katedrze Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Otrzymała stypendium w Utrecht School of the Arts.

 • Karnawałowe tradycje – tak się bawimy w różnych zakątkach świata!

  Tuż po hucznym Sylwestrze i wejściu w Nowy Rok z przytupem czeka nas kolejna atrakcja – taneczny karnawał! Czas balów, maskarad i przebieranych zabaw rozpoczyna się wraz z początkiem święta Trzech Króli i trwa aż do Środy Popielcowej, otwierającej 40-dniowe przygotowania do Wielkanocy. Tradycji i zwyczajów świętowania jest co niemiara, niemalże tyle ile… krajów na świecie. Chociaż w Polsce nie tak często obchodzony, w niektórych zakątkach świata karnawał to wyjątkowy czas w roku. Sami...

 • Idealny makijaż na święta

  Święta, Sylwester, a następnie karnawał – zima daje nam wiele okazji, by zaprezentować się w pięknym makijażu. W tym sezonie stawiamy na wyraźne usta lub oczy, idealną, rozświetloną cerę i nie zapominamy o kosmetykach, które jednocześnie upiększą i zadbają o naszą skórę.

 • 8 chorwackich miejsc, które cię zaskoczą

  Chorwacja zachwyca bogactwem atrakcji - to tu znajduje się najmniejsze miasto na świecie, tu się najlepiej opalisz i zobaczysz najpiękniejszy zachód słońca.

 • Nagie dziewczyny wam poczytają

  Projekt Naked Girls Reading powstał w 2008 roku w Chicago. Dziś odbywa się w 18 miastach na całym świecie. Warszawa dołącza swój rozdział jako trzeci w Europie (po Londynie i Rzymie).

 • Światowo, transowo, odlotowo

  Zabawa rozpoczęta w karnawale może trwać przez cały rok. Trzeba tylko wiedzieć, dokąd się wybrać. Trend zimy to światowe zjazdy mikołajów. Wiosną można pomyśleć o biegu przebierańców. Przebojem lata są transowe tańce na pustyni w Nevadzie. A w każdą pełnię - plażowe Full Moon Party nad oceanem. Dostępne dla każdego.

 • Toskania, Lombardia, Veneto – wycieczka szlakiem włoskich winnic

  Francuski smakosz i znawca win, Andre L. Simon mówił: "Wino czyni każdy posiłek uroczystością, każdy stół wspanialszym, każdy dzień bardziej udanym." Jednak to Włosi szczególnie docenili walory tego napoju. Kraj ten jest jednym z najstarszych regionów na świecie uprawiających winorośl i jednym z największych producentów win w skali globalnej.